رفتن به مطلب
  • 0

فهمیدن خالی بودن edittext

basicofdata

سوال

با سلام

من قبل از دستور دادن به باتون ها یک شرطی گزاشتم مانند زیر ولی کار نمیکنه و از برنامه خارج میشه؟ چکار باید بکنم

(وقتی ادیت تکست ها خالی باشه روی باتون ها کلیک شه از برنامه میره بیرون منم گفتم یک شرطی بزارم که بگه خالیه و از برنامه خارج نشه)

post-6053-0-17755800-1467668026_thumb.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام میشه یک توضیح دقیق و بیشتر(همراه با سورس کلی) بدهید

من می خواهم بدانم یک ادیت تکس خالیه یا نه (وقتی ادیت تکس خالیه ودکمه کلیک میشه از برنامه خارج میشه)

این کدی که می خوام اینه :

اگر ادیت تکس مطلبش مساوی با "" یا ادیت تکس 2 مطلبش مساوی با "" بود

toas.ma.......

(اگر امکاناتی مانند این را می توانم پیاده کنم http://answercenter.ir/topic/11445-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-edittextplus-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8%AA/ ممنون می شم یکی اطلاع بده )

سلام دوست عزیز ،

مشکل کد شما اینه که برای چک کردن متن داخل ادیت تکست که از نوع String دریافتش کردید ، از == استفاده کردید . در حالی که برای رشته ها باید از equals استفاده کنید !

وقتی مقداری به equals می دید به شما میگه که اون مقدار درون متن مورد نظر وجود داره یا نه !

if (edittext.getText().toString().equals("")){
	Toast.make...
​}

در کد بالا به وسیله edttitle.getText().toString() متن ادیت تکست رو دریافت کردیم و با استفاده از equals گفتیم اگر متن دارای "" بود یک Toast نمایش بده . اگه این شرط برقرار باشه یعنی مقدار ادیت تکست شما خالیه .

موفق باشید

لینک ارسال

من می خواهم بدانم یک ادیت تکس خالیه یا نه (وقتی ادیت تکس خالیه ودکمه کلیک میشه از برنامه خارج میشه)

toas.ma.......

(اگر امکاناتی مانند این را می توانم پیاده کنم   http://answercenter.ir/topic/11445-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-edittextplus-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8%AA/    ممنون می شم یکی اطلاع بده  )

لینک ارسال

دوستمون ک توضیح دادن بهتون 

((Button) findViewById(R.id.btn1)).setOnClickListener(new View.OnClickListener() {
                @Override
                public void onClick(View arg0) {
                    if(editText1.getText().toString().equals("")){
                        Toast.makeText(getApplicationContext(),"Matne EditText Khalie" , Toast.LENGTH_LONG).show();
                    }else {
                        Toast.makeText(getApplicationContext(),"EditText Matn Dare Va Matnesh Ine : " + editText1.getText().toString() , Toast.LENGTH_LONG).show();
                    }

}
            });
لینک ارسال

IF edittext1.text = "" then 
     if edittext2.text = "" then

msgbox ("errore",true)

end if
endif

اینم یه تست بکن

لینک ارسال

IF edittext1.text = "" then 
     if edittext2.text = "" then

msgbox ("errore",true)

end if
endif

اینم یه تست بکن

ایشون کد جاوا می خواستند ، لطفا به برچسب ها و انجمنی که تاپیک توش قرار گرفته دقت کنید  :give_rose:  ♥

لینک ارسال

عزیز فایلهای استرینگ رو اینجوری مقایسه نمیکنن

به این صورت چک کن ادیتتکستت خالیه یانه

if (edittext1.getText.equal("")){
اینجا یه پیغام بده خالیه
}
لینک ارسال

ممنون بابت همه ی دوستان فقط یک چیز را نزاشتید 

برای گفتن یا باید چه عبارتی استفاده کنم می خواهم بگم 

if (edittext.getText().toString().equals("") یا edittext2.getText().toString().equals("")){

یا از این استفاده کنم

if (edittext.getText().toString().equals(""))
if (edittext2.getText().toString().equals(""))
لینک ارسال

toas.ma.......

(اگر امکاناتی مانند این را می توانم پیاده کنم   http://answercenter.ir/topic/11445-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-edittextplus-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8%AA/    ممنون می شم یکی اطلاع بده  )

برای مورد دوم ، همونطور که پژمان عزیز توی تاپیک گفتن این موارد توی جاوا راحت تر قابل پیاده سازی هستند !

شما یک تاپیک بزنید و تک تک مواردی که می خواید تغییرات ایجاد کنید رو بگید تا توضیح بدیم .

لینک ارسال

ممنون بابت همه ی دوستان فقط یک چیز را نزاشتید 

برای گفتن یا باید چه عبارتی استفاده کنم می خواهم بگم 

if (edittext.getText().toString().equals("") یا edittext2.getText().toString().equals("")){

یا از این استفاده کنم

if (edittext.getText().toString().equals(""))
if (edittext2.getText().toString().equals(""))

سلام مجدد ،

توی کد هاتون این قسمت رو درست نوشته بودید . کاراکتر های || توسط جاوا ، " یا " خوانده می شوند !

موفق باشید  :cheshmak:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...