رفتن به مطلب
  • 0

مشکل هنگ کردن برنامه موقع استفاده از ScrollView

mahmood_H2m

سوال

سلام خدمت دوستان واساتید محترم

من یک App دارم که  برای نمایش یک سری نام و آدرس و دوتا کلید(button) به همراه عکس از یک اسکرول ویوو (ScrollView) استفاده کردم که اطلاعات رواز بانک اطلاعاتی روی اینترنت می گیره ونمایش میده .وقتی تعداد این اطلاعات کم هست یعنی در حد 50 تا رکورد مشکلی نیست ولی وقتی تعداد رکورد ها زیاد میشه برنامه هنگ میکنه و بسته میشه 

از لیست ویو هم نمیتونم استفاده کنم بخاطر محدود بودن امکانانش..جستجوهم کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم ... :fekr:  :fekr:  :fekr:  

برنامه های زیادی دیدم که از این View استفاده شده توش ولی مشکل ندارن

چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا کتاب خونه ای وجود داره که امکاناتی مثل ScrollView داشته باشه..؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید...

:20:  :20:  :20:  :20:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ،

ببینید راه حلی برای این موضوع وجود نداره. چون شما دارید برای هر رکورد یک پنل رو اضافه می کنید و هر ویو هم مقداری از حافظه رو اشغال می کنه. زمانی که مقدار پردازش اطلاعات بالا رفت گوشی هنگ و کرش می کنه.

باید از الگوریتم Recycler استفاده کنید. یعنی فقط تعدادی از پنل ها که صفحه نمایش دیده می شه لود بشه. زمانی که کاربر اسکرول کرد چند آیتم بعدی اضافه بشه و آیتم هایی که از صفحه بیرون رفته Remove بشه. ولی خوب نوشتن این الگوریتم کار ساده نیست و نیاز به دانش می خواد. در واقع لیست ویوی اصلی اندروید که توی جاوا استفاده می شه از همین روش استفاده می کنه. می تونید کتابخانه AriaListView که با چنین الگوریتمی و با امکانات بسیار زیاد (گالری ویو، شخصی سازی...) در فروشگاه قرار گرفته رو با قیمت مناسبی خریداری کنید.

موفق باشید

لینک ارسال

یعنی هیچ کس تاحالا به این مشکل بر نخورده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:

لطفا اگه کسی میدونه خیلی برام مهمه .... گیره کارم.. :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:

لینک ارسال

یعنی هیچ کس تاحالا به این مشکل بر نخورده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:  :20:

لطفا اگه کسی میدونه خیلی برام مهمه .... گیره کارم.. :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:  :doa:

دوست عزیز از ارسال اسپم خودداری کنید ، و برای بالا آوردن تاپیک مورد نظر از گزینه «بالا آوردن تایپک (بامپ)» استفاده کنید.

بنده پاسخ شما رو چند دقیقه پیش ارسال کردم.

لینک ارسال

سلام ،

ببینید راه حلی برای این موضوع وجود نداره. چون شما دارید برای هر رکورد یک پنل رو اضافه می کنید و هر ویو هم مقداری از حافظه رو اشغال می کنه. زمانی که مقدار پردازش اطلاعات بالا رفت گوشی هنگ و کرش می کنه.

باید از الگوریتم Recycler استفاده کنید. یعنی فقط تعدادی از پنل ها که صفحه نمایش دیده می شه لود بشه. زمانی که کاربر اسکرول کرد چند آیتم بعدی اضافه بشه و آیتم هایی که از صفحه بیرون رفته Remove بشه. ولی خوب نوشتن این الگوریتم کار ساده نیست و نیاز به دانش می خواد. در واقع لیست ویوی اصلی اندروید که توی جاوا استفاده می شه از همین روش استفاده می کنه. می تونید کتابخانه AriaListView که با چنین الگوریتمی و با امکانات بسیار زیاد (گالری ویو، شخصی سازی...) در فروشگاه قرار گرفته رو با قیمت مناسبی خریداری کنید.

موفق باشید

مرسی دوست عزیز از راهنمایی مفیدت.. من هم فکرمیکردم مربوط به حافظه باشه ولی راه حلی نداشتم براش

من یک کتابخونه به نام AriaLib دارم آیا کتابخونه مد نظرتون همینه یا یکی دیگه هست

لینک ارسال

مرسی دوست عزیز از راهنمایی مفیدت.. من هم فکرمیکردم مربوط به حافظه باشه ولی راه حلی نداشتم براش

من یک کتابخونه به نام AriaLib دارم آیا کتابخونه مد نظرتون همینه یا یکی دیگه هست

خیر ، کتابخانه AriaLib امکانات کاربردی مثل اشتراک گذاری و ... داره. اما کتابخانه AriaListView رو می تونید از فروشگاه تهیه کنید.

لینک ارسال

خیر ، کتابخانه AriaLib امکانات کاربردی مثل اشتراک گذاری و ... داره. اما کتابخانه AriaListView رو می تونید از فروشگاه تهیه کنید

آقای Kazem forghani

ممنونم از کمک و راهنماییت

یک سوال ر مورد این کتاب خونه دارم

آیا مثل scrollview  این امکان رو داره که بشه از ویو های مختلف در اون استفاده کرد..یعنی بشه اون طوری که دوست داری یا نیاز داری دیزاینش کرد؟؟؟

یا مثل لیست ویو هایی که داره ثابته؟؟؟؟

لینک ارسال

سلام 

خب طبیعیه که برنامه کند بشه چون حجم زیادی از اطلاعات باید یکدفعه لود بشه !!!

برای رفع این مشکل از لیمیت کردن دیتابیس استفاده کنید 

کافیه توی همین انجمن کلمه لیمیت رو بنویسید و این مشکل رو پیدا کنید !

موفق باشید

لینک ارسال

سلام 

خب طبیعیه که برنامه کند بشه چون حجم زیادی از اطلاعات باید یکدفعه لود بشه !!!

برای رفع این مشکل از لیمیت کردن دیتابیس استفاده کنید 

کافیه توی همین انجمن کلمه لیمیت رو بنویسید و این مشکل رو پیدا کنید !

موفق باشید

مرسی از راهنماییت دوست عزیز

مسلما باید از Offset و limit استفاده کردو من هم اینکار رو کردم که به صورت 20 تا 20 تا دیتا رو میاره  

وقتی تعداد زیاد میشه مشکل پیدا میکنه..

لینک ارسال

خب میتونید یه ProgressDialogShow به کاربر نشون بدید 

در این صورت کاربر میفهمه که باید صبر کنه تا اطلاعات لود بشه یا لیمیت هاتون رو 10 تا 10 بدید 

لینک ارسال

خب میتونید یه ProgressDialogShow به کاربر نشون بدید 

در این صورت کاربر میفهمه که باید صبر کنه تا اطلاعات لود بشه یا لیمیت هاتون رو 10 تا 10 بدید 

دوست عزیز باز هم تشکر میکنم از پیگیری شما

اما مثل اینکه شما متوجه مشکل نشدید..

عرض کردم موقعی که تعداد سطر های ScrollView زیاد میشه مشکل ایجاد میشه ..حالا فرق نمیکنه که بخوام 5 تا 5 تا دیتا روبخونم و نمایش بدم با 10 تا 10 یا 20 تا 20 یا...

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...