رفتن به مطلب

با چرخش گوشی اطلاعات ادیت تکست را از دست ندهید!

mohsen m

ارسال‌های توصیه شده

البته این موضوع بارها تو انجمن دربارش صحبت و راه حلم ارائه شده ولی من از شیوه زیر استفاده میکنم:

اول اینکه وقتی برنامه ما در حال اجراست برنامه روی حالت Activity (main) Resume قرار داره

حالا ما گوشیو میچرخونیم :scare3:  چی میشه؟؟؟  :girl_angel:

اول گوشی میره رو Activity (main) Pause بعد حالت Activity (main) Create و دوباره رو حالت اجرا یعنی Activity (main) Resume قرار میگیره. پس برای اینکه من اطلاعاتمو هنگام چرخش گوشی از دست ندم باید طبق این سیستم عمل کنم

برای شروع یه ادیت تکست به layout1 اضافه کنید. متغییرشوهم تو Sub Globals تعریف کنید و لیوتو تو Sub Activity_Create لود کنید.

حالا تو Sub Process_Globals یه متغییر از نوع رشته تعریف کنید (Dim saveText As String) این متغییر تو هر حالتی میتونه اطلاعاتتونو حفظ کنه البته تا وقتی از برنامه خارج نشده باشید!؟

وقتی گوشی را میچرخونیم گفتیم Activity (main) Pause اول اجرا میشه پس باید اطلاعات ادیت تکستا در قسمت Sub Activity_Pause بریزین تو متغیر saveText

(saveText=EditText1.Text)

خوب تا اینجا کاری کردیم که با دوباره راه اندازی برنامه هنگام چرخش گوشی اطلاعات وارد شده تو ادیت تکستو از دست ندیم.

حالا گوشی بعداز چرخش و دوباره لود شدن به حالت Sub (main) Resume برمیگرده اینجا باید مقداری را که به متغییر دادین دوباره به ادیت تکست برگردونین پس در Sub Activity_Resume مینویسیم Edittext1.Text=saveText

حالا برنامه را اجرا کنید و شبیه سازتونو بچرخونین با Ctr+F11 و لذتشو ببرین

این موضوع هرچند راحت بود ولی میتونه این مشکلو برای همیشه از بین ببره

فایل پیوست:

RotateMobile.zip

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...