رفتن به مطلب

آموزش google analytics در b4a

arash127

ارسال‌های توصیه شده

سلام به همگی

دیگه تقریبا همه اسم گوگل انالیز یا همون google analytics را شنیدن ولی برای اونایی که اشنایی ندارند بگم google analytics یه ابزاری هست که گوگل در اختیار وبمستران و دولپران قرار داده که تمام قسمت های سایتشون از تعداد بازدید دقیق هر صفحه بگیر تا تعداد کلید روی هر دکمه و خلاصه همه چیز را شامل میشه ولی برای برنامه های اندروید مخصوصا بیسیک کمتر قابلیت داره .

اینو دیشب پیدا کردم تو سایت اصلی گفتم فارسیش داخل انجمن نیست واسه همین بذارم همه استفاده کنند.

1. اول سه تا فایل که پیوست کردم را داخل پوشه کتابخانه های خود بریزید.

2. وارد این ادرس بشید( البته با قند شکن چون تحریمیم ) روی sing up کلیک کنید و سپس روی analytics کلید کنید . حالا اگر وارد اکانت گوگل نشده بودید وارد اکانت بشید
و در صفحه ی باز شده روی sing up کلید کرده . در نهاید در صفحه ی باز شده جدید روی تب Mobile app کلید کرده و فیلد ها را به دلخواه پر کنید و تایید کنید.

( من دیگه صفحه قبل برام باز نمیشه و دارم ذهنی میگم پس ممکنه یکم فرق کنه ثبت نام برای شما)

در نهایت اگر ثبت نام موفقیت امیز بوده باشه یه کد شبیه به UA-xxxxx-y بهتون میده که باهاش کار داریم.

3. حالا میایم داخل این ادرس (Objects\res\xml) از پروژه خودمون یک فایل با نام (analytics.xml) میسازیم و محتوای زیر را داخلش قرار میدیم . توجه کنید اگر این پوشه داخل پروژه شما نبود خودتون بسازید.

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<resources>
<!--Replace placeholder ID with your tracking ID-->
<string name="ga_trackingId">UA-xxxxx-y</string>

<!--Enable Activity tracking-->
<bool name="ga_autoActivityTracking">true</bool>

<!--Enable automatic exception tracking-->
<bool name="ga_reportUncaughtExceptions">true</bool>

</resources>

4. حالا در همون فایل قبلی بجای UA-xxxxx-y کد خودمون را قرار میدیم و بعد از اون فایل را read-only میکنیم که موقع کامپایل حذف نشود.

5.حالا کتابخانه analytics را تیک میزنیم و یک نمونه ازش فقط در Process_Globals اکتیویتی اول میسازیم و در همه ی پروژه فقط از همین استفاده میکنیم و دوباره یکی جدید برای اکتیویتی های بعدی نمیسازیم  . حالا مثل نمومنه زیر عمل میکنیم :

Sub Process_Globals
   Public tracker As AnalyticsTracker
End Sub

Sub Globals

End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
   If FirstTime Then
     tracker.Initialize
   End If
   tracker.SendScreenView("Main Activity")
End Sub

یه توضیح هم بدم که برای این که اطلاعات هر اکتیویتی ارسال بشه باید از تابع SendScreenView  استفاده کرد که ارگمانش اسم دلخواهی هست.

بقیه توابعی هم که این کتابخانه داره ارگمان هایی میگیرند که باید با چیزایی که شما دوست دارید پر بشن و میتونند خالی هم باشند.

TrackEvent : برای اتفاق افتاد یه رویداد خاص

SendTransaction : برای ثبت تعداد خرید

SendTiming : برای ثبت زمان

SendProduct : اینم فکر کنم برای ارسال تعداد اشیا و ارقام در برنامه باشه

یه توضیح هم بدم این کتابخونه 1 مگ به سورس اضافه میکنه ولی ارزشش را داره .

مثلا تعداد دقیق برنامه های نصب شده را نشون میده . تعداد دقیق انلاین ها در برنامه را یا مثلا تعداد خرید تعداد نمایش یه اکتیویتی خاص و خلاصه با توابعی که داره همه چیز را میتونید امار بگیرید ولی متاسفانه ان قدر خود سایتش پیچ در پیچه که من نفهمیدم این اماری که میفرسیتد دقیقا کجا میره :wacko1:   . کسی فهمید همین جا بگه ما هم مستفیض بشیم .

analytics_lib.rar

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...