رفتن به مطلب

C# یا vb ؟؟

coco

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان!

بنده همونطور که شاید بدونید(چون گفتم قبلا) اولین زبانب که جرئت کردم بنویسم همین b4a بود!

حالا میخوام برای دسکتاپ رو هم یاد بگیرم!

میخ.ام بدونم از نظر شما کدوم بهتره؟

دلیلشم بگین لطفا!

C# یا vb؟

Vb6 بهتره یا vb.net؟ اصلا فرقشون چیه؟

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام شایان جان

زبان سی شارپ و ویژوال بیسیک بسیار بسیار شبیه به هم هستن

هر دوتاشون زبان های قدرتمندین و در عین حال باهاشون میتونی گرافیک و محیط برنامتو هم زیباتر بسازی نسبت به Vb6

Vb در برابر Vb6 هم خیلی کامل تر هستش

من خودم ی مدتی سی شارپ کار کردم

توی ی مجله خوندم ک اگر بخواهیم زبان های برنامه نویسیو ب اسلحه شباهت بدیم ، سی شارپ مثه ار پی جیه :D

از نظر قدرت و گستردگی

موفق باشی :gol:

لینک ارسال

داداش vb دیگه رو به منسوخ شدن میره و فایده ای نداره

vb.net بیشتر درباره برنامه نویسی سمت سروره

برو دنبال سی شارپ فعلا بهترینه

لینک ارسال

سلام

به نظر بنده اگر فقط b4a بلدید و از این زبان شروع کردید vb.net و vb6 میتونه برات آسونتر باشه.

ولی اگر تحمل یادگیری C# داری و حاظری براش تلاش کنی شک نکن C# بهترین گزینه هست، چون همه کار میتونی باهاش بکنی.

موفق باشی عزیزم

لینک ارسال

سلام شایان

به نظر منم سی شارپ بهترین گزینه میتونه باشه

سینتکس هاش، نسبتا شبیه زبون های دیگه اس(البته از این نظر به نظر من C++ بهتره) و میتونی زبون هایی مثل vb جاوا و این مایه هارو، خیلی زود یاد بگیری

اینده برنامه نویسی، بیشتر روی جاوا و سی شارپ ممکنه بچرخه برای اندروید و دسکتاپ (و به نظر من وب) و جدیدا هم با پروژه مونو، میتونی نرم افزار هایی بسازی برای اندروید یا دیگر پلتفرم ها

از این گذشته، asp.net به همراه سی شارپ، خیلی خیلی قدرتمند خواهد بود برای برنامه نویسی سمت سرور که خیلی مهمه این بجث

منابع اموزشی هم برای هر دو مورد هست اما بازم سی شارپ برتره

به نظرم بهترین گزینه اس و برو توش که شیرینه :gol:

لینک ارسال

قدرت سی شارپ بیشتره به نظرم بعد سی شاپ جاوا هم یادبگیری خوبه فعلا این دو تا تو زبان های سطح بالا بیشترین کاربرد دارن

لینک ارسال

سلام شایان جان

ببین من بر این اسا زبان هارو یاد گرفتم (هنوز فراموشم نشده)

Visual Basic 6

VB.NET

F#

C#

الان هم B4A

به نظر من به همین روش برو چون سی شارپ خیلی سخته ، اونم چی قبلا کار نکردی  :gol: 

سوالی داشتی در خدمتم  :fekr: 

(البته به کمک داداش پژمان یاد گرفتم {همه زبان هارو})  :gol: 

لینک ارسال

دلایل اینکه دوستان میگن کدوم زبان بهتره علمی نیست وهرکسی در مورد علاقه خودش حرف میزنه زبان محبوب مایکروسافت vb و بقیه زبونا رو مایکروسافت تحت حمایتش قرار داد تا جایی مه زبونایی مثل دلفی هم مجور شدن به حوزه دات نت بپیوندند در کل زبون vb کاربردای بیشتری داره چون مایکروسافت به عنوان محبوبترین زبانش پشتیبانیش میکنه و هیچ دست کمی از سی شارپ نداره

لینک ارسال

لینک ارسال

البته من خودمم c# کار میکنم ولی کم این قسمتو ببینید خیلی خنده دار

کارکترهای احمقانه #c

4 –Stupid symbols

C# was written by academics. It shows. Consider this table of C# symbols and their VB equivalents:

What you're trying to do C# Symbol VB Equivalent Test if two conditions are both true && and Test if one or other condition is true || or Test if a condition is not true ! not Concatenate two strings of text + & Test if a condition is true within an if statement == =

Which column looks like it was designed by a real person?

توی این قسمت با تمسخر زبان سی شارپ که اکادمیک بودنشو به رخ ملت میکشه گفته کدوم طراحی کار یه انسان واقعیه!!!

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :S :S :S :S

لینک ارسال

سلام

ماشالله آقا شایان یه برنامه نویس حرفه ای هستن.

اگر دنبال ساخت برنامه های ساده و کاربردی برای دسکتاپ هستید Visual Basic و VB.Net خیلی خوبه؛ ولی اگر می خواید برنامه های حرفه ای و قوی بسازید C# حرف اول رو می زنه.

شایان جان هم یه طبقه بندی کردن برای یادگیری زبان های برنامه نویسی. درسته و من هم اینو پیشنهاد می کنم ولی B4A رو باید اول یاد بگیرید. اگر بلد باشید دوتای اولی رو هم مثل برق یاد میگیرید.

موفق باشید

لینک ارسال

دلایل اینکه دوستان میگن کدوم زبان بهتره علمی نیست وهرکسی در مورد علاقه خودش حرف میزنه زبان محبوب مایکروسافت vb و بقیه زبونا رو مایکروسافت تحت حمایتش قرار داد تا جایی مه زبونایی مثل دلفی هم مجور شدن به حوزه دات نت بپیوندند در کل زبون vb کاربردای بیشتری داره چون مایکروسافت به عنوان محبوبترین زبانش پشتیبانیش میکنه و هیچ دست کمی از سی شارپ نداره

به نظر من بیسیک اصلا در حدی نیست که بخواید با سی شارپ مقایسه کنید

با سی شارپ میشه برنامه ای نوشت که باش بیسیک بنویسی  :ok: 

محیطی که سی شارپ از لحاظ گرافیک داره ، بیسیک  باید طرف ... تا به اون برسه  :fekr: 

مثلا این برنامه رو خودم نوشتم با سی شارپ ، کار ربع ساعت ؛ تو بیسیک + نیم ساعت  :@ 

اگه برنامه نویسی پی سی کار کردید حتما این تاپیک رو نگاه کنید ، کسی بخواد این کار رو تو بیسیک کنه ...  :S 

پس نگید زبان محبوب Microsoft وی بی  :D 

لازم به ذکر است بگم که زبان محبوب و اصلیش C ، لابد افیس با وی بی 6  :oops:  :oops:  :oops: 

لینک ارسال

سلام

من 10 سالی هستش برنامه نویسی میکنم

از vb6 شروع کردم بعد دات نت بعد سی شارپ طبق تئضیخی کهدوستان دادن سی شارپ بهتره ولی یک نکته اگر برای بازار کار میخواید توصیه من برید سمت برنامه نویسی تحت وب مانند php الان از هزار تا یکی درخواست برنامه تحت ویندوز میده برید پونیشا و ببینبد ولی اگر برای  علاقه میخواید سی شارپ خوبه با این که من با vb6 کیلاگر ، تروجان ، و ویروس و برنامه های کاربردی دیگه ای نوشتم ولی سی شارپ قدرت مند تره و سخت

لینک ارسال

سلام

اصلا سوال بجایی نیست که بگیم کدوم بهتره

چرا ؟ چون که ما هیچوقت نمیتونیم از تمامی امکانات یک زبان استفاده کنیم و بتونیم نظر بدیم که آره اینجاش نسبت به فلان زبان ضعیف تر هستش.

ببینید VB6  به دلایلی دیگه کم استفاده میشه چرا ؟ ساپورت نکردن از زبان فارسی ( Unicode )  و خلاصه یکسری کمبودات داره به نسبت زبان های دات نت.

سی شارپ و وی بی دات نت واقعا شباهت خیلی نزدیکی بهم دارن.ولی خب سی شارپ کار کردم هیچ نا رضایتی ازش ندارم.

اگه واقعا میخوایید حرفه ای کار کنید ++C  یا جاوا.باز ++C  از لحاظ سرعت از جاوا باز بهتره چرا ؟ چون کد Native  تولید میکنه.کد Native  همون کد زبان ماشین که دیگه خب اجراش سریع تره.و زبان های دیگه یک زبان میانی یا به نوبه ای زبان مترجم دارن تا کدهارو به زبان ماشین تبدیل کنن و یکم زمان بر تر هستش تا تولید مستقیم خود کد Native.

خلاصه نمیشه بگیم کدوم بهتره.

سی شارپ خوبه کار کنید ( برتر نیست فقط خوبه کار کنید چون شبیه به ++C و جاوا هستش.)

لینک ارسال

فقط کمبود نسبت به دات نت نیست مثلا دسترسی به خونه های حافظه  ساخت نود کلاس های فرند و نابود شونده و خیلی از امکانات دیگه مثل مسقیم یه تابع باز کنیم واسمبلی بنویسیم و خیلی چیزای دیگه رو نداره

کلا دست برنامه نویس خیلی باز تره نسبت vb

لینک ارسال

به نظر من بیسیک اصلا در حدی نیست که بخواید با سی شارپ مقایسه کنید

با سی شارپ میشه برنامه ای نوشت که باش بیسیک بنویسی  :ok: 

محیطی که سی شارپ از لحاظ گرافیک داره ، بیسیک  باید طرف ... تا به اون برسه  :fekr: 

مثلا این برنامه رو خودم نوشتم با سی شارپ ، کار ربع ساعت ؛ تو بیسیک + نیم ساعت  :@ 

اگه برنامه نویسی پی سی کار کردید حتما این تاپیک رو نگاه کنید ، کسی بخواد این کار رو تو بیسیک کنه ...  :S 

پس نگید زبان محبوب Microsoft وی بی  :D 

لازم به ذکر است بگم که زبان محبوب و اصلیش C ، لابد افیس با وی بی 6  :oops:  :oops:  :oops: 

جدی! یعنی همه ی برنامه نویسا این زمان بندی رو رعایت میکنن!جالبه من نمیخوام به کسی توهین بکنم ولی سعی کنید علمی حرف بزنید من که لینک مقایسه دو زبان رو از ویکی گذاشتم ببینید بعد نظر بدید دوستان بعضیا اینجا نظر دادن اصلا نمیدونم زبان c توسط چه کسانی ابداع و معرفی شده جالبه خیلی جالبه!

در کل بیسیک 6 از نظر امنیت بهتر از دات نت عمل میکنه ولی خب 17 سال پیش توسعه داده شده حق داره یکسری کمبودهایی مثل عدم پشتیبانی از utf-8 داشته باشه در ضمن یکی از دوستان گفتن تحت وب، مایکروسافت فاصله بین تحت دسکتاپ و تحت وب رو خیلی خیلی کم کرد یعنی شما نمیتونید بین طراحی بلند در ویندوز اپلیکیشن و وب اپلیکیشن تفاوتی پیدا کنید و اکثر وب اپلیکشن های سفارشی تحت وب معروف با ASP ساخته شده

حرف بنده اینه چون زبان c یک زبان اکادمیک بوده و از دانشگاه بیرون اومده به خاطر همین جز سورسهای آموزشی دانشگاه هاست ولی اگر کسی میخواد شروع کنید بیسک واقعا قابل فهمتر و به زبون آدمیزاد نزدیکتره و مطمئن باشید کاری نیست که در c# انجام بدید و در vb.net نتونید انجام بدید خصوصا اگر کسی با هر دوی اینها کار کرده باشه میبینه که بسیار به هم نزدیک هستند چون توسعه دهنده هر دوشون یک تفکره پایگاه داده تمامی امکانتاتشون شبیهن سوکت نویسی شبیهن کامپوننتهایی مثل دواکسپرس واسه هردشون هست و شبهاتهای بسیار زیاد دیگه

لینک ارسال

در پایان شاهکار و پدیده مایکروسافت برنامه نوسی کروس پلاتفوم هستش که در ویژوال ایتدیو2015 شما دریک محیط برای وین فون ای او اس و اندرویید میتونید برنامه توسعه بدید یعنی یکبار کد نویسی و به هر سه سکو کامپایل!

Features of Visual Basic .NET not found in C#
  • Variables can be declared using the WithEvents construct. This construct is available so that a programmer may select an object from the Class Name drop down list and then select a method from the Declarations drop down list to have the Method signature automatically inserted
  • Auto-wireup of events. VB.NET has the Handles syntax for events, which connects event handlers to object variables rather than to objects.
  • Firing of events is done with the RaiseEvent keyword, giving the IDE the chance to show a list of available events to pick from. RaiseEvents implicitly checks if there are any event handlers wired up. (in C# raising an event is syntactically identical to calling a procedure, and it requires an additional line of code to check for wired event handlers)
  • Delegates for events don't need to be declared. They are implicitly declared in the declaration of the events.
  • Referring to an object using an unqualified dot reference, using the With ... End With structure
  • XML Literals[9]
  • Inline date declarations, e.g. #12/31/2000#
  • Module (although C#'s static classes with additional semantics, but each field must be individually declared as static)
  • Members of Modules imported to the current file, can be accessed with no preceding container accessor[10]
  • The My namespace.[11]
  • COM components and interoperability was more powerful in VB.NET, as the Object type is bound at runtime;[12] however, C# 4.0 added the dynamic type, which functions as a late-bound form of Object
  • Namespaces can be imported at the project level, so that they don't have to be imported into each individual file, as in C#
  • In-line exceptions filtering by boolean expression, using When <expression> blocks.[13] C# emulates[14] this functionality, using a catch block followed by an if block. It is not just syntax sugar.
  • Definition of conditional compiler constants
  • Property methods may take parameters
  • Properties can be passed as references
  • Enums can be defined inside interfaces
  • Case statements may contain inequality expressions. (in C# this can be mimicked by nested Else and If statements)
  • Overloads keyword specifies that a property or procedure redeclares one or more existing properties or procedures with the same name within the same class or the base class. (the lack of this keyword in C# might lead to inadvertent overloading)
  • Implements keyword to indicate which interfaces a class member implements. In C# a similar syntax exist, but it is optional and it can only be applied if the member implements a single interface.
  • Like operator for pattern comparison of strings in a much simpler way than using regular expressions. (in C# the same is available with the Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.LikeOperator.LikeString method, but not as a handy language key word)
  • Return statement is not required. Return can also be done by assigning the value to the function
  • Visual basic has build in constants like vbCrLf and vbTab
  • No out keyword required when calling functions with parameters by reference.
  • Function or method parameters can be declared as ByVal or ByRef
  • The MyClass keyword behaves like an object variable referring to the current instance of a class as originally implemented. MyClass is similar to Me, but all method calls on it are treated as if the method were NotOverridable.
  • MyBase.New is used to explicitly call a base class constructor from a derived class constructor.
  • The My feature provides easy and intuitive access to a number of .NET Framework classes, enabling the Visual Basic user to interact with the computer, application, settings, resources, and so on.
  • Local variables (i.e variables declared inside of a procedure) are automatically initialized.
Features of C# not found in Visual Basic .NET
  • Type safety
  • The "yield" keyword
  • Partial Interfaces
  • Multi-line and intra-line comments (the Visual Studio IDE supports multi-line commenting for Visual Basic .NET)
  • Multi-line strings with the @ symbol
  • Static classes (classes which cannot contain any non-static members, although VB.NET's Modules are essentially static classes with additional semantics)
  • Can use checked and unchecked contexts for fine-grained control of overflow/underflow checking
  • Iterative for-loops can contain multiple conditionals, such as for(int i = 0; i < 10 && somethingTrue; i++)
  • The getter and setter of a property may implement separate interfaces. In VB you'd have to define two properties instead: a read-only property implementing one interface, and a write-only property implementing the other interface.
  • Implicit interface implementation
  • Can use the coalesce operator ?? to return the first non-null value (ex. null ?? null ?? 1 returns 1). VB.NET would have to use nested If statements.

به نقل از ویکی پدیا

لینک ارسال

جدی! یعنی همه ی برنامه نویسا این زمان بندی رو رعایت میکنن!جالبه من نمیخوام به کسی توهین بکنم ولی سعی کنید علمی حرف بزنید من که لینک مقایسه دو زبان رو از ویکی گذاشتم ببینید بعد نظر بدید دوستان بعضیا اینجا نظر دادن اصلا نمیدونم زبان c توسط چه کسانی ابداع و معرفی شده جالبه خیلی جالبه!

در کل بیسیک 6 از نظر امنیت بهتر از دات نت عمل میکنه ولی خب 17 سال پیش توسعه داده شده حق داره یکسری کمبودهایی مثل عدم پشتیبانی از utf-8 داشته باشه در ضمن یکی از دوستان گفتن تحت وب، مایکروسافت فاصله بین تحت دسکتاپ و تحت وب رو خیلی خیلی کم کرد یعنی شما نمیتونید بین طراحی بلند در ویندوز اپلیکیشن و وب اپلیکیشن تفاوتی پیدا کنید و اکثر وب اپلیکشن های سفارشی تحت وب معروف با ASP ساخته شده

حرف بنده اینه چون زبان c یک زبان اکادمیک بوده و از دانشگاه بیرون اومده به خاطر همین جز سورسهای آموزشی دانشگاه هاست ولی اگر کسی میخواد شروع کنید بیسک واقعا قابل فهمتر و به زبون آدمیزاد نزدیکتره و مطمئن باشید کاری نیست که در c# انجام بدید و در vb.net نتونید انجام بدید خصوصا اگر کسی با هر دوی اینها کار کرده باشه میبینه که بسیار به هم نزدیک هستند چون توسعه دهنده هر دوشون یک تفکره پایگاه داده تمامی امکانتاتشون شبیهن سوکت نویسی شبیهن کامپوننتهایی مثل دواکسپرس واسه هردشون هست و شبهاتهای بسیار زیاد دیگه

دوست عزیز فکر کنم من اشتباه کردم

اصلا زبان ماکروسافت بیسیک6

بیخیال  :ok: 

اقا شایان هم فکر کنم دیگه متوجه شدن چه زبانی خوبه

نیازی نیست دوباره بقیه هم تاپیک بزنن

تقاضای قفل تاپیک  :gol: 

لینک ارسال

بله!

ممنون از همه دوستان!

تا بحث به دعوا کشیده نشده تاپیک قفل شه لطفا.

من هم سی‌شارپ رو انتخاب کردم.

ممنون از راهنمایی های همگی.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...