رفتن به مطلب

آموزش کار با گوگل مپ(Google Map)و جی پی اس(GPS)قدم به قدم از اول

jeqele

ارسال‌های توصیه شده

این مشکل مال وقتیه که api داخل مانیفست با نام پکیج نرم افزار و کلیدی که براش تعریف کردید نخونه.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...
  • پاسخ 102
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

سلام جناب خلیلی 

خیلی از آموزشهای مفیدتون ممنونم

یه سوال دارم. من تقریبا همه مراحل فیلم آموزشی شما رو اجرا کردم .ولی وقتی فایل آموزش رو با b4a بازمیکنم ارور ریفرنس میده و اصلا کتابخانه (GoogleMap (version1.01 زیر کتاب خانه core نیستش جستجوهم میکنم وجود نداره.فایل   google-play-services.jar رو هم  در دایرکتورری D:\Basic4android\Libraries گذاشتم هم درC:\Documents and Settings\Sorosh\Local Settings\Application Data\Android\android-sdk\Libraries گذاشتم . کجای کارم غلطه؟؟؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین

لینک ارسال

سلام جناب خلیلی 

خیلی از آموزشهای مفیدتون ممنونم

یه سوال دارم. من تقریبا همه مراحل فیلم آموزشی شما رو اجرا کردم .ولی وقتی فایل آموزش رو با b4a بازمیکنم ارور ریفرنس میده و اصلا کتابخانه (GoogleMap (version1.01 زیر کتاب خانه core نیستش جستجوهم میکنم وجود نداره.فایل   google-play-services.jar رو هم  در دایرکتورری D:\Basic4android\Libraries گذاشتم هم درC:\Documents and Settings\Sorosh\Local Settings\Application Data\Android\android-sdk\Libraries گذاشتم . کجای کارم غلطه؟؟؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین

سلام.

احتمالا کتابخونه ی گوگل مپ رو نداری.

از این لینک دانلود کن و به پوشه ی کتابخانه ها اضافه کن.

تو لیست کتابخانه هات اضافه میشه و میتونی تیک بزنی.

http://s3.picofile.com/file/8225999676/gogle_maps.rar.html

لینک ارسال

سلام.

احتمالا کتابخونه ی گوگل مپ رو نداری.

از این لینک دانلود کن و به پوشه ی کتابخانه ها اضافه کن.

تو لیست کتابخانه هات اضافه میشه و میتونی تیک بزنی.

http://s3.picofile.com/file/8225999676/gogle_maps.rar.html

سلام ممنونم از جواب سریع شما

این پوشه کتابخانه کجاست دقیقا؟

C:\Documents and Settings\Sorosh\Local Settings\Application Data\Android\android-sdk\Libraries این آدرس؟؟

D:\Basic4android\Libraries این آدرس؟؟

یا جای دیگه؟؟ توی این دوتا ریختم ولی تولیست نمیاد؟؟؟

یک سوال دیگه هم دارم:

برای تست کردن برنامه از b4a bridge میشه استفاده کرد و از طریق وای فای به یک گوشی واقعی (به جای شبیه ساز که معمولا خیلی کنده) وصل شده و برنامه رو تست کرد. ولی بنا به دلایلی میخام این کارو از طریق USB انجام بدم .ولی اصلا گزینه اتصال از طریق USB در منوی برنامه نیست. توی sdk هم  زیر extras  هم google usb  driver ver11 رو نشون میده که اینستال هست

میخام بدونم راهش چیه ؟  ربطی به SDK داره؟ لطفا راهنمایی کنید. ورژن b4a هم 5.5 هست

لینک ارسال

خوب مشکل اول حل شد

تو قسمت path configration آدرس D:\Basic4android\Libraries گذاشتم اومد تولیست .ولی سوال دوم لطفا:

برای تست کردن برنامه از b4a bridge میشه استفاده کرد و از طریق وای فای به یک گوشی واقعی (به جای شبیه ساز که معمولا خیلی کنده) وصل شده و برنامه رو تست کرد. ولی بنا به دلایلی میخام این کارو از طریق USB انجام بدم .ولی اصلا گزینه اتصال از طریق USB در منوی برنامه نیست. توی sdk هم  زیر extras  هم google usb  driver ver11 رو نشون میده که اینستال هست

میخام بدونم راهش چیه ؟  ربطی به SDK داره؟ لطفا راهنمایی کنید. ورژن b4a هم 5.5 هست

لینک ارسال

استاد عزیز

برنامه شما رو کامپایل کردم هم در حالت debug و هم در حالت release بدون هیچ اروری از طریق b4a bridge میره رو گوشی ولی یه صفحه خاکستری میاد که فقط بالا سمت راست دکمه مای لوکیشن داره که غیر فعاله .نقشه هم لود نمیشه.

البته اون قسمتهایی که مربوط به ساختن private sign key بود رو انجام ندادم.با همون private sign key که شما ساخته بودن run کردم. مشکل کجاست.با تشکر فراوان

لینک ارسال

خوب مشکل اول حل شد

تو قسمت path configration آدرس D:\Basic4android\Libraries گذاشتم اومد تولیست .ولی سوال دوم لطفا:

برا این باید یه تاپیک جدید بزنی.

اما در کل اگه adb گوشیتو بشناسه بعد از وصل کردن با کابل از گوشه ی سمت راست و پایین صفحه کانکت رو بزنی مصل بودنش رو نشون میده بهت.

اگه هیچ پیامی مبنی بر کانکت بودن نیومد باید نرم افزار مربوط به گوشیو نصب کنی.

مثلا برا huawey باید نرم افزاری به نام HiSuite رو دانلود و نسب کنی.

لینک ارسال

استاد عزیز

برنامه شما رو کامپایل کردم هم در حالت debug و هم در حالت release بدون هیچ اروری از طریق b4a bridge میره رو گوشی ولی یه صفحه خاکستری میاد که فقط بالا سمت راست دکمه مای لوکیشن داره که غیر فعاله .نقشه هم لود نمیشه.

البته اون قسمتهایی که مربوط به ساختن private sign key بود رو انجام ندادم.با همون private sign key که شما ساخته بودن run کردم. مشکل کجاست.با تشکر فراوان

اون حالت وقتی پیش میاد که api با private signe key و package name هماهنگ نباشه.

طبق آموزشا api و private sign key و package name مخصوص برا برنامه خودتو تولید و استفاده کن.

احتمالا من اون api رو از اکانت جی میل خودم پاک کردم.

لینک ارسال

برا این باید یه تاپیک جدید بزنی.

اما در کل اگه adb گوشیتو بشناسه بعد از وصل کردن با کابل از گوشه ی سمت راست و پایین صفحه کانکت رو بزنی مصل بودنش رو نشون میده بهت.

اگه هیچ پیامی مبنی بر کانکت بودن نیومد باید نرم افزار مربوط به گوشیو نصب کنی.

مثلا برا huawey باید نرم افزاری به نام HiSuite رو دانلود و نسب کنی.

سلام.ببخشید متوجه نشدم منظورتون از adb چیه؟ وقتی من b4a رو باز میکنم گوشه سمت راست پایین که هیچ چی نیست .سمت چپ پایین وضعیت b4a bridge رو فقط نشون میده لطفا بیشتر توضیح بدین .خود شما تا حالا به جای ارتباط b4a bridge و از طریق وای فای ، با ارتباط usb  برای شبیه سازی به گوشی کانکت شدین؟؟

من تو محل کارم با کامپیوتری که میخام کارکنم وای فای نداره فقط مجبورم با usb  وصل شم.

در ضمن گوشی من بدون نیاز به نرم افزارش شناسایی میشه و بلافاصله رم د اخلی و اس دی کارتش تو مای کامپیوتر میاد.

لینک ارسال

سلام دو تا سوال دیگه هم دارم.ببخشید اگر در ارتباط با این تاپیک زیاد نیست.شرمنده

1-بعد از این که b4a رو آپدیت کردم به ورژن 5.5 موقع اجرا ارور نداشتن فریم ورک     v4.0.30319   ورژن  net framwork.    میده و اجرا نمیشه.

یه نسخه از خود سایت microsoft دانلود کردم نصب نمیشه و میگه با نسخه ویندوزت هماهنگ نیست .ویندوزم xp هست.چه کار کنم.

2-من میخام رو سیستم اداره که نه به اینترنت وصله و نه به شبکه وایرلس با b4a برنامه نویسی کنم . برای شبیه ساز چه راهی پیشنهاد میکنید.فکر کنم در آموزشتون در مورد جنی موشن گفتید که برای نصب و یا اجرا باید به اینترنت وصل بود.برای سیستمی که کلا آف لاینه چه میشود کرد؟

بسیار ممنونم از توجه شما

لینک ارسال

ممنون مشکل framework هم حل شد.

فقط این سوال مونده .لطفا:

2-من میخام رو سیستم اداره که نه به اینترنت وصله و نه به شبکه وایرلس با b4a برنامه نویسی کنم . برای شبیه ساز چه راهی پیشنهاد میکنید.فکر کنم در آموزشتون در مورد جنی موشن گفتید که برای نصب و یا اجرا باید به اینترنت وصل بود.برای سیستمی که کلا آف لاینه چه میشود کرد؟

هنوز هم موفق به اتصال گوشی از طریق usb و شبیه سازی برنامه  با آن نشدم؟؟؟؟ اگه ممکنه راهشو بیشتر توضیح بدین

بسیار ممنونم از توجه شما

لینک ارسال

جناب خلیلی بسیار ممنونم. با وجود اینکه صفحه گوگل کنسول تغییر کرده بود api رو ساختم و همه چی کار میکنه.عالیه.

فقط سوالم اینه که برای هر برنامه باید یک api بسازم یا از همین یدونه تو بقیه برنامه هام هم میتونم استفاده کنم.؟؟

یه سوال دیگه : از این توابع میشه به عنوان نوگیتور هم استفاده کرد.مثلا توسط برنامه چند نقطه را روی نقشه مارک کرد و نشود داد و همزما ن مو قعیت ما رو هم که با گوشی به سمت نقاط مارک شده میرویم روی نقشه نشون بده.

بسیار ممنونم واقعا دستتون درد نکنه

لینک ارسال

جناب خلیلی بسیار ممنونم. با وجود اینکه صفحه گوگل کنسول تغییر کرده بود api رو ساختم و همه چی کار میکنه.عالیه.

فقط سوالم اینه که برای هر برنامه باید یک api بسازم یا از همین یدونه تو بقیه برنامه هام هم میتونم استفاده کنم.؟؟

یه سوال دیگه : از این توابع میشه به عنوان نوگیتور هم استفاده کرد.مثلا توسط برنامه چند نقطه را روی نقشه مارک کرد و نشود داد و همزما ن مو قعیت ما رو هم که با گوشی به سمت نقاط مارک شده میرویم روی نقشه نشون بده.

بسیار ممنونم واقعا دستتون درد نکنه

سلام.

جواب اول: چون پکیج نیم هر برنامه با برنامه ی دیگه فرق میکنه و ای پی آی بستگی به پکیج نیم و کلید ساخته شده داره بله به ازای هر برنامه ی اندرویدی که میخواید نقشه لود کنه باید یک ای پی آی بسازید.

جواب دوم: بله میشه. مارکر گذاشتن روی نقشه رو آموزش دادم. گرفتن مکانتون از جی پی اس رو هم که آموزش دادم.

برای نویگیت کردن هم کتابخونه نوشتم.

برای گرفتن مکان ها از دیتابیس گوگل هم کتابخونه نوشتم.

برای پیدا کردن آدرس هم همینروزا که وقت کنم کتابخونه مینویسم.

ما بقی هم سوال داشتین در خدمتیم.

راجع به usb هم باید بگم بله گوشیمو اکثرا با کابل وصل میکنم چون مزایای خیلی مهمی داره. اما لطفا حدا براش تاپیک بزنید و توی این بحث نیاریدش.

البته میتونید لینک تاپیک رو برام ارسال کنید که بیام تو بحث شرکت کنم و یه وقت از دیدم جا نیفته.

ممنون.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

چطور میتونم با لانگ کلیک بر روی یه نقطه خاص لاتی لانکش رو بریزم تو 2 متغیر ؟؟؟

( هر دو کتابخونه رو هم خریداری کردم )

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

چطور میتونم با لانگ کلیک بر روی یه نقطه خاص لاتی لانکش رو بریزم تو 2 متغیر ؟؟؟

( هر دو کتابخونه رو هم خریداری کردم )

برای این کار نیاز به خرید کتابخانه ها نبود دوست من.

به جز تنظیمات API و مقدماتی که داخل آموزش های تصویری همین پست گذاشتم که باید انجام بدید و امیدوارم خوب یاد گرفته باشید کدی که توی اکتیویتی لازمه اینه:

Sub Globals
	Dim mFragment As MapFragment
   	Dim gmap As GoogleMap
	Dim MapPanel As Panel
End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	MapPanel.Initialize("")
   	Activity.AddView(MapPanel, 0, 0, 100%x, 100%y)
	If mFragment.IsGooglePlayServicesAvailable = False Then
		Dim msg As Int
		msg = Msgbox2("Google Play Services نصب نیست، آیا آن را نصب می کنید؟", "Error", "بله", "خیر", "", Null)
		If msg = DialogResponse.POSITIVE Then
			Dim a As PhoneIntents
			StartActivity(a.OpenBrowser("http://cafebazaar.ir/app/?id=com.google.android.gms"))
		Else
			ToastMessageShow("توقف نرم افزار", True)
			ExitApplication
			Return
		End If
			ToastMessageShow("نرم افزار را مجددا راه اندازی کنید", True)
			ExitApplication
	Else
	   mFragment.Initialize("Map", MapPanel)
	End If
End Sub

Sub Activity_Resume

End Sub

Sub Activity_Pause (UserClosed As Boolean)

End Sub

Sub Map_Ready
   gmap = mFragment.GetMap
   If gmap.IsInitialized = False Then
      ToastMessageShow("Error initializing map.", True)
   Else
   	  Activity.Finish
   End If
End Sub

Sub Map_LongClick (Point As LatLng)
	Dim lat, lon As Double
	lat = Point.Latitude
	lon = Point.Longitude
End Sub

تابع آخر دقیقا جواب شماست بقیه رو نوشتم که یه نمونه کد برای پروژه داشته باشین یعنی دقیقا این تابع:

Sub Map_LongClick (Point As LatLng)
	Dim lat, lon As Double
	lat = Point.Latitude
	lon = Point.Longitude
End Sub
لینک ارسال

• 4 هفته بعد...
سلام استاد

اول از همه تشکر میکنم بابت وقتی که میذارین واسه آموزش و تشکر از توضیحات مفیدتون.

آموزشها رو دانلود کردم 

من هدف اصلیم اینه که برنامه ای میخوام که من خودم مختصات رو بهش بدم و مکان رو نمایش بده یا حداقل اسم شهر رو بگه واسم کفایت میکنه. 

میخوام ببینم با این آموزشی که گذاشتین نیاز منو برآورده میکنه یا راه ساده تری واسه من هست مثلا آفلاین باشه یا هرجوری که اطلاع دارید؟؟؟

بازم ممنون و سپاسگذارم

لینک ارسال

سلام استاد
اول از همه تشکر میکنم بابت وقتی که میذارین واسه آموزش و تشکر از توضیحات مفیدتون.
آموزشها رو دانلود کردم 
من هدف اصلیم اینه که برنامه ای میخوام که من خودم مختصات رو بهش بدم و مکان رو نمایش بده یا حداقل اسم شهر رو بگه واسم کفایت میکنه. 
میخوام ببینم با این آموزشی که گذاشتین نیاز منو برآورده میکنه یا راه ساده تری واسه من هست مثلا آفلاین باشه یا هرجوری که اطلاع دارید؟؟؟
بازم ممنون و سپاسگذارم

سلام.

خواهش میکنم.

بله میشه با همین آموزشا مختصات بدین و نقشه رو ببرین روی اون نقطه و اون نقطه رو نشون بدین یا مارکر بزارین روش.

اگه میخواین اسم شهر رو بهتون بگه روش های دیگه ای لازمه.

راحت ترین راهش اینه که مرکز تمام شهرهای کشور رو تو یه دیتابیس جمع کنین و ببینین کدوم نقطه به مختصات مورد نظر شما نزدیک تره.

البته من این دیتابیس رو جمع کردم قبلا ولی نمیتونم اینجا رایگان بزارم چون سه روز وقت گذاشتم روش.

راه های دیگه ای هم هست که آنلاین با توجه به API های گوگله.

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت اساتید بزرگوار بنده می خوام از رو نقشه مساحت و محیط رو در بیارم یعنی نقاطی رو مشخص کنم وبعد از اتصال نقاط به هم هم محیط وهم مساحت اون زمین رو بهم بگه ممنون میشم کمکم کنید

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...
java.lang.IllegalStateException: The meta-data tag in your app's AndroidManifest.xml does not have the right value.  Expected 5089000 but found 6171000.  You must have the following declaration within the <application> element:     <meta-data android:name="com.google.android.gms.version" android:value="@integer/google_play_services_version" />

موقع اجرای برنامه فورس کلوز میشه و ارور بالا میده. مشکل چیه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...