رفتن به مطلب

جلوگیری از دور زدن اپ های پولی

حاج حسین

ارسال‌های توصیه شده

حتما خبرشو دارید که   یه سری افراد از خدا بی خبر و نامرد راحت دارن تو تلگرام و.. برنامه های پولی بازار و.. رو بصورت رایگان منتشر میکنن

خب این تاپیک زدم تا راه چاره ای پیدا کنیم تا اگر تو تلگرام هم پخش شد کسی غیر از خریدار اصلی نتونه استفاده کننه 

منتظر نظرات و راه کارهاتون هستم 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر از استاد بیات عزیز

بله بنده هم کاملا از این موضوع مطلع هستم

متاسفانه من که فعلا هیچ راهی به ذهنم نمیرسه به جز اینکه خود بازار دست به کار بشه و حرکت های لازمه رو بزنه  :fekr:

هیچ راه دیگه ای وجود نداره از نظر من

چون دانلود برنامه دست ما نیست... داره از بازار دانلود میشه و مثلا ما نمیتونیم یک مقداری رو هم خودمون مشخص کنیم و بررسی کنیم که آیا واقعا خرید انجام شده یا نه ...

کلا این وسط دست برنامه نویس کاملا بسته هست  :roomNemishe:

فقط عملکرد مناسب خود بازار رو میطلبه

لینک ارسال

به نظرم راهی جز افزایش فرهنگ نداره !

اینکه فرهنگ این کار تو کشور ما پایینه اشتباهه !

همین الان یک سرچ تو گوگل بزنین "دانلود نرم افزار اندروید" می بینید که چقدر اپلیکیشن پولیه گوگل پلی براتون میاد !

و حالا بزنین "Download Android Application" و باز هم که میبینین باز هم برنامه های پولی رایگان پیدا میشن !

نرم افزار های کامپیوتری !

از ویندوز بگیر تا همین B4A کرک شده ! آیا ایرانیا همه رو کرک کردن !؟

نه افراد خارج از کشور کرک میکنن خیلیاشو !

اما خب درصدش تو ایران بیشتره !

وقتی ما خودمون داریم با B4A کرکی کار میکنیم از کاربر چه انتظاریه ؟

مشکل اکثر مردم اینه که فکر میکنن نرم افزار ها یهو از رو هوا میان !‌ ولی نمیدونن چه قدر زحمت کشیده شده براش !

و در آخر این باید فرهنگ سازی بشه که برنامه نویسی هم یک شغله و دزدیدن برنامه های یک برنامه نویس یعنی حرام !

مثل خوردن پول یک کارگر ! اما متاسفانه همونطور که گفتم ! پوله کارگر رو میدن چون میدونن زحمت میکشه ! اما پول به برنامه نویس نمیدن چون نمیبینن زحمت داره !

به نظر من تنها راهش اطلاع رسانی عمومی هست .. چطور توی اخبار روزنامه و و و میگن آب کمه ؟ بیان تو یک برنامه یک برنامه نویس بیارن صحبت کنه با مردم .. شاید درصدی از کپی برداری ها کم بشه ...

موفق باشی :gol:

لینک ارسال

با تشکر از استاد بیات عزیز

بله بنده هم کاملا از این موضوع مطلع هستم

متاسفانه من که فعلا هیچ راهی به ذهنم نمیرسه به جز اینکه خود بازار دست به کار بشه و حرکت های لازمه رو بزنه  :fekr:

هیچ راه دیگه ای وجود نداره از نظر من

چون دانلود برنامه دست ما نیست... داره از بازار دانلود میشه و مثلا ما نمیتونیم یک مقداری رو هم خودمون مشخص کنیم و بررسی کنیم که آیا واقعا خرید انجام شده یا نه ...

کلا این وسط دست برنامه نویس کاملا بسته هست  :roomNemishe:

فقط عملکرد مناسب خود بازار رو میطلبه

یعنی نمیشه مثلا یه کد فعال ساز آنلاین درست کرد که بیاد مقادیر همچون پکیج نیم, سریال گوشی و کد مخصوص و چندتا پارامتر منحصر به فرد رو بگیره 

و توی دیتابیس آنلاین ذخیره کنه بعد ما یه کدفعال ساز برای طرف بفرستیم بعد یه نفر دیگه که بخاد نصب کنه بیاد چک با دیتابیس آنلاین ما اگر همخونی داشت که هیچ اگر نه 

اپ  کلا بالا نیاد 

شاید با گزارش توسعه دهنده ها کاری کنند ,مثلا نه اینکه یه نفر بگه 1000 نفر بگن شاید دست به کار بشن 

خوب میدونید منافع بازار در خطره پس احتمال داره با گزارش دادن یه تکونی به خودشون بدن 

لینک ارسال

دوستان عزیز بگذارید تا می توانند برنامه ها را انتشار دهند ، هرقدر هم تلاش بکنید تا وقتی قانون کپی رایت وجود نداشته باشد نمی توان کاری کرد اما چرا می گویم مانع این کار نشوید :
شاید این کار مقداری از منافع مالی شما را در این دنیا کم کند که آن هم به راحتی قابل جبران است ، اما وقتی در آخرت تک تک این افراد به بالای سکویی برده شدند آن موقع حق شما را تصفیه می کنند اما نه هزار تومان ناقابل ، ثواب هایشان را به شما می دهند گناهتان را می‌گیرند! حال حساب کنید‌اگر هزار نفر این کار را بکنند دیگر در آخرت هیچ ترسی نخواهید داشت! پس بگذارید رایگان دانلود کنند ...

لینک ارسال

یعنی نمیشه مثلا یه کد فعال ساز آنلاین درست کرد که بیاد مقادیر همچون پکیج نیم, سریال گوشی و کد مخصوص و چندتا پارامتر منحصر به فرد رو بگیره 

و توی دیتابیس آنلاین ذخیره کنه بعد ما یه کدفعال ساز برای طرف بفرستیم بعد یه نفر دیگه که بخاد نصب کنه بیاد چک با دیتابیس آنلاین ما اگر همخونی داشت که هیچ اگر نه 

اپ  کلا بالا نیاد 

شاید با گزارش توسعه دهنده ها کاری کنند ,مثلا نه اینکه یه نفر بگه 1000 نفر بگن شاید دست به کار بشن 

خوب میدونید منافع بازار در خطره پس احتمال داره با گزارش دادن یه تکونی به خودشون بدن 

میشه اما نه برای ما . این کار رو باید خود بازار انجام بده و با یک مقادیر خاصی بازی کنه ... اون هم نه برای استفاده از برنامه

بله فقط برای اجازه دانلود !

Security Is Never Complated

لینک ارسال

سلام دوستان...

خب اول بگم که این اصلاااا جدید نیست!

حالا نمیدونم چرا همه الان بهش حساس شدن؟؟ ولی خیلی وقت پیش و حدود 1-2 سال پیش برنامه ها رو تو فیسبوک ! پخش میکردن...

و صد البته میدونین که این براشون سود هم داره خب...

بازار ی api داره برای چک کردن خرید ها و اشتراک ها

https://cafebazaar.ir/developers/docs/developer-api/v2/introduction/?l=fa

البته من نخوندمش و دوستان این رو میتکنن بخونن و ببینن راهش هست یا نه؟؟؟

لینک ارسال

میشه اما نه برای ما . این کار رو باید خود بازار انجام بده و با یک مقادیر خاصی بازی کنه ... اون هم نه برای استفاده از برنامه

بله فقط برای اجازه دانلود !

Security Is Never Complated

ببینین بازار نمیدونم چرا ... ولی الان مثلا اگر طرف برنامه رو نخریده باشه نمیتونه رای بده! اما چرا همین کار رو برای چک کردن موقع اجرای برنامه نمیکنن؟؟

لینک ارسال

اما چرا همین کار رو برای چک کردن موقع اجرای برنامه نمیکنن؟؟

اون دیگه باید یک رابط قرار داده بشه بین توسعه دهنده و بازار

مثلا با تعریف یک کتابخانه و انتشار اون این رابطه برقرار بشه

مثل پرداخت درون برنامه ای  :write:

لینک ارسال

من یه تایپیک درست کردم برای بالا بردن امنیت برنامه هامون و مرحله به مرحله باید جلو بریم 

من تا حدودی با کرکینگ آشنایی دارم و با دیگر برنامه نویسان می توانیم امنیت برنامه هامون رو بیشتر کنید

به هیچ وجه نمی شه 100% جلوی کرک شدن برنامه هاتونو بگیرید ولی می تونید با بالا بردن امنیت برنامه تون کرکر را بی خیال کرک برنامه خود کنید چون اکثر کرکر ها بدون دریافت هزینه ای برنامه ها را کرک می کنند 

نمی خواهند زیاد زمان روی کرک یک برنامه بزارن و اگه ببینن کرک یک برنامه زمان گیره بی خیالش میشن ولی اگه ساده باشه کرکش خواهند کرد

http://answercenter.ir/topic/10767-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-b4a/

اگه هر چقدر هم فرهنگ بالا باشه و شما بی خیال باشید و در گاوصندوق تون را باز بزارید بلاخره یکی پول شماهارو خواهد برداشت

لینک ارسال

سلام

ابتدا ممنونم از این تایپیک خوب

به نظر من باید مارکت های ایرانی از جمله کافه بازار مانند گوگل پلی لایسنس داشته باشند.

یعنی جوری که ما در برنامه هایمان چک کنیم اگر برنامه مان از بازار خریده شده بود اجازه ورود بده.در واقع چک کردن لایسنسه...

البته با برنامه های هک میشه این روش رو هم هک کرد ولی تا حد نسبتا زیادی امنیت رو افزایش میده :S

لینک ارسال

ببینید من یک نکته بگم انتشار نرم افزار ها به رایگان اگر محدود و کنترل شده باشه دقیقا مثل کاری که بازار هر هفته میکنه یه سیاست هست برای فروش بیشتر . اما این انتشار نباید اینقدر زیاد باشه که روی فروش تاثیر داشته باشه خیلی به این قضیه گیر ندید این یکی از تکنیک های فروش هست مثلا برنامه نویس موبوگرام من میشناسم خوب تا وقتی که اپش رایگان منتشر نشده بود اصلا فروش درست حسابی نداشت ولی وقتی که اپ رایگان داخل کانال ها منتشر شد . چون اپش کیفیت خوبی داشت کاربرها مجبور بودن برای ویژگی های بیشتر اپدیت کنن و اینجا هست که مجبور میشن اپ رو بخرن چون دائم درحال آپدیت شدن هست همین دلیل باعث شده خیلی وقته رتبه ی اول پرفروش ها رو داشته باشه همین تجربه  برای یکی از اپ های من هم ایجاد شد و همین جور اپ های دوستان دیگه ای که من میشناسم دقیقا همین سیاست بازار داره و داره دنبال میکنه ولی گفتم این باید کنترل شده باشه و از یه حدی خارج نشه شرکت های نرم افزاری بزرگی داخل دنیا از این سیاست استفاده میکنن مثلا idm که بطور رایگان کرکش هست انتشار رایگان اون درآمد بیشتری براش داشته چون کاربر پس از آپدیت های مکرر کلافه میشه و نسخه ی اصلی رو میخره دیگه اینقدر درگیر کرک و آپدیت نشه این دقیقا یه سیاست فروش هست.

لینک ارسال

یک راه منطقی هم که وجود داره با اشاره به حرف های آقا امین ، این هست که سرویس چک کردن آپدیت برنامه به صورت مستقیم از بازار رو داخل برنامه پیاده سازی کنیم و بعد هنگامی که برنامه آپدیت شد تا وقتی که کاربر برنامه را آپدیت نکرده اجازه استفاده به او ندهیم ، همچنین هفته ای یک بار برنامه را آپدیت کنیم و یک امکان کوچک به آن اضافه کنیم در این صورت با یک تیر دون نشان زده ایم : هم برنامه را آپدیت نگه داشته ایم که این باعث افزایش فروش می شود هم تعداد زیادی از کاربرین برنامه که به طور رایگان استفاده می کنند به نسخه اصلی ارتقا می دهند.

همچنین می توان برنامه را به طور رسمی ثابت کرد تا انتشار رایگان آن قابلیت پیگرد قانونی داشته باشد‌.

البته به این مورد اشاره کنم که بازار برنامه هایی را که به طور رایگان قرار میدهد آپدیت آن ها نیز رایگان است! و این که اگر خودمان برنامه را به ژور رایگان منتشر‌کنیم دست خودمان است ، اما وقتی‌دیگر همه کانال ها این کار را انجام می دهند دیگر از کنترل خارج می شود!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...