رفتن به مطلب

تجربه شما از دیتابیس آنلاین

مهمان

ارسال‌های توصیه شده

سلام به همه دوستان ، :gamer2:

من همونطور که در بروزرسانی ام گفتم دارم کتابخانه ایی رو آماده میکنم که کار های مدیریت کاربران و دیتابیس آنلاین را مدیریت کنه ! خب بنظر دیوونگی میاد خب اولش یکم بود :DD:

مدیریت کاربران خداروشکر تمووم شده و آماده آپلوده اما قصد دارم فعلا نگهش دارم که شاید به تنهایی استقبال نشه ! درباره دیتابیس آنلاین یک نظر سنجی میخوام بکنم و قطعا در طراحی من تاثیر خواهد داشت !

لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید و داخل همین تاپیک پست کنید

1- چند درصد از استفاده خودتونو فقط"دریافت اطلاعات" میدونید ؟

2- چند درصد از استفاده خودتونو فقط"دریافت اطلاعات و ثبت اطلاعات" میدونید ؟

3- چند درصد از استفاده خودتونو فقط"دریافت اطلاعات و ثبت اطلاعات و تغییر اطلاعات" میدونید ؟

4- و در نهایت درباره مورد سوم توضیحات خودتونو بدید منظورم اینه که هرکس فقط میتونست چیزی که خودشو نوشته بود را تغییر بده ؟ یا یک ستون خاص از تمام اطلاعات را ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام افشین جان.

کار خوبی میکنی به نظرم.

من مورد سوم چون بالاخره اگه این سه مورد باهم تعبیه بشه دیگه عالی، و خب نیاز هر کسی که برنامه انلاین میسازه میشه.

و قطعا این موارد رو داره.

و در مورد سوال 4 هر دو مورد.

لینک ارسال

سلام افشین جان ، ببین برنامه هایی که محتوایی هستند و خوب قراره آنلاین باشند ، مطمئنا تمام اعمال اصلی دیتابیس سمت سرور انجام می شه و نمایش اطلاعات سمت برنامه هست. اما نکته مهم این هست در هر بار که یک دستگاه جدید ثبت می شه تمام اطلاعات رو دریافت بکنه ، اما در دفعات بعدی فقط ردیف هایی رو دریافت بکنه تغییری در اون ها ایجاد شده ، یا حذف شدند. چون که اگر قرار باشه هر بار همه اطلاعات دریافت و دوباره در دیتابیس وارد بشه ، یک پروسه تکراری و سنگین هر بار انجام می شه.

اما برنامه هایی که کاملا آنلاین هستند و یوزر محور اند و انجام چهار عملی اصلی هم سمت اندروید و هم سمت سرور انجام می شه ، دیگه نیازی به دیتابیس آفلاین ندارند. و خوب کار راحت تر هست و فقط نیاز به یک وب سرویس هست.

همچنین می تونی وب سرویس رو ایجاد کنی علاوه بر دو مورد قبل ، که کوئری رو خودش دریافت کنه ، ونتایج رو بفرسته. چون که می دونی در اندروید راهی برای اتصال به دیتابیس MYSQL نداریم.

لینک ارسال

سلام و تشکر از افشین جان

آقا من که همه رو میدونم :angel_mini: اما برای کاربران مبتدی میتونه چیز خیلی خوبی باشه و پیشرفتشون رو به دنبال داشته باشه

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، افشین ارانی گفته است :

من همونطور که در بروزرسانی ام گفتم دارم کتابخانه ایی رو آماده میکنم که کار های مدیریت کاربران و دیتابیس آنلاین را مدیریت کنه ! خب بنظر دیوونگی میاد خب اولش یکم بود :DD:

مدیریت کاربران خداروشکر تمووم شده و آماده آپلوده اما قصد دارم فعلا نگهش دارم که شاید به تنهایی استقبال نشه ! درباره دیتابیس آنلاین یک نظر سنجی میخوام بکنم و قطعا در طراحی من تاثیر خواهد داشت !

3- چند درصد از استفاده خودتونو فقط"دریافت اطلاعات و ثبت اطلاعات و تغییر اطلاعات" میدونید ؟

4- و در نهایت درباره مورد سوم توضیحات خودتونو بدید منظورم اینه که هرکس فقط میتونست چیزی که خودشو نوشته بود را تغییر بده ؟ یا یک ستون خاص از تمام اطلاعات را ؟

3

لینک ارسال

سلام

افشین جان نمیشه اینجوری گفت

استفاده هر برنامه فرق داره

من شده تو اپم ثبت، دریافت، دیلیت و اینزرت رو همشو داشتم

یعنی هر کدوم توی جای خودش خیلی به  کار میاد :)

بازم ممنون و خسته نباشی :give_rose:

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، MahdiHD گفته است :

سلام افشین جان ، ببین برنامه هایی که محتوایی هستند و خوب قراره آنلاین باشند ، مطمئنا تمام اعمال اصلی دیتابیس سمت سرور انجام می شه و نمایش اطلاعات سمت برنامه هست. اما نکته مهم این هست در هر بار که یک دستگاه جدید ثبت می شه تمام اطلاعات رو دریافت بکنه ، اما در دفعات بعدی فقط ردیف هایی رو دریافت بکنه تغییری در اون ها ایجاد شده ، یا حذف شدند. چون که اگر قرار باشه هر بار همه اطلاعات دریافت و دوباره در دیتابیس وارد بشه ، یک پروسه تکراری و سنگین هر بار انجام می شه.

اما برنامه هایی که کاملا آنلاین هستند و یوزر محور اند و انجام چهار عملی اصلی هم سمت اندروید و هم سمت سرور انجام می شه ، دیگه نیازی به دیتابیس آفلاین ندارند. و خوب کار راحت تر هست و فقط نیاز به یک وب سرویس هست.

همچنین می تونی وب سرویس رو ایجاد کنی علاوه بر دو مورد قبل ، که کوئری رو خودش دریافت کنه ، ونتایج رو بفرسته. چون که می دونی در اندروید راهی برای اتصال به دیتابیس MYSQL نداریم.

سلام مهدی جان نه اصلا این خیلی خطرناکه !!! کاملا از نظر امنیتی مشکل دارد. بعدشم کاری که من الان دارم میکنم دیگه به هاست شما هم نیازی نیست

لینک ارسال

در 17 ساعت قبل، افشین ارانی گفته است :

سلام مهدی جان نه اصلا این خیلی خطرناکه !!! کاملا از نظر امنیتی مشکل دارد. بعدشم کاری که من الان دارم میکنم دیگه به هاست شما هم نیازی نیست

سلام ، من خودم همه موارد بالا رو پیاده سازی کرده بودم به جز مورد آخر که گفتم ، یعنی کوئری های SELECT که خب بیش تر با شخصی سازی همراه می شند ، رو خودمون به سمت سرور بفرستم و داده ها رو فچ کنیم و در قالب جیسون بفرستیم. اگر کوئری رو اول بفرستیم و بعد پارامتر ها رو ، بعد پارامتر ها رو هم کاراکتر های خاصش رو خنثی کنیم ، چه مشکلی می تونه پیش بیاد؟

لینک ارسال

سلام افشین جان از اونجایی که تازه کار هستم در کار با دیتابیس های آنلاین همه موارد به نظر من برای من تازه کار کاربردی هست
در باره سوال چهارم باید بگم که من در اپلیکیشنی که دارم کار میکنم در واقع کاربرکه نصب میکنه همه تنظیمات و اطلاعاتش رو رو هاست میگیرم در دیتابیس آنلاینم 
هر بار وصل بشه تنظیمات جدید رو میگیرم 
اگر تنظیماتش رو عوض کنه فقط خانه های مربوط رو آپدیت میکنم با مقادیر جدید و چند تا آمار جدید رو ثبت میکنم 
در واقع همه گزینه های دریافت و ارسال و آپدیت و اinsert رو در گار با دیتابیس آنلاین دارم

و در آخر تشکر میکنم بابت زحمتی که میکشی
مرسی

لینک ارسال

در در 1395/06/16, 01:45:15، افشین ارانی گفته است :

سلام

من و خیلی از دوستان تازه کاریم ، پس قطعا ماکه میخایم یاد بگیریم و استفاده کنیم گزینه سوم رو می پسندیم،البته تغییر فقط برای ادمین

اگه یوزر بتونه اطلاعات رو،همشون رو تغییر بده که خیلی بده،اطلاعات اشتباه ، نامربوط و .......  ممکن وارد بشه 

چیزی که خودش نوشته رو  هم یه بار بیشتر نتونه چون ثبت میشه

کلا اگه آنلاین باشه خیلی خوبه، یعنی دیتابیسی رو گوشی کاربر بارگزاری نکنه

مثل دیوار و ........

لینک ارسال

سلام به همه دوستان ، با تشکر از همه دوستان به نتیجه ای که میخواستم رسیدم . پس تاپیک را قفل اعلام میکنم ! 

بزودی سرویس خودمون با قابلیت ارسال پوش نوتیفیکیشن و مدیریت کاربران ریلیز میشه تا بخش دیتابیس آماده بشه 

لینک ارسال

• مهمان قفل شد،غیرمهم شد و غیرویژه شد در موضوع

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...