رفتن به مطلب

ایده جدیده

berayan

ارسال‌های توصیه شده

با سلام و احترام

خدمت کاربران محترم انجمن

حدود 1 سالی میشه که در این انجمن عضو هستم .

و با کمک و راهنمایی دوستان خوب تا همین امروز حدود 20 تا برنامه به بازار تحویل دادم .

که درامد سرجمع انها در یک سال کمتر از 2 میلیون تومان بود .

خوب خیلی ناراحت میشدم وقتی برنامه ای میساختم با کلی زحمت و تلاش و آخر هم به  هیچ میرسید .

ولی وقتی خوب به قضیه نگاه کردم دیدم فقط من نیستم اکثر برنامه نویسا بازار و کاربران این انجمن با این مشکل روبرو هستن .

من به یه نکته رسیدم (اینکه برنامه هایی که ساختم  هیچ کدوم بدرد خودم نخورد و هیچ وقت نتونستم ازشون استفاده کنم ) و همچنین ضعفهای زیادی داشتن که به علت اینکه میرفتم سراغ ساخت پروژه جدید بی خیال رفع اونها و بروزرسانی برنامه  میشدم  و با نظرات منی کاربران  به مرور زمان اون برنامه به فراموشی میرفت.

نکته اینکه که ما به همه چیز فکر میکنیم ( گرافیک ، ایده خوب ، کیفیت خوب و اینکه زود تمومش کنیم و یه پروژه جدید رو شروع کنیم .

و از همه مهم تر فقط به پول فکر میکنیم ( یعنی بیشتر از اینکه رو پروژه تمرکز کنیم رو فروشش تمرکز میکنیم )

من کاری به بقیه ندارم ولی یه سوال از خودم پرسیدم :fekr:   (برای ساخت یه پروژه خوب و ممتد چه مقدار وقت لازمه آیا اگر وقتی رو که برای ساخت برنامه های موقتی گذاشتم برا یه برنامه خوب میذاشتم بهتر نبود .))

چرا به جای اینکه هر ماه یه برنامه بسازم و اصلا هم فروش خوبی نداشته باشه  کلا یه برنامه نسازیم  که هم بتونیم خوب روش تبلیغات کنم  هم برای آیندش برنامه ریزی کنم و هم  از پس مشکلاتش بر بیایم و بی خودی هم ذهن فکر خودمونو درگیر نکنم؟

یه نگاه به بزرگان برنامه نویسی بندازید.

اونها روی یه پروژه کار کردن و همون یه پروژه زندگیشونو تغییر داد.

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید
متمرکز کنید،
پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند . (گراهام بل)

بهتر این کار اینکه روی یه پروژه آینده دار ، خوب و قابل پیشرفت کار کنیم تا هزاران پروژه بی کیفیت .

خوب حال من شما رو نمی دونم ولی تصمیم گرفتم خود این کار رو انجام بدم  .

ویه ایده خوب میخوام 

می خوام هم پروژه ای که روش کار میکنم آنلاین باشه (درامد زایی اونهم از طریق تبلیغات باشه) یعنی می خوام خود برنامه رایگان باشه .

حالا هرکس میتونه منو راهنمایی کنه ویه ایده بده . 

با تشکر از همه دوستان.
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام واقعا ایدتون عالیه و منم با شما موافقم.

من هم دارم توی برنامه ام از تبلیغات عدد استفاده میکنم.

یه بخش آنلاین هم ساختم که کاربر مجبور بشه برای استفاده اینترنت رو روشن کنه

اینجوری ما هم به درآمد خودمون میرسیم

اگه شما هم خواستی میتونی اینکارو بکنی

مثلا برنامه هدفون(اندروید)رو ببین

لامصب داره میترکونه

همه دارنش و به نظر من خیلی روش خوبی رو برای درآمد زایی پیدا کردن

یعنی آهنگ هارو به صورت رایگان ولی با کیفیت کم گوش میدی

اما برای کیفیت بالا و دانلود باید اشتراک بگیری.

ایده یعنی این

لینک ارسال

خوبه که به این نتیجه رسیدید و کاملا هم درسته ولی خوب مشکل همین ایده هست دیگه

وگرنه هزاران نفر هستن که میخوان اصلا شرکت بزنند با این ایده یا شاید اصلا شرکت استارتاپی هستن.

پروژه ی خوب بدون گروه خوب عملی نمیشه.هر چقدر هر در همه زمینه ها وارد باشید در اخر فکر چند نفر بهتر از یک نفره.

تمام پروژه های بزرگ بازار هم تیمی هستن و فقط کمی از برنامه ها اونم شانسی با محتوای واقعا بیخود و ساده تکی به موفقیت رسیدن.

حالا اگه واقعا میخوای این کارو بکنی اول چند تا کتاب و مطلب درباره شروع استارتاپ و کار افرینی بخون.بعد خودت راه را پیدا میکنی

لینک ارسال

درود تقریبا باهات موافقم ولی

ببین من خودم تا به امروز حتی 1 برنامه هم برای بازار ننوشتم تمام مشتریهام مشتری های خصوصی بودند،دلیلش همینایی هست که خودت گفتی

خوب من همیشه خلاقیت رو توصیه میکنم و اینکه باید خودتون رو به چالش بکشید تا فنون جدید یاد بگیرید و تسلط خودتون رو بیشتر کنید

البته با تمام این تفاصیر من شروع کردم واسه مارکت ها کد زدن و دارم برای اولین بار اینکارو میکنم

ولی همیشه یادتون باشه نیاز ها هستن که برای برنامه نویس ها بازار ایجاد میکنن

برید توی دل اجتماع ببینید نیاز های تکنولوژی مردم چی هست وقتی که تونستید آنالیز کنید و موفق عمل کنید حالا میتونید نیاز رو تولید کنید

تمامی اپ ها و بازی های موفق یا نیاز رو برطرف کردن یا نیاز رو تولید کردن

شما میخواید کجای داستان باشید؟

در هر صورت ثابت نمونید و رو به جلو گام بردارید

موفق باشید

لینک ارسال

منم تا به اینجا اپلیکیشنی ننوشته بودم که فروش داشته باشه. تقریبا ناامید شده بودم و گفتم واسه آخرین بار شانسمو امتحان کنم. خدا رو شکر آخرین برنامه م فروش قابل توجه تری از بقیه داشته و جزو برگزیده های بازار شد. بازی چهارپایه:

https://cafebazaar.ir/app/chaharpaye.chaharpaye/?l=fa

در مجموع با شما موافقم.

لینک ارسال

درکل ادم باید کیفیت(چ محتوا چ گرافیک چ ایده) رو فدای همممممممه چیز کنه مشکل برنامه نویسای ما میدونید چیه؟؟؟ این ک برا انتشار ی اپ ولع دارن انگار میخان اون ایده یا اون اپ رو ازشون بدزدن برا همین میخان هر چ سریعتر اونو منتشر کنن این ی بعدشه ی جور دیگه هم میشه بهش نگاه کرد، این ک برنامه نویسا زیادی امیدوارن فک تو توهم اینن ک الان اپو منتشر میکنن بسم الله دانلودش شد N هزارتا و همین میشه ک حوصله طراحی و کیفیت ندارن چرا؟ چون همش تو فکر اینن زودتر منتشر کنن و نتیجشو ببینن(چون امیدوارن) ولی چیزی ک هس اینه ک باید ب این نکته توجه کرد "قرار نیس کسی ایده منو شمارو بدزده قرار نیس حتی اگه 1 سال ساخت اپ ما طول بکشه ی نفر توی این مدت بیاد اون اپ رو بسازه و بزاره بازار و ایده ما کهنه بشه حتی اگه کهنه هم بشه مهم نیس چون مهم کیفیته نه چیز دیگه شما ببین میلیون تا رستوران زنجیره ای تو کل دنیا هس عایا همشون مکدونالد میشن؟ عایا همشون کنتاکی میشن؟ میلیون تا مارک لباس هس عایا همه پوما، آدیداس میشن؟ چرا اینا پیشرف کردن بقیه مارکا نکردن؟ شما  همش ب این چیزا فک کن ببین رمز موفقیت اینا چی بوده"  آدم باید کللللللل تمرکزش رو روی کیفیت بزاره و بس حتی اگه نیاز باشه ی اپی ک میشه توی 3 ماه زدش توی 1 سال بزنیش، من 5-6 ماهه با بیسیک اشنا شدم و اصلن خودمو در حدی نمیدونم ک بتونم ی اپ بدم بازار چون اصن حال نمیده بهم این طوری و نزدیک ترین زمانی ک اولین اپم منتشر میشه مهر 95 هس ک میشه 5-6 ماه دیگه، ینی اولین اپم بعد تقریبن 1 سال از شروع برنامه نویسیم منتشر میشه(اگه عمری باقی باشه البته) حالا من تو همین انجمن میبینم ک دوستانی 1 ماهه اصن با برنامه نویسی اشنا شدن (دقت کنین میگم :برنامه نویسی" ینی تا قبل اون اصن هییییییچ اطلاعاتی درمورد ساخت ی برنامه تحت هر سیستم عاملی نداشتن) و میان 4-5 تا اپ میدن ک خب گرافیک و محتواش .... در آخر ی جمله میگم دوستان تازه وارد تر مث خودم بهش عمل کنن ب نتیجه میرسن

"دوستان جنگ نیس، قرار نیس هیچ اتفاق بدی طی مدتی ک دارین ی اپ خوب از همه نظر میسازین بیوفته، پس تمرکز کنید رو کیفیت رو کیفیت و روی کیفیت!"

لینک ارسال

اگه دوستان مخالف نباشن منم یه پست بزارم :DD::crazy:

حرفتو قبول دارم کاملاً درسته

شما میخواین یه چیزیرو شروع کنید و باعث افتخارتون بشه

یه اپ که حتی طرح اولیش هم تکراری نباشه و با فکر و اندیشه خودتون طوری برنامه ریزی بشه که کاربر رو به چالش بکشونه

روی بازی های بازار که داشتم یکم بررسی میکردم فهمیدم تنها چیزی که باعث رضایت کاربر میشه چالش افکار کاربر هستش

یعنی اونقدر هم ساده نباشه که با دوتا کلیک یه مرحله تموم بشه

یکی از دوستان در مورد هدفون گفت : خب همونطور که دوستمون گفت این برنامه باعث فعالیت کاربر در خود برنامه میشه و این فعالیت باعث پیشرفت برنامه و برنامه نویس میشه

طرحتو پیاده سازی کن از همه نظر بهش فکر کن

از دید یه کاربر ساده گرفته تا یه برنامه نویس که میخواد از اپت استفاده کنه

طوری بساز که حتی بدرد خودتم بخوره ساختن اپ معمولاً برای برطرف کردن نیاز هاست (نیاز به تفریح ، نیاز به فکر کردن ، نیاز به فعالیت ) طوری باشه که وقت پر کنه نه اینکه تو زمان کم تاریخ انقضا برنامه برای کاربر تموم بشه و تو گوشیش خاک بخوره

من با اینکه اینارو میدونم روی اپ های خودم اینکارو نکردم چون واقعاً سرم شلوغه _ سر کار _ دانشگاه _ زندگی

ولی با این وجود نمیدونم حرفام از نظر شما درست باشه یا نه باید قبل از شروع حتی یک خط کد نویسی روی برنامه از همه نظر فکر بشه و روی کاغذ پیاده سازی بشه این فکر و ایده اینطوری کار خیلی زود پیشرفت میکنه

مثلاً من خودم شده یه کاریو تا یه جا نوشتم و بعدش موندم دیگ چه کار باید بکنم چون برنامه ریزی ندارم

برنامه ریزی هدف میخواد تا هدف نداشته باشی نمیتونی یه کاریو انجام بدی چون اون کار بیهوده و هیچ و پوچ میشه

نظر من اینه : میتونی برای شروع کار از امروز یا فردا شروع کنی به بررسی کردن برنامه ها ببینی چی کم و کسر داره بری از دوستات بپرسی که چه برنامه ای نیاز دارید تو گوشی داشته باشین تا نیازتون برطرف بشه و خیلی کار های دیگه

امید وارم موفق باشی :give_rose: 

لینک ارسال

دوستان حال این بکنار 

من رفتم به پشتیبانی بازار پیام دادم که یه بخش تصادفی در صفحه اصلی بذاره  که  بقیه برنامه ها یه حداقل بازدیدی داشته باشن.

لطفا شما هم برید این درخواست رو بگید تا اقدام کنن.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...