رفتن به مطلب
  • 0

سایز عکس (متریال دیزاین)

cloner01001

سوال

سلام دوستان، خسته نباشید

بیشتر شما واسه اینکه برنامه تو همه گوشی ها به درستی نمایش داده بشه از درصد استفاده می کنید

حالا یه سوال دارم 

طبق متریال دیزاین برنامه هایی که ازاین طرح استفاده میکنند اندازه تایتل بار ، باتن ها و غیرشون یه اندازه ثابت هست ولی تو سایت اصلی اندازه ها رو با پیکسل گفته ولی من درصد نیاز دارم

من تایتل بار پیشفرض روحذف کردم واز لیبیل استفاده کردم ،حالا درصد لیبیل رو باید چند بدم؟ یا باتن هایی که رو لیبیل هستن بایددرصدشون چند باشه؟

مثال عکس زیر : 

قسمت تایتل بار آبی درصدش چنده؟ باتن فلش بک چی؟

ممنونمیشم جواب بدین

27361145925544411539_Screenshot_2016-03-

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان، خسته نباشید

بیشتر شما واسه اینکه برنامه تو همه گوشی ها به درستی نمایش داده بشه از درصد استفاده می کنید

حالا یه سوال دارم 

طبق متریال دیزاین برنامه هایی که ازاین طرح استفاده میکنند اندازه تایتل بار ، باتن ها و غیرشون یه اندازه ثابت هست ولی تو سایت اصلی اندازه ها رو با پیکسل گفته ولی من درصد نیاز دارم

من تایتل بار پیشفرض روحذف کردم واز لیبیل استفاده کردم ،حالا درصد لیبیل رو باید چند بدم؟ یا باتن هایی که رو لیبیل هستن بایددرصدشون چند باشه؟

مثال عکس زیر : 

قسمت تایتل بار آبی درصدش چنده؟ باتن فلش بک چی؟

ممنونمیشم جواب بدین

27361145925544411539_Screenshot_2016-03-

داداش خودت احتمالا میدونی که درصد خیلی بستگی به اندازه صفحه نمایش داره ولی پیکسل در همه جا یکیه.مثلا برای دکمه ی بک میتونی از صفر درصد شروع کنی و 20 درصد ادامه بدی

یعنی این:

Button1.SetLeftAndRight(0%x,20%x)
لینک ارسال

اندازه استاندارد تایتل متریال در گوشی 56 DIP هست. 

اندازه استاندارد در تبلت هم  64 Dip هست. 

در دیزاینر یا کد نویسی با یک شرط میتونید هر 2 حالت رو ایجاد کنید. موفق باشید

لینک ارسال

طول عرض دکمه داخل توپ بار معمولاً 50 در 50 هستش

ارتفاع خود توپ بار هم معمولاً 10 درصد از بالا هستش

لینک ارسال

اندازه استاندارد تایتل متریال در گوشی 56 DIP هست. 

اندازه استاندارد در تبلت هم  64 Dip هست. 

در دیزاینر یا کد نویسی با یک شرط میتونید هر 2 حالت رو ایجاد کنید. موفق باشید

اگه با استفاده ازDIP کدنویسی بشه توگوشی های مختلف (با سایزهای گوناگون)به مشکل بر نمیخورم؟ یعنی ویو ها بهم نمیریزه؟

سوال دومم : به چه شرطی میتونم هردو حالت رو ایجاد کنم؟

لینک ارسال

برای مثال نوار بالایی برنامه تلگرام در همه گوشی ها اندازش یکسانه و آیکون های توشدر هیچ سایزی بهم نمیریزن

این خاصیت با استفاده از درصد ایجاد شده یا DIP ؟

لینک ارسال

@@cloner01001,

دوست عزیز سعی کن هر چیزی که میخوای بنویسی در یک پست ارسال کنی اگر چیزی یادت رفت پست قبلیتو ویرایش کن

کلی در مورد اینکه درست نشون بده بحث شده

اول اینکه بیای ایکن هاتو تو اندازه های مختلف ویرایش کنی

بعد تعریف کنی اگر اکتیوتی من پهناش از6.5 بیشتر بود بیاد اون ایکن رو لود کنه اگر مساوی 5 یا کمتر بود بیا فلان ایکن رو نشون بده

لینک ارسال

در طراحی متریال شما باید از ترکیب درصد  و دیپ استفاده کنید کنید به این صورت که اندازه های تقریبا کوچک بر حسب دیپ بدید و اندازه های بزرگ رو برحسب درصد البته این فقط برای بیسیک هست چون دیزاینرش قوی نیست برای استادیو کلا باید برحسب دیپ داد برای دونستن اندازه ها هم از مستندات متریالی که گوگل ارائه داده استفاده کنید هر قسمت رو بخواین توضیح داده باید چه اندازه ای باشه بر تولبار هم همونجوری علیرضا جان گفت همون سایزی که ایشون گفتن باید بدید ولی توضیحاتی محمد داد اشتباه هست بهتر هست خودتون مستندات رو مطالعه کنید. فقط یه نکته رو رعایت کنید برای اینکه بر حسب دیپ بدید باید حتما موقعیت اون ابجکت رو مشخص کنید مثلا اگر پایین سمت چپ هست حتما باید گراویتی رو پایین از چپ تعیین کنید و نکته ی دیگه اینکه برای ساخت تولبار از پنل استفاده میکنند نه از لیبل چون پنل قابلیت کاستوم پذیری بالاتری داره و هم میشه بهش سایه داد . 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...