رفتن به مطلب
  • 0

کوئری سرچ؟

amirsafari

سوال

سلام دوستان بنده میخوام یه کوئری سرچ بنویسم که اگر متن سرچ شده شبیه هم بود بیاره 
مثلا آلبالو با 'آ' کلاه داره 
اگر با الف هم نوشته شد بازم پیدا بشه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان بنده میخوام یه کوئری سرچ بنویسم که اگر متن سرچ شده شبیه هم بود بیاره 

مثلا آلبالو با 'آ' کلاه داره 

اگر با الف هم نوشته شد بازم پیدا بشه

خودت کدش رو بنویس مثلا چک کن اگر کاربر از حروف با نگارش های چندگانه مشابه استفاده کرده بود مثل حروف آ ا ء اء     و ...  شما دیتایی رو سرچ کن که شامل همه نگارش های مشابه باشه

بطور مثال:
cursor = sql.execquery("SELECT * FROM tblname WHERE fieldname LIKE '%آلبالو%' OR fieldname LIKE '%البالو%' ")
عبارت LIKE محدوده مقایسه رو وسیع تر و منعطف تر میکنه و بجای = که خشک رفتار میکنه توی سرچ استفاده میشه

این هم یه لینک مفید برای استفاده از %
لینک ارسال

خودت کدش رو بنویس مثلا چک کن اگر کاربر از حروف با نگارش های چندگانه مشابه استفاده کرده بود مثل حروف آ ا ء اء     و ...  شما دیتایی رو سرچ کن که شامل همه نگارش های مشابه باشه

بطور مثال:
cursor = sql.execquery("SELECT * FROM tblname WHERE fieldname LIKE '%آلبالو%' OR fieldname LIKE '%البالو%' ")
عبارت LIKE محدوده مقایسه رو وسیع تر و منعطف تر میکنه و بجای = که خشک رفتار میکنه توی سرچ استفاده میشه

این هم یه لینک مفید برای استفاده از %

درست میفریایید شما 

منم اینارو بلد بودم و نوشتم .

شما فک کن دیتا توی دیتا بیس ما اومده آلبالو ثبت شده ولی کاربر البالو سرچ میکنه من چطور اینو سرچ کنم؟

لینک ارسال

درست میفریایید شما 

منم اینارو بلد بودم و نوشتم .

شما فک کن دیتا توی دیتا بیس ما اومده آلبالو ثبت شده ولی کاربر البالو سرچ میکنه من چطور اینو سرچ کنم؟

توی پست قبلی تقریبا جواب تون دادم

شما با استفاده از این خط

میتونی این چیزی رو که میگی اعمال کنی

یعنی بجای اون البالو بنویسی

txtbox1.text.replace("آ","ا")

یعنی اگر کاربر متنی رو سرچ کرد که شامل حروف مشابه بود شما با هر دو شکل نوشتاری سرچ کنی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...