رفتن به مطلب
  • 0

وزن دار کردن انیمیشن! (تغییر سرعت انیمیشن در مراحل انتهایی!)

pedro

سوال

دوستانی ک میگن با کتابخونه انیمیشن میشه راحت انیمیشنای متریالو پیاده سازی کرد بیان تو این پست پاسخگو باشن لدفن  :malih:  :malih: 

اول فایل gif رو ببینید

http://s6.picofile.com/file/8247241900/finalshot.gif

خب این از اون انیمیشنش ک من خواستم خیلی یهویی پیادش کنم ولی انقدر ظاقارت شد ک ترجیح دادم بش نیگا هم نکنم، اینم از سورس بنده ی ران بگیرید ازش !

http://s7.picofile.com/file/8247243200/anim.zip.html

و اما چاره ی کارو از اساتید میخام جویا شم، ببینید چیزی ک هست اینه ک قطعن این انیمیشنو با حالتای مختلف میشه زد ولی اسون ترین روشی ک ب ذهنم رسید همینیه ک تو سورس میبینید ک خب اصلن شبیه طرح متریالش نشده فقد بخاطر ی چیز ک تو مستندات گوگل هم اومده اونم اینه ک انیمیشنای متریال وزن دارن ینی موقعی ک انیمیشن نزدیک ب اتمامه سرعت میگیرن و کلن سرعت انیمیشن مثه کتابخونه انیمیشن یکنواخت نیست شما چ راه حلی دارین واسه این فاجعه؟؟؟؟؟ بی صبرانه منتظر نظر اساتیدم  :fekr: اها اینم بگم حوصله پیاده کردن انیمیشن اون دکمه هه + اون دکمه سفیدایی ک میان یهو  رو نداشتم ولی خب پیاده سازیش اسونه چون نسبتا وزن کمتری داره! بحث اصلیم سر اون پنلی هست ک با کلیک رو دکمه بصورت وزن دار میاد پایین اون خیلی بد شده (سورسو ببینید)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ،

من خودم هیچ وقت نگفتم که با یک فایل GIF می شه مستندات گوگل رو در برنامه پیاده سازی کرد ، و الان هم می گم به هیچ وجه نمی توان. یا باید با کدنویسی و مختصات دهی این کار را انجام داد یا با کتابخانه های آماده.

اگر به نظر خودتون کتابخانه های انیمیشن متریال در B4A کم هستند و از طرفی می خواید با این محیط کد بزنید و دست پای خودتون رو ببندید ، باید دست به کار بشید و کتابخانه ها را تبدیل کنید.

اول ءشنایی مقدماتی با جاوا پیدا کنید ، و بعد این کتابخانه ها که اکثرا کاستوم ویو هستند رو تبدیل کنید که این هم مهارت خاص خودش رو داره.

اما به نظر من شما که این قدر به گرافیک و واسط رابط کاربری اهمیت می دید ، به سمت اندروید استودیو برید تا دستتون باز باشه.سوالی بود در خدمتم.

لینک ارسال

چن وخ پیش یکی از دوستان نمونه فایل متحرک متریال گذاش ک خب خیلی انیمیشناش پیشرفته بود و انیمیشن فعلی یی ک گزاشتم درمقابلش هیچی نیس(از لحاظ پیچیدگی ) ک شما گفتین موردی نیس ک بشه با بیسیک و کتابخونه انیمیشن پیاده نکرد! ک البته من چ قبل اون تاپیک چ بعدش مطمین بودم پیاده کردن هچین چیزی با کیفیت متریال میسر نیس ولی بازم ب امتحانش می ارزه, حالا هم این تاپیکو نزدم ک بگم همچین چیزی غیرممکنه یا شما تو اون پست اشتباه گفتین,نه,من هدفم از این تاپیک این بود دوستان ی راه حل بدن(منحصرا برا همین انیمیشنی ک گزاشتم) ینی مثلن بگن میتونی این کارو کنی تا مثلن سرعتش تغییر کنه

لینک ارسال

چن وخ پیش یکی از دوستان نمونه فایل متحرک متریال گذاش ک خب خیلی انیمیشناش پیشرفته بود و انیمیشن فعلی یی ک گزاشتم درمقابلش هیچی نیس(از لحاظ پیچیدگی ) ک شما گفتین موردی نیس ک بشه با بیسیک و کتابخونه انیمیشن پیاده نکرد! ک البته من چ قبل اون تاپیک چ بعدش مطمین بودم پیاده کردن هچین چیزی با کیفیت متریال میسر نیس ولی بازم ب امتحانش می ارزه, حالا هم این تاپیکو نزدم ک بگم همچین چیزی غیرممکنه یا شما تو اون پست اشتباه گفتین,نه,من هدفم از این تاپیک این بود دوستان ی راه حل بدن(منحصرا برا همین انیمیشنی ک گزاشتم) ینی مثلن بگن میتونی این کارو کنی تا مثلن سرعتش تغییر کنه

ادرس نرم افزار یا کتابخونه رو میشه بزارین.ممنون

لینک ارسال

ببین پدارم 

میشه یه کارهای کرد ولی هیچ موقع مثل خودش نمیشه چون این انیمیشن ها نحوه حرکت زاویه و .. داره از پیش تعیین شده است و در قالب یه کتابخونه یا ماژول .. در اختیار توسعه دهنده گان هستش 

اما برای اینکه بهتر بتونی عمل کنی باید تو دور کند ببینی و خوب تحلیل کنی 

چیزی که من دیدم اینه (البته شاید اشتباه هم داشته باشه )

" بعد از کلیک کردن باتن خود باتن اسکیل سنتر میشه و پیکان هم تغییر حالت میده 

پنل به صورت منحنی وار از سمت چپ باتن نمایان میشه (حالا خود این حرکت منحنی خودش داستان داره که چطور بدون کتابخونه خاصی به انیمیشن موقعیت نقطه ای x وy  بدیم تا طبق اون منحنی ) 

خود انمیشن پنل یه جابه جایی به سمت پایین بیشتر نیست 

و اما آیکون های داخل پنل در مادامی که پنل در حال ورود به صفحه است و کمی قبل از اتمام انیمشین پنل آیکون ها بصورت فیزیک وار دقیقا در همان مسیر منحنی پنل رها شده و پس از برخورد به یک دیواره ای که 

کمی از صفحه خارج است به عقب باز گشت و پس از برخورد با یگدیگر در جای از پیش تعیین شده جا نمایی میشوند

متن ها هم ساده است یه جابهجایی همراه با کمی بلور است " یه نکته ای در مورد آیکون ها متوجه شدم همگی از یه جا شروع به حرکت کردند اینو تو حالت باز گشت میشه فهمید 

آه خسته شدم از بس تایپ کردم این رفتش بود برگشتشو حال نداشتم تایپ کنم 

میبنی چقدر سخته شد 

ولی با تبدیل اصلا لازم نیست به این جزییات فکر کنی و فقط با چندتا حرکت میشه انجام داد

لینک ارسال

ببین پدارم 

میشه یه کارهای کرد ولی هیچ موقع مثل خودش نمیشه چون این انیمیشن ها نحوه حرکت زاویه و .. داره از پیش تعیین شده است و در قالب یه کتابخونه یا ماژول .. در اختیار توسعه دهنده گان هستش 

اما برای اینکه بهتر بتونی عمل کنی باید تو دور کند ببینی و خوب تحلیل کنی 

چیزی که من دیدم اینه (البته شاید اشتباه هم داشته باشه )

سپاس از توضیحات، درمورد باتن و تغییر جهت فلش + ایکن های توی منحنی فعلن خیلی نمیخام بحث کنم چون اونارو بی وزن هم اجرا کنم کفایت میکنه بحث اصلیم همون منحنیه، من خودم فایل متحرکو وارد فتوشاپ کردم و فریم ب فریم ظاهر شدن منحنی رو نیگا کردم ک ی چی حدوده 20 تا فریم شد ک میشه اون 20 تارو در حد 15تا 10 تا فریم کرد و تو بیسیک با تایمر پلی کردش و خب ی انیمیشن ارزش این همه داستان نداره، ی چی ب دهن خودم رسید اونم این ک همزمان با پایین اومد پنل تو سورس خودم تصویر بزرگ هم بشه ک انگار سرعتش داره زیاد میشه!

لینک ارسال

ادرس نرم افزار یا کتابخونه رو میشه بزارین.ممنون

جناب شفیعی منظورتون لینک گیت هابه؟ اینو همین طوری تو نت پیدا کردم، من اصن نمیخام کتابخونه ای رپ بشه فقد میخام ب جایی برسه بشه این انیمیشنارو با خوده بیسیک پیاده کرد تا حدودی و بزرگترین مشکل پیش رو هم تغییر سرعت انیمیشنه ک تو کتابخونه انیمیشن امکان نداره

لینک ارسال

سپاس از توضیحات، درمورد باتن و تغییر جهت فلش + ایکن های توی منحنی فعلن خیلی نمیخام بحث کنم چون اونارو بی وزن هم اجرا کنم کفایت میکنه بحث اصلیم همون منحنیه، من خودم فایل متحرکو وارد فتوشاپ کردم و فریم ب فریم ظاهر شدن منحنی رو نیگا کردم ک ی چی حدوده 20 تا فریم شد ک میشه اون 20 تارو در حد 15تا 10 تا فریم کرد و تو بیسیک با تایمر پلی کردش و خب ی انیمیشن ارزش این همه داستان نداره، ی چی ب دهن خودم رسید اونم این ک همزمان با پایین اومد پنل تو سورس خودم تصویر بزرگ هم بشه ک انگار سرعتش داره زیاد میشه!

گفتی فریم به فریم 

یاد یه کتابخونه تو b4a افتادم که چندتا عکس میدادی و کتابخونه اونا رو پشت سرهم اجرا میکرد و نتیجه میشه مثل یه فایل گیف 

خدایش اسمش اصلا یادم نمیاد ولی جزء کتابخونه های جدیده 

تو این لینکی که میدم تا 13-12 صفحه آخر رو چک کن 

لینک 

دارمش ولی اسمش یادم نمیاد 

لینک ارسال

http://answercenter.ir/user/537-dftbayat/      آقا بگرد

جوینده یابندس'

لینک ارسال

http://answercenter.ir/user/537-dftbayat/      آقا بگرد

جوینده یابندس'

ببین من که نمیخام که پدارم(کسی که تاپیک زده) باید پیگری کنه

اومدی لینک پروفایل منو گذاشتی. خدایا با کیا شدیم 5418 نفر  :crazy:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...