رفتن به مطلب
  • 0

ترنسپرنت کردن پنل بصورت تدریجی از مرکز تا لبه ها

pedro

سوال

دوستان طی ناکامی های اخیر در سوالاتم این دفه چیزی میخام ک دیگه اگه نشه تقریبن میشه گف باید ارلو نمک بار کرد  :pardon:

والا داستان این طوری ک میخام ی پنل داشته باشم ک ترنسپرنسیش در مرکز تقریبن صفر باشه(ینی مرکزش اصلن ترنسپرنت نباشه) جوری ک ایمیج ویوی توش ک توی  مرکزش قرار داره معلوم باشه و هر چی از مرکز دور میشیم ب سمت لبه ها تدریجی ترنسپرنسی کم شه تا جایی ک لبه های پنل دیگه وجود نداشته باشه اینو با فتوشاپ نمیخام بزنم حتمن باید با کدنویسی باشه چون میزان ترنسپرنسی از طریق ی سیک بار متغیر باید باشه، اها اسم این حالتم هست Radial Transparency ینی محو شدن شعاعی یا کروی یا دایره ای حالا دوستان کمک کنن

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

بت فتوشاپ طراحیش کن

بزارش رو عکس پنل

الفاشو کم کن

فک کنم ساده ترین راه باشه

با کد هم فک کنم با جاوا چیزایی دستگیرت بشه

لینک ارسال

بت فتوشاپ طراحیش کن

بزارش رو عکس پنل

الفاشو کم کن

فک کنم ساده ترین راه باشه

با کد هم فک کنم با جاوا چیزایی دستگیرت بشه

نه اصلن نمیخام با فتوشاپ بزنم چون با فتوشاپ نمیشه ب رنگ ترنسپرنت آلفا داد نمیدونم منظورمو کسی متوجه میشه یا نه ولی اجبارن باید با کدنویسی باشه 

لینک ارسال

سلام

اگه اشتباه نکنم به وسیله Gradient باید بتونی پیادش کنی

توی اندروید استودیو میاییم یک فایل xml تعریف می کنیم و داخل این فایل از گرادیانت به این شکل مثلا استفاده میشه :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<shape xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android">
    <gradient
        android:startColor="#474946"
        android:centerColor="#ff0000"
        android:endColor="#181818"
        android:angle="270"/>
    <corners android:radius="5dp" />
</shape>

اگه به تگ gradient توجه کنی یک startColor  ، CenterColor  و endColor داریم که میتونید نقطه شروع و وسط و پایانی یک شی رو با این گرادیانت رنگ امیزی کنید

می تونید درجه یا angle  بدید

خب corner هم گوشه های گرادیانت رو به اندازه 5dp نرم و گرد می کنه

شما چیزی رو که میخوایید اون سه تای اولی هستش که باید به صورت هگز وارد کنید.خب کدهای هگز بالا شش رقمی هستش یعنی واسشون آلفا رو در نظر نگرفته،برای اینکه مقدار الفار رو به رنگتون بدید باید کد هگز 8 تایی باشه و دوتای اول مقدار الفا میشه

اگه اشتباه نکنم توی بیسیک یه کتابخونه هستش به اسم XmlLayoutBuilder  ککه می تونید لایوت ها و فایل های گرافیکی با فرمت  xml  رو بگیرید و به اشیای خودتون نسبت بدید

ببنید می تونید با این کتابخونه شما یک گرادیانتی که در اندروید استودیو یت اکلیپس می نویسید رو در بیسیک اعمال کنید یا خیر.مطمئنن میشه و باید یکم تلاش کنید

لینک ارسال

سلام

اگه اشتباه نکنم به وسیله Gradient باید بتونی پیادش کنی

توی اندروید استودیو میاییم یک فایل xml تعریف می کنیم و داخل این فایل از گرادیانت به این شکل مثلا استفاده میشه :

جناب آرتا سپاس بابت راهنمایی احتمالن نهایتا باید از همین روش استفاده کنم ولی حالا ک بحثش شده من مشکل اصلیمو میگم ی نگاه بندازین شاید برا اونم نظری داشتین

این تاپیک مشکل اصلیمه ک اگه این درست بشه از این روشی ک گفتین دیگه نیاز نیست استفاده کنم و کیفیت کار میره بالا

http://answercenter.ir/topic/13485-پاک-کردن-تصویر-ایمیج-ویو-با-تاچ-کاربر/

بی زحمت ی نگاه بکنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...