رفتن به مطلب
  • 0

انتقال برنامه از B4a به b4i و ios

keyVan007

سوال

با سلام و خسته نباشید

من یک برنامه ای ساختم در B4a که در اون از دیتابیس ، نوتیفی پارسه و ... استفاده شده ، حالا اگه بشه میخوام اون رو برای IOS هم توسعه بدم ، در پرس و جوهایی کردم هر کسی یه چیزی گفت که خیلی هاش با هم تناقض داشت و یه سری سوال برام پیش اومده که ممنون میشم اگع کسی تجربه ای در این زمینه داره در میون بزاره باهام

1- ایا بعد از مرحله خرید نرم افزار و اپل ایدی و نصب سیستم مک بصورت Virtual ایا میتونم باهاش کار کنم و آیا هیچ امولاتوری برای گرفتن تست و تبدیل کد ها به ای او اس هست یا حتما باید یه دستگاه با حداقل IOS7 خریداری کنم ؟؟

2-چقدر تبدیل کد ها و خصوصا از لحاظ دیزاینر و کدهای طراحی شبیه به B4A هستش ؟

3-یکی از دوستان به من گفت برای انتشار اون برنامه ( از اونجایی ک نمیشه نرم افزار رو روی گوشی ریخت و نصب کرد یا روی هاست بریزی و نصب کنی ) باید حتما دوپلر ایدی تهیه کنم ک میگن از 500 هزار تومن شروع میشه !!! ایا این درسته ؟؟

بعدش نیان تازه به خوده برنامه گیر بدن و بگن تبلیغاتیه و فلان پرمیشن رو داره و ایران تحریمه و اینجور چیزا

خلاصه کسی تا حالا برنامه ای روی اپل انتشار داده ؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام من یک پروژه بیسک فور اندروید دارم که   میخوام ازش یک نسخه فایل ios بگیرم  البته  باید یک نرم فزاری برای ساخت فایل های ios  داشته باشم  که من ندارمش اسمش چیه که بتونم پروژمو  از بیسیک فور  به ios  انتقال بدم 

لینک ارسال

۱- برای تست برنامه خود باید دستگاه اپلی داشته لاشید چرا که شبیه ساز های این سیستم عامل بسیار محدود هستند و تنها امکان نصب از اپ استور را دارند.در هر سیستم عاملی حتی اندروید نیز برای تست اپلیکیشن باید دستگاه اندرویدی دلشته باشید.

۲- محیط این دو IDE بسیار شبیه به هم است و کدنویسی ها نیز شباهت زیادی به هم دارند و در بعضی موارد بکسان هستند.

۳-درست است که b4i کرک شده است ولی شما برای انتشار برنامه در اپ استور نیاز به دولوپر آی دی دارید.اما شما می توانید برنامه خود را در سیبچه انتشار دهید ، اکثر اپل داران این برنامه را نصب دارند همچنین سیبچه امکانات زیادی چه برای توسعه دهنده و چه برای استفاده کننده دارد اما مشکل این جاست اگر شما اپلیکیشن خود را در اپ استور منتشر نکنید کاربران که دستگاه خود را جیلبرینگ (نوشتار املاییش یادم نیست) نکرده باشند نمی توانند برنامه را نصب کنند.

بازار برنامه های آی او اسی هنوز در ایران داغ نیست چرا که عده کمی از این دستگاه استفاده می کنند و آن هم به علت قیمت بالای آن است!همچنین انتشار برنامه های شخصی و کتاب مانند به صرفه نیست چرا که استقبالی نخواهد شد و لااقل برنامه شخصی که قرار است انتشار پیدا کند باید چیزی بالاتر از یک برنامه معمولی مثل کتاب باشد!اما برنامه های تجاری برای این که باید بر روی تمام دستگاه ها نصب شود برای اندروید و آی او اس و حتی ویندوز فون هم ساخته می شود.ساخت برنامه آی او اسی در قالب یک پروژه برای سایت یا شرکت به صرفه تر است.

ممنون از توضیحات خوبتون و وقتی ک گذاشتین

ببنینید من از لحاظ قیمت مشکلی ندارم چون مبلغش رو میخوام به شرکت بگم تا اونا در موردش تصمیم بگیرن ک با چنین مبلغی میخوان یا نه

بنابراین باید مطمعن بشم که اولا :

- اصن میشه هر برنامه ای رو با دولوپر ایدی روی اپل قرار داد و پس فردا نیان بزنن بلوک کنن یا حذفش کنن یا اصن قبول نکنن ک بزارن روی سایت

چون من دارم قرارداد میبندم و باید روی طراحی وقت بزارم ضمن اینکه احتمالا یه گوشی اپل هم باید بخرم تا بتونم تست کنم و اگه اخر کار بهشون بگم ک شرمنده نشد بزارمش روی سایت ک بتونن نصب کنن در بهترین حالت پول قرارداد رو باید پس بدم و یه گوشی اپل هم میشه ضرر برام با کلی وقت هدر رفته

اینه ک برام خیلی مهمه تا از مبلغی ک برای انتشار اپ اپل نیاز هستش + اینکه مطمعن باشم میتونم بدون مشکل اون رو ارائه بدم مطمعن بشم

به جز ضرر مالی ممکنه موقعیت کاری خودم رو هم در اون شرکت از دست بدم و حرف هام هم دیگه خریدار نداشته باشه

در مورد سیبچه یه چیزایی شنیدم ولی تا اونجایی که تحقیق کردم خیلی از گوشی ها هنوز هک نشده از جمله گوشی مدیر شرکت ما که اصن راضی به اینکار نمیشه و از طرفی اولین نفریه ک میخواد برنامه رو تست کنه

لینک ارسال

دوست عزیز من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم...اما فکر کنم انجمن های ایرانی برای b4i وجود داشته باشند...اونجا سوالاتتون رو مطرح کنید بهتره...

لینک ارسال

درسته کافیه در گوگل سرچ بکنید : انجمن بیسیک 4 آی او اس. انجمن های ایرانی در این زمینه هست. در اون جا سوالات را مطرح کنید تا افراد متخصص این کار پاسخ دهند.این انجمن هم اگر دامنه اش آماده شود بخش های b4i و b4j رو هم اضافه خواهد کرد!

لینک ارسال

بچه ها من یه انجمن پیدا کردم ک ادعای عجیبی میکنه که با 60 تومن پروفایلی میده ک میشه اپلود کرد و خروجی گرفت

به نظرتون میشه همچین چیزی ؟؟؟

لینک

لینک ارسال

۱- برای تست برنامه خود باید دستگاه اپلی داشته لاشید چرا که شبیه ساز های این سیستم عامل بسیار محدود هستند و تنها امکان نصب از اپ استور را دارند.در هر سیستم عاملی حتی اندروید نیز برای تست اپلیکیشن باید دستگاه اندرویدی دلشته باشید.

۲- محیط این دو IDE بسیار شبیه به هم است و کدنویسی ها نیز شباهت زیادی به هم دارند و در بعضی موارد بکسان هستند.

۳-درست است که b4i کرک شده است ولی شما برای انتشار برنامه در اپ استور نیاز به دولوپر آی دی دارید.اما شما می توانید برنامه خود را در سیبچه انتشار دهید ، اکثر اپل داران این برنامه را نصب دارند همچنین سیبچه امکانات زیادی چه برای توسعه دهنده و چه برای استفاده کننده دارد اما مشکل این جاست اگر شما اپلیکیشن خود را در اپ استور منتشر نکنید کاربران که دستگاه خود را جیلبرینگ (نوشتار املاییش یادم نیست) نکرده باشند نمی توانند برنامه را نصب کنند.

بازار برنامه های آی او اسی هنوز در ایران داغ نیست چرا که عده کمی از این دستگاه استفاده می کنند و آن هم به علت قیمت بالای آن است!همچنین انتشار برنامه های شخصی و کتاب مانند به صرفه نیست چرا که استقبالی نخواهد شد و لااقل برنامه شخصی که قرار است انتشار پیدا کند باید چیزی بالاتر از یک برنامه معمولی مثل کتاب باشد!اما برنامه های تجاری برای این که باید بر روی تمام دستگاه ها نصب شود برای اندروید و آی او اس و حتی ویندوز فون هم ساخته می شود.ساخت برنامه آی او اسی در قالب یک پروژه برای سایت یا شرکت به صرفه تر است.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...