رفتن به مطلب
  • 0

درخواست راهنمایی

faeze

سوال

درود من باید واس پروژم یه راهنمای دانشجویان پیام نور رشته ی کامپیوتر درست کنم

به این شکل:

رشته ی کامپیوتر: سه گزینه ی انتخاب داره 1 نرم افزار < لیست دروس

تعداد واحدها

چارت پیشنهادی: چطورباید چارت آموزشی رو گذاشت؟؟خودش ی فایل پی دی اف هست

2 سخت افزار< لیست دروس

تعداد واحدها

چارت پیشنهادی

3 آی تی< لیست دروس

تعداد واحدها

چارت پیشنهادی

میخواستم واس قسمت اولش که شمامل 3گزینه هست، اسپینربزارم ولی باز اون 3گزینه خودش شامل چندگزینه هست که بااسپینرفکرنکنم بشه اینکارو کرد

تصمیم گرفتم لیست ویو رو بزارم و...

میشه راهنمایی بفرمایید؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال‌های توصیه شده

خب شما میتونید هم از اکتیویتی استفاده کنید هم از لایه ( Layout ) که بنده لایه رو ترجیح میدم

خب به این شکل بنده میام کد نویسی می کنم:

اول یک اسپشنر اضافه میکنم:

Sub Globals    
Private Spinner1 As Spinner
End Sub
Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
Activity.LoadLayout("a")
Spinner1.AddAll(Array As String("فناوری اطلاعات", "کامپیوتر و نرم افزار","کامپیوتر  و سخت افزار")
End Sub
Sub Spinner1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
   Select Position
   Case 0
   Activity.LoadLayout("IT")
   Case 1
   Activity.LoadLayout("PCS")
   Case 2
   Activity.LoadLayout("PCH")
   End Select
End Sub

خب توب رویداد کلیک نوشتم که اگه آیتم اول که فناوری اطلاعات هس کلیک شد برو به لایه ای که ساختم مثلا IT

بقیه آیتم ها هم به شکل بالا کار میکنند

شما فقط کافیه لایوت خودتون رو آماده کنید و به این شکل استفاده کنید

بازم مشکلی بود در خدمتم

Sub sp_ItemClick (Position As Int, Value As Object)

Select Position

Case 0

Activity.LoadLayout("narm")

Sub EventName_TabChanged

TabHost1.AddTab("list drous","list_dars")

TabHost1.AddTab("tedad vahed ha","namber_vahed")

TabHost1.AddTab("chart pishnahadi","chart")

Case 1

Activity.LoadLayout("sakht")

Case 2

Activity.LoadLayout("it")

End Select

End Sub

لاین END SELECT ارور وخطا میده نمیدونم واس چی!

لینک ارسال

Select Position

Case 0

Sub EventName_TabChanged

Case 1

Case 2

End Select

End Sub

لاین END SELECT ارور وخطا میده نمیدونم واس چی!

چیزی از کدتونو نفهمیدم!

بی زحمت کداتون رو در تگ # قرار بدید

لینک ارسال

چیزی از کدتونو نفهمیدم!

بی زحمت کداتون رو در تگ # قرار بدید

خواهش میکنم..چشم

Select Position
   Case 0
   Sub EventName_TabChanged
   Case 1
   Case 2
   End Select
End Sub

لینک ارسال

سلام

ببینید بهتون توصیه میکنم از تب استفاده نکنید چون یکم پیچیده میشه و دردسرش واستون بیشتره.

بیایید همون 3 تا دکمه توی صفحه اصلی قرار بدید.که یکی آی تی و نرم افزار و سخت افزار.

و واسه هر رشته لایوت جدا بساز.

موقع وارد شدن لایوت هر رشته باز 3تا دکمه دیگه بزار که یکی چارت و یکی دروس و یکی واحد ها،

از اکتویتی هم استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد.

و اگه از دکمه نمیخواستی استفاده کنی باز باید کدهاتو توی رویداد کلیک اسپینر باید بنویسی.

کد نویسیش چیزی که شما میخوایید زیاد نیس

لینک ارسال

سلام

ببینید بهتون توصیه میکنم از تب استفاده نکنید چون یکم پیچیده میشه و دردسرش واستون بیشتره.

بیایید همون 3 تا دکمه توی صفحه اصلی قرار بدید.که یکی آی تی و نرم افزار و سخت افزار.

و واسه هر رشته لایوت جدا بساز.

موقع وارد شدن لایوت هر رشته باز 3تا دکمه دیگه بزار که یکی چارت و یکی دروس و یکی واحد ها،

از اکتویتی هم استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد.

و اگه از دکمه نمیخواستی استفاده کنی باز باید کدهاتو توی رویداد کلیک اسپینر باید بنویسی.

کد نویسیش چیزی که شما میخوایید زیاد نیس

سلام.فرمایش شماکاملاً متین یعنی خیلی پیچیده میشه اگه بخوام از تب استفاده کنم؟؟

آره خب میشه ازاسپینراستفاده کرد وبرای هررشته لایوت جداگانه گذاشت

دکمه هم خوبه ولی به نظر شما اون ظاهری که تب میتونه به برنامه بده رو میتونه جبران کنه؟؟

این کدایی که نوشته بودم اشتباه بود؟؟

تشکر بابت صبروحوصله ی شما

لینک ارسال

اگه شما به عنوان یه برنامه رسمی به این پروژه نگاه کنید طبیعتا میدونید که با ابزارهای خود بیسیک به هیچ وجه نمیتونید ظاهری جذاب و پویا خلق کنید!

پس از هرچیزی که استفاده کنید (چه اسپینر چه باتن و چه تب هاست) مجبور میشید که کمی خلاقیت از خودتون به خرج بدید و عکسهای خارجی رو داخل این کنترلها به نمایش بگذارید.

در نتیجه نه آقای آرتا و نه سایر کاربران نمیتونیم صد درصد بگیم که تب هاست زیباتره یا دکمه یا هرکنترله دیگه ای! درواقع همه چی به خود شما وابسته س و زیبایی هر کنترل به شخص خود شما برمیگرده.

____

توی کدهاتون:

Sub EventName_TabChanged

وسط کدهاتون چطوری تابع تعریف کردید؟ یعنی توی Select Case ممکن نیستش که شما بیاید یه تابع رو تعریف کنید.

اما کدهای استفاده شده برای اضافه کردن تب جدید درست هستن!

موفق باشید.

لینک ارسال

اگه شما به عنوان یه برنامه رسمی به این پروژه نگاه کنید طبیعتا میدونید که با ابزارهای خود بیسیک به هیچ وجه نمیتونید ظاهری جذاب و پویا خلق کنید!

پس از هرچیزی که استفاده کنید (چه اسپینر چه باتن و چه تب هاست) مجبور میشید که کمی خلاقیت از خودتون به خرج بدید و عکسهای خارجی رو داخل این کنترلها به نمایش بگذارید.

در نتیجه نه آقای آرتا و نه سایر کاربران نمیتونیم صد درصد بگیم که تب هاست زیباتره یا دکمه یا هرکنترله دیگه ای! درواقع همه چی به خود شما وابسته س و زیبایی هر کنترل به شخص خود شما برمیگرده.

____

توی کدهاتون:

Sub EventName_TabChanged

وسط کدهاتون چطوری تابع تعریف کردید؟ یعنی توی Select Case ممکن نیستش که شما بیاید یه تابع رو تعریف کنید.

اما کدهای استفاده شده برای اضافه کردن تب جدید درست هستن!

موفق باشید.

شماکاملاً درست می فرمایید من الان بیشترفکرخودبرنامه هستم تازیباییش، چون زیباییش رو گذاشتم واس مرحله ی آخر

منظورم ازینکه این ازون زیباتره ازلحاظ چیدمان بود در حیطه ی خود این محیط

آهان پس اگه بخوام این تابع رو استفاده کنم طوری که مربوط بشه به همین لایوت مثلاً(narm)، اگه درقسمت رویدادش همینکه شمانوشتید (SubEventName_TabChanged)بنویسم مشکلی پیش نمیاد؟؟

منظورم یه تابع جداست.

تشکرو همچنین شما

لینک ارسال

درست سوالتون رو متوجه نمیشم، درکل من توصیه میکنم از اکتیویتی های جدا استفاده کنید. چون 3 چیدمان یا Layout دارید و مطمئنا باتن ها و اشیای مختلفی توی این ها هست. اگه قرار باشه تمام عملیات برنامتون رو توی 1 اکتیویتی انجام بدید، نمیگم ممکن نیست! ممکن هست ولی از یک طرف یکم اکتیویتون سنگین میشه و از یه طرف هم باید با دقت زیاد باید کارتون رو انجام بدید که این همه کنترل درکار همدیگه اختلال ایجاد نکنند.

شما برای هر چیدمان یک اکتیویتی بسازید. کدهای هر چیدمان رو جداگانه در اکتیویتی مربوط به خودش بنویسید اینطوری برای خودتونم راحت تر هستش.

لینک ارسال

درست سوالتون رو متوجه نمیشم، درکل من توصیه میکنم از اکتیویتی های جدا استفاده کنید. چون 3 چیدمان یا Layout دارید و مطمئنا باتن ها و اشیای مختلفی توی این ها هست. اگه قرار باشه تمام عملیات برنامتون رو توی 1 اکتیویتی انجام بدید، نمیگم ممکن نیست! ممکن هست ولی از یک طرف یکم اکتیویتون سنگین میشه و از یه طرف هم باید با دقت زیاد باید کارتون رو انجام بدید که این همه کنترل درکار همدیگه اختلال ایجاد نکنند.

شما برای هر چیدمان یک اکتیویتی بسازید. کدهای هر چیدمان رو جداگانه در اکتیویتی مربوط به خودش بنویسید اینطوری برای خودتونم راحت تر هستش.

آره درسته اکتیویتی جداگذاشتم

چشم..ممنون

لینک ارسال

سلام همونطورکه گفتید برای فراخوانی چارت پیشنهادی از وب ویو استفاده کردم و با ورد یه فایل htmlساختم

ولی لود نمیشه میزنه web page not available

لینک ارسال

سلام همونطورکه گفتید برای فراخوانی چارت پیشنهادی از وب ویو استفاده کردم و با ورد یه فایل htmlساختم

ولی لود نمیشه میزنه web page not available

یکی جواب منوبده ممنون میشم

لینک ارسال

یکی جواب منوبده ممنون میشم

آدرس فایل Html رو به چه صورتی دادید ؟ کد مربوطش رو قرار بدید لطفا.

لینک ارسال

سلام

امیدوارم که بتونم راهنمایی های لازم رو ارائه بدم

خب با اسپینر هم میشه کار نشد نداره ولی جلوه زیبایی نداره

توصیه میکنم از 3تا دکمه با یکسری انیمیشن و جلوه استفاده کنی که با کلیک رو هر دکمه وارد یک لایوت بشه که دارای 3تا سر برگ تا تب باشه.

خب کاری که شما میکنید :

واسه چارت نیازی نیست فایل پی دی اف رو توی برنامه قرار بدید میتونید خودتون با فوتوشاپ طراحی کنید و توی برنامه استفاده کنید.

تعداد واحد ها و لیست دروس رو هم میتونید با استفاده از لیست ویو که هم عکس داشته باشه و هم متن دو لاینه

بیس کارتون اینه.و چه جور میسازید به خلاقیت خودتونم بستگی داره

لینک ارسال

سلام چرا نشه spinner هم میتونید بزارید خیلی راحت وصل کنید بهم شما شروع کنید مشکلی بود سوال کنید

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

امیدوارم که بتونم راهنمایی های لازم رو ارائه بدم

خب با اسپینر هم میشه کار نشد نداره ولی جلوه زیبایی نداره

توصیه میکنم از 3تا دکمه با یکسری انیمیشن و جلوه استفاده کنی که با کلیک رو هر دکمه وارد یک لایوت بشه که دارای 3تا سر برگ تا تب باشه.

خب کاری که شما میکنید :

واسه چارت نیازی نیست فایل پی دی اف رو توی برنامه قرار بدید میتونید خودتون با فوتوشاپ طراحی کنید و توی برنامه استفاده کنید.

تعداد واحد ها و لیست دروس رو هم میتونید با استفاده از لیست ویو که هم عکس داشته باشه و هم متن دو لاینه

بیس کارتون اینه.و چه جور میسازید به خلاقیت خودتونم بستگی داره

راهنمایی تون واقعاً عالی بود..ممنونم

منظورتون اینه که با فوتوشاپ طراحی کنم بعد حالت عکس بشه والحاقش کنم به برنامه درسته؟؟

من نمیدونم چرا استاد اینوگفته چون داخل چارت هم تعداد واحدهست وهم لیست دروس

به نظرشما فرق اینا چیه؟؟

لینک ارسال

سلام چرا نشه spinner هم میتونید بزارید خیلی راحت وصل کنید بهم شما شروع کنید مشکلی بود سوال کنید

موفق باشید

آهان تشکر..چشم

لینک ارسال

راهنمایی تون واقعاً عالی بود..ممنونم

منظورتون اینه که با فوتوشاپ طراحی کنم بعد حالت عکس بشه والحاقش کنم به برنامه درسته؟؟

من نمیدونم چرا استاد اینوگفته چون داخل چارت هم تعداد واحدهست وهم لیست دروس

به نظرشما فرق اینا چیه؟؟

بله درسته

و یا اصلا با Word هم میتونید سیلابس یا چارتتون رو بسازید و بعد با فرمت html. ذخیره کنید و توی برنامه با استفاده از WebView لودش کنید

توی چارت هم تعداد واحد هر درس نوشته و هم لیست دروس هستش دیگه.اگه استادتون به صورت تکی هم خواست خب کافیه خودتون دستی بنویسید و قرار بدید به یک لیست ویو و یا هر چیزی که خودتون دوست دارید

لینک ارسال

بله درسته

و یا اصلا با Word هم میتونید سیلابس یا چارتتون رو بسازید و بعد با فرمت html. ذخیره کنید و توی برنامه با استفاده از WebView لودش کنید

توی چارت هم تعداد واحد هر درس نوشته و هم لیست دروس هستش دیگه.اگه استادتون به صورت تکی هم خواست خب کافیه خودتون دستی بنویسید و قرار بدید به یک لیست ویو و یا هر چیزی که خودتون دوست دارید

ممنون از راهنماییتون

لینک ارسال

موفق باشید

آقای مجید آرتا پیشنهاد دادن که از باتن استفاده کنم ولی شما که میگید میشه ازینم استفاده کرد، میشه بگید چجورمیشه ی کاری کرد که گزینه ای که از اسپینر انتخاب میشه بره وارد لایوتی که تب داره؟؟ یعنی به جای ولیو دادن اینکار بشه

مرسی وهمچنین شما

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...