رفتن به مطلب

چهار چوب طراحی سایت


kian2137

ارسال های توصیه شده

چهار چوب طراحی سایت

طراحی سایتی جذاب، با دسترسی آسان نیازمند طراحی خوب گرافیکی، ساختاری و متناسب، قالب مناسب و منطقی و مطالبی گیرا می باشد. چهارچوب کلی از طراحی سایت عباتند از : مطالب سایت، سازگاری با مرورگرهای مختلف، گرافیک و تصاویر مناسب، رنگهای مناسب برای پیش زمینه سایت، ساختار سایت، لینکها و خلاصه مطالب سایت می باشد.

مطالب سایت

برای اینکه بازدیدکنندگان، سایت شما را بعنوان منبعی از اطلاعات ارزشمند و معتبر بدانند باید غلط های املایی و گرامری در سایت خود نداشته باشید زیرا در صورت داشتن این ایرادات خیلی سریع از اعتبار سایت شما کاسته خواهد شد. بسیاری از کاربران از اینترنت بعنوان منبعی از اطلاعات استفاده می کنند پس سعی کنید در محتوای سایت خود نیازهای کاربر را بر طرف کرده باشید تا آنها به سایتهای دیگر نروند و نیازشان در سایت شما برطرف شود.

سازگار بودن با مرورگرهای مختلف

همانطور که میدانید مرورگرهای متفاوتی وجود دارند، بنابراین سایت شما باید طوری طراحی شود تا با اخرین نسخه اکثر این مرورگرها بخوبی کار کند. بسیاری از کاربران اینترنت ممکن است با تلفن همراه خود وارد اینترنت شوند بنابراین باید سایت رسپانسیو باشد تا در هر سیستم و دستگاهی خود را تطبیق دهد. در نظر داشته باشید که طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که صفحات سایت شما حداقل با مرورگرهای اصلی همانند Internet Explorer و firefox و opera بخوبی کار کند.

گرافیک و تصاویر

تجربه نشان داده که کاربران اینترنتی صبر زیادی ندارند و در صورتیکه زمان بارگذاری صفحات سایت شما بیش از ۱۰ ثانیه زمان ببرد بلافاصله سایت شما رو خواهند بست و به سراغ سایت دیگری خواهند رفت که زودتر بارگذاری شود. تصاویر و فایلهای گرافیکی در سایت خود را با کمترین حجم ممکن، بهینه سازی کنید تا سایت سریعتر بارگذاری شود. بهتر است که اندازه طولی تمام تصاویر در یک صفحه از سایت برابر باشد و حجم تصاویر کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت باشد و حتما برای تصاویر خود از تگ alt استفاده نمایید که اگر کاربران نمایش تصاویر را در مرورگرهای خودشان خاموش کرده اند بدانند که تصاویر برای چه مقاصدی استفاده شده است.

%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8

رنگهای پیش زمینه

اگر برای پیش زمینه خود از رنگی بجر سفید استفاده می کنید، مطمین شوید که رنگ لینکها را تعریف کرده باشید زیرا اگر شما اینکار را انجام دهید تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای کاربران این رنگ را مشخص خواهد کرد و در برخی از موارد این موضوع می تواند سبب ناخوانایی در لینک ها شود.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
×
×
  • اضافه کردن...