رفتن به مطلب
  • 0

تغییر سایز اشیاء ( مثلا باتن ) در انواع گوشی کوچک و بزرگ

Farhadlee

سوال

سلام دوستان،

یه سوال خیلی مهمی داشتم خدمت شما،

چطور میتونیم جوری اشیاء رو داخل لی اوت بزاریم که اندازه اون در صفحه نمایش های کوچک و بزرگ متناسب با اون تغییر کنه؟

موقعیت اشیاء رو با اسکریپت نویسی می تونم راحت تغییر بدم ولی مثلا وقتی چند تا باتن رو در یک صفحه نمایش بزرگ چیدیم وقتی میاییم اونو در یک گوشی با صفحه نمایش کوچک نمایش میدیم قسمتی از باتن ها میان روی هم، چون سایزشون (dip) تغییر نمی کنه و باتن ها نسبت به اون

صفحه ی کوچک، بزرگ هستند و مناسب نیستند، ولی همان طور که می دونید لیست ویو ها به راحتی بعد از اسکریپت نویسیِ ، در انواع صفحه کوچک و بزرگ از همه لحاظ خودشون رو تطبیق میدن و مثلا در صفحه نمایش کوچک به راحتی با سایز کوچک و در صفحه نمایش بزرگ با سایز بازرگ نمایش داده میشن و مشکلی ندارن ولی نمی دونم چطوری مشکل باتن ها و ایمیج ویوها و بقیه اشیاء رو حل کنم.

ممنون.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

13 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

به نظرم باید از این روش موجود در لینکی که شما معرفی کردید استفاده کنم ، و به کمک اون میاییم تعیین می کنیم که اگه سایز صفحه از یه مقداری کوچک تر بود بیاد سایز باتن ها را به کمک dip تغییر بده و سایز کوچک تری رو برای باتن ها در اون حالت بهش میدیم و این طوری حالت مربع بودن باتن ها هم حفظ میشه،

ممنون.

لینک ارسال

درود

تو دیزاینر به جای dip اینطوری آدرس بده

Panel1.SetLeftAndRight(2%X,98%X)
Panel1.SetTopAndBottom(2%Y,98%Y)

به نسبت صفحه نمایش بزرگ و کوچیک میش

لینک ارسال

سلام داداش منظور بنده این نبود ، این حالت رو میدونم، من نمی خوام یک شئ رو تو کل صفحه جا بدم ، مثلا دو تا باتن رو تقریبا در وسط صفحه گزاشتم و باتن ها مربع هستند حالا سایز اونا رو نمیتونی با x , y  تعیین کنی چونکه در بعضی صفحه نمایش ها کشیده میشن و ممکنه به حالت مستطیل دربیان ، ولی باز اگه بیاییم در یک صفحه نمایش کوچک تر نمایششون بدیم قسمتی از اونا میاد روی هم چون سایز باتن ها تغییر نکرده و فقط سایز صفحه نمایش تغییر کرده!

لینک ارسال

من همیش ازین روش استفاده میکنم و چیزی ک شما میگین رو مشاهده نکردم...بازم اگر میخوای خیلی اصولی کار کنی میتونی سایز صفحه نمایش رو بگیری وشرط بزاری براش ک برای هر صفحه نمایش کجا بیاد.سرچ کنی هست کدش.پیدا نکردی بگو بزارم برات

لینک ارسال

نه صد درصد بنده تست کردم , مطمنم مشکل این طوری حل نمیشه ، مثلا وقتی سایز یه باتن رو با x , y تعیین کردی ( مثلا یه حالت مربع داره حالا یه تصویر هم توش گزاشتیم ) سیستم میاد سایز باتن یا تصویر رو نسبت به سایز لی اوت تعیین می کنه ، اصلا یه مثال ساده تر ، وقتی یه تصویر رو به پنل میدی وقتی گوشی رو میچرخونی تصویر کشیده میشه واگه باتن ها و یا ایمیج ویو ها هم با x , y سایزشون تعیین بشه در صفحه نمایشی که مثلا x اون بیشتره تصویر یا باتن رو میکشه و از حالت مربع خارج میکنه و مشکل ساز میشه و به درد نمی خوره !!!!

حالا شما اون لینک هایی رو که گفتید لطف کنید بزارید شاید با این روش مشکل حل بشه ،

ممنون

لینک ارسال

داداش با x.y وقتی ی باتنو مستطیل میکنی تو هممممه ی

صفحه نمایشا هنوت مستطیل میمونه

لینک ارسال

داداش با x.y وقتی ی باتنو مستطیل میکنی تو هممممه ی

صفحه نمایشا هنوت مستطیل میمونه

نه عزیزم این طوری نیست ، مثلا الان سایز باتن رو با x , y در حالت portrait مربع تعیین کردیم، حالا وقتی گوشی رو میچرخونی و به حالت landscape میره چون نسبت x به y بیشتر میشه باتن رو از حالت مربع خارج میکنه و کشیده میشه و به حالت مستطیل درمیاد ، حالا اگه یه تصویر هم گزاشته باشی ، کار شما رو زشت میکنه چون تصویر هم کشیده میشه !!!!

حتما باید برای تعیین سایز در این موارد از dip استفاده کنی.

لینک ارسال

خب مسلمه برا لندسکیپ باید شرط بزاری و x,y جداگونه بدی گلم!

لینک ارسال

خب مسلمه برا لندسکیپ باید شرط بزاری و x,y جداگونه بدی گلم!

فکر کنم از طریق این عکس بهتر متوجه میشی!!!

اصلا کاری به حالت landscape و portrait نداشته باش ، فرض کن فقط تو حالت portrait هستیم و الان طبق تصویر سمت چپ یه باتن مربع رو با x و y ساختیم حالا همون طور که میبینی تو یه گوشی دیگه که دارای طول بیشتری هست از حالت مربع خارج شده و به یک مستطیل عمودی تبدیل شده است. 

حالا اگه یه گوشی دیگه x اون نبست به لی اوت تصویر سمت چپ بیشتر باشه  اون وقت یه مستطل افقی خواهیم داشت.

ولی اگه سایز باتن رو با dip تعیین کنی همچین مشکلی در انواع گوشی پیش نمیاد و حالت مربع باتن به هم نمیخوره.

امیدوارم این بار واضح باشه!

post-3851-0-15548000-1461010304_thumb.jpg

لینک ارسال

فکر کنم از طریق این عکس بهتر متوجه میشی!!!

اصلا کاری به حالت landscape و portrait نداشته باش ، فرض کن فقط تو حالت portrait هستیم و الان طبق تصویر سمت چپ یه باتن مربع رو با x و y ساختیم حالا همون طور که میبینی تو یه گوشی دیگه که دارای طول بیشتری هست و از حالت مربع خارج شده و به یک مستطیل عمودی تبدیل شده است. 

حالا اگه یه گوشی دیگه x اون نبست به لی اوت سمت چپ بیشتر باشه  اون وقت یه مستطل افقی خواهیم داشت.

ولی اگه سایز رو با dip تعیین کنی همچین مشکلی در انواع گوشی پیش نمیاد و حالت مربع به هم نمیخوره.

امیدوارم این بار واضح باشه!

خب برادر ی چیزم باید در نظر بگیر تو حالت سمت راست ببین اندازه صفحرو!!! 240/432!!!!!!!!!!!!!!!! کدوم گوشی همچین صفه ای داره اخع، سایزا استاندارده! مدل گوشی مهم نیس شما رو گوشی امتحان کن (نه شبیه ساز)

لینک ارسال

خب برادر ی چیزم باید در نظر بگیر تو حالت سمت راست ببین اندازه صفحرو!!! 240/432!!!!!!!!!!!!!!!! کدوم گوشی همچین صفه ای داره اخع، سایزا استاندارده! مدل گوشی مهم نیس شما رو گوشی امتحان کن (نه شبیه ساز)

واقعا تعجب می کنم درکش اینقدر واست سخته!!!

عزیزم من برای این از سایز استاندارد برای یکی از تصاویر استفاده نکردم تا تقاوت بهتر برات آشکار باشه ولی چون اشاره کردی بیا اینم یه سایز استاندارد 400*240 و320*240  حالا همون طور که میبینی عرض این دو تا گوشی برابره و طول یکیشون بیشتره و درنتیجه باز هم این مشکل پیش میاد ، ولی این بار یه مستطیلی کوچکتر از تصویری که گفتی استاندارد نیست تبدیل میشه در حالی که باز هم از حالت مربع خارج میشه،

در ضمن ربطی به امتحان کردن در گوشی نداره ، و دقیقا مثل امولوتوره ، اصلا کاری به دو تا گوشی نداشته باش حتی در یک گوشی هم وقتی از portrait  به landscape  میری یا برعکس همین مشکل واسه باتنی که سایزش رو با x و y تعیین کردی  پیششششششش میاد!

:cheshmak:  :cheshmak:  :cheshmak:

post-3851-0-27603900-1461016033_thumb.jpg

لینک ارسال

واقعا تعجب می کنم درکش اینقدر واست سخته!!!

عزیزم من برای این از سایز استاندارد برای یکی از تصاویر استفاده نکردم تا تقاوت بهتر برات آشکار باشه ولی چون اشاره کردی بیا اینم یه سایز استاندارد 400*240 و320*240  حالا همون طور که میبینی عرض این دو تا گوشی برابره و طول یکیشون بیشتره و درنتیجه باز هم این مشکل پیش میاد ، ولی این بار یه مستطیلی کوچکتر از تصویری که گفتی استاندارد نیست تبدیل میشه در حالی که باز هم از حالت مربع خارج میشه،

در ضمن ربطی به امتحان کردن در گوشی نداره ، و دقیقا مثل امولوتوره ، اصلا کاری به دو تا گوشی نداشته باش حتی در یک گوشی هم وقتی از portrait  به landscape  میری یا برعکس همین مشکل واسه باتنی که سایزش رو با x و y تعیین کردی  پیششششششش میاد!

:cheshmak:  :cheshmak:  :cheshmak:

درسته الکی دارم بحث میکنم از اول حق با شما بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...