رفتن به مطلب
  • 0

مشکل بروزرسانی دیتابیس

erayan

سوال

سلام، من یک برنامه با پایگاه داده آفلاین دارم و شامل متن و عکس بصورت فایل محلی هست چند تا مشکل و سوال در این مورد دارم:

1) بعد از بروزرسانی دیتابیس آفلاین و نصب مجدد اپ، دیتا پایگاه داده جدید اعمال نمیشه و حتما باید مجدد از دیوایس اندروید حذف و برنامه جدید نصب بشه تا اطلاعات جدید دیتابیس لود بشه

2) چطور میشه به جای دیتابیس محلی از دیتابیس آنلاین استفاده کرد و تصاویر رو هم از وب آدرس دهی کرد؟ تا برای بروزرسانی بصورت خودکار انجام بشه و راحت تر آپدیت انجام بشه...

ممنون میشم به دو سوال بنده پاسخ بدید

سپاس

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در مورد اول 

وقتی شما مثلا برنامه رو با 10 رکورد نوشتی بعد میای 5 رکورد دیگه تو نویکت اضاف میکنی حتما باید دیتا قبلی پاک و جدید جایگزین قبلی کنی (فقط خود دیتابیس نه اپ) 

مورد دوم 

بخش اول سوالت 

کافی لینک عکس بزاری تو پایگاه داده 

بخش دوم سوالت 

اپدیت دیتابیس افلاین(از طریق بانک انلاین)

بسیار بسیار ممنون از راهنمایی شما، ولی مشکل من حل نشد! من پایگاه داده رو در pc با sql lite ویرایش و رکوردهای جدید اضافه می کنم و خودش بصورت خودکار ذخیره میکنه بعد هم در b4a ریلیز می کنم و دیتابیس جدید هم در اپ اعمال میشه ولی روی موبایلی که قبلا برنامه نصب هست، نصب می کنم دیتابیس قدیمی لود میشه و حتماً باید اپ یا حذف و نصب انجام بشه یا دیتای برنامه از بخش مدیریت برنامه های اندروید حذف بشه تا دیتابیس جدید بیاد، فکر می کنم به خاطر نصب شدن روی کارت حافظه باشه اگر نصب روی استوریج کارت بر دارم و فقط داخل خود حافظه گوشی نصب بشه مشکل حل میشه؟ ممنون

لینک ارسال

خب شما تو اپ یه باتن بزار که کلا دیتای جدید رو جایگزین دیتای قبلی کنه 

و لازم هم نیست اپو دوباره نصب کنه 

آپدیت دیتابیس بصورت آنلاین

لینک ارسال

ممنون، برای پایگاه داده که فقط متنی خیلی عالی ولی برنامه ما شامل متن و تصویر و تصاویر بصورت محلی در پوشه files برای اینکه تصاویر جدید هم اضافه بشه آیا میشه بصورت مستقیم تو دیتابیس لینک عکس از وب تعریف کرد؟ غیر از ذخیره عکس ها تو دیتابیس که خیلی سنگین میشه یا راه کار دیگه؟

لینک ارسال

ممنون، برای پایگاه داده که فقط متنی خیلی عالی ولی برنامه ما شامل متن و تصویر و تصاویر بصورت محلی در پوشه files برای اینکه تصاویر جدید هم اضافه بشه آیا میشه بصورت مستقیم تو دیتابیس لینک عکس از وب تعریف کرد؟ غیر از ذخیره عکس ها تو دیتابیس که خیلی سنگین میشه یا راه کار دیگه؟

چرا که نه شما فقط لینک عکس بزاری تو دیتابیس بعد آپدیت که بزنی عکس دانلود میشه 

فقط یادت باشه لینکو درست بدی که آخر لینک به png ختم میشه 

2 راه داری 

1 تو پست دوم گفتم که بسیار عالی 

2 که یکم غیر اصولیه تو پست 4 گفتم

تو راه اول که بصورت رکورد رکورد دیتابیس میاد که خیلی سبکه و حجم بسیار ناچیزی میبره 

تو راه حل دوم با افزایش رکورد ها حجم دیتا هم بیشتر میشه البته به دیتابیست ربط داره 

دیتابیس داریم 2 مگ دیتابیس داریم 500 مگ(حالا چقدر رکورد داره خدا میدونه)

لینک ارسال

دقیقاً یک روش رو کدنویسی داره که این مشکل برطرف بشه و تو لینک زیر پیدا کرم

http://www.b4x.com/android/forum/threads/regenerate-copy-db-file.45468

لینک ارسال

در مورد اول 

وقتی شما مثلا برنامه رو با 10 رکورد نوشتی بعد میای 5 رکورد دیگه تو نویکت اضاف میکنی حتما باید دیتا قبلی پاک و جدید جایگزین قبلی کنی (فقط خود دیتابیس نه اپ) 

مورد دوم 

بخش اول سوالت 

کافی لینک عکس بزاری تو پایگاه داده 

بخش دوم سوالت 

اپدیت دیتابیس افلاین(از طریق بانک انلاین)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...