رفتن به مطلب

مشکل: رفع پر شدن رم توسط Svchost.exe در ویندوز 7 (64 بیتی)

Kazem Forghani

ارسال‌های توصیه شده

با سلام ،

دوستان من ویندوز 7 رو جدیداً تعویض کردم اما با مشکلی رو به رو شدم. بعد از بالا آمدن ویندوز به شدت رم بالا می ره. آپدیت رو غیرفعال کردم اما مشکل درست نشد. با تحقیقات در اینترنت متوجه شدم که مشکل رم از Svchost.exe هست ، حتی برخی مواقع تا 2 گیگ از رم رو استفاده می کنه. نرم افزار جدیدی هم نسبت به قبل استفاده نکردم و توی ویندوز قبلی داشتم و مشکل نداشتم. یک اسکن هم کردم اما ویروسی در سیستم پیدا نشد.

لطفا دوستان کمک کنید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام منم هممچین مشکلی داشتم

بعضی از ویندوز ها(7) این مشکل رو دارن (البته نه تو هر سیستمی)

من چنتا ویندوز عوض کردم تا یکیش درست کار کرد و همچین مشکلی نداشت.. باید چنتا ویندوز درست درمون بگیری و هرکدوم و نصب کنی مطمعن باش تو یکیش درست کار میکنه

حتی بعدا اون ویندوز رو که برام درست کار میکرد رو نتونستم پیدا کنم یه ویندوز دیگه زدم ولی باز همون مشکل برام پیش اومد ولی ویندوز رو آپدیت زدم و بعد چند بار آپدیت شدن مشکلش حل شد

البته به نظر من بهترین راه اینه که ویندوزرت رو عوض کنی و از چنتا ویندوز از شرکت های نرم افزاری مختلف بخری یا دانلود کنی و نصب کنی

یادمه من از پی سی دانلود دانلود کرده بودم

لینک ارسال

سلام ،

نه این همین ویندوز رو چند بار دیگه هم از روی همین DVD نصب کرده بودم و مشکلی نداشت. حتی زمانی که ویندوز رو هم نصب کردم مشکلی نداشت. بعد از حدود چند ساعت که برنامه هام رو نصب کردم این مشکل به وجود اومد ، اما همون طور که ذکر کردم قبلا همین نرم افزار ها رو داشتم و مشکلی نداره بازم. طی تحقیقات دیگه ای که کردم گفته شده بود که ممکنه یک سرویس در پشت این پروسه باشه. دوستان نرم افزاری در این باره می شناسید برای حذف این ویروس یا تشخیص که آیا ویروسی وجود داره یا نه؟ (چون قبل از این که آنتی ویروس نصب کنم دنبال کد فعال سازی Eset بودم و وارد برخی از وبلاگ های نا معتبر شدم...)

لینک ارسال

سلام ،

مشکل درست شد. آیا ویندوز 7 (64 بیتی) با رم 4GB طبیعی هست 1.20GB رم مصرف کنه؟

برای رفع این مشکل مراحل زیر رو طی کنید:

1- کلید های ترکیبی Windows+R را بفشارید و در پنجره باز شده عبارت Services.msc را تایپ کنید ، در انتها روی دکمه Ok کلیک کنید.

2016_08_09_223709.png

2- در پنجره باز شده ، در قسمت Services (Local) روی آیتم Superfetch کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

2016_08_09_224450.png

3- در پنجره باز شده ، ابتدا منوی کشویی Startup type را بر روی Disabled قرار دهید. سپس در قسمت Service status روی دکمه Stop کلیک کنید و روی دکمه Apply کلیک کنید. در انتها روی دکمه Ok کلیک کنید.

2016_08_09_224550.png

4- این کار را برای سرویس Windows Update نیز انجام دهید.

5- در انتها پنجره Services را ببندید.

موفق باشید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...