رفتن به مطلب

مشکل شرط در دیتابیس (حل شده)

imvic

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت اساتید محترم  و دوستان عزیز 

آقا من برام یه مشکلی پیش اومدهه یعنی یه سوال 

اونم اینه که من یه دیتابیس دارم که 60 تا ستون داره میخوام ببینم عایا دستوری وجود داره در بیسیک که به جای نمایش ستون  در دیتابیس سطری نمایش بده ؟؟؟ یعنی تمام اون ستون ها هارو برای یک سطر نمایش بده ؟؟؟

دوم سوال اینکه ایا کدی هست در دیتابیس که چندین شرط رو بررسی کنه (((( چندین)))) تمام دستوراتی که پیدا کردم برای یک شرط بود اونم با WHERE که اونم یه شرط رو بررسی میکنه.

ممنونم ازتونکه پاسخگوی مشکل بنده هستین.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

سوال اول رو نمیدونم

سوال دوم:

میتونین از if و else if استفاده کنین دیگه.

لینک ارسال

شما میتونین بعد از where چن شرط رو تلفیق کنین با عملگرهای شرطی AND و OR . واسه سوال اول متوجه نشدم، اگه میخوایین کل ستون ها و فیلداش توو یک سطر نمایش بده نمیدونم آخه کور اطلاعات ردیف رو بر حسب ستون میخونه مثلا Cur.position=i 

Cur.getstring("col") cur.getstring(col2),....

الان اینجا اطلاعات ردیف اول همه ستون ها رو میگیره و توو یه سطر نشون میده البته میتونی اونا رو تفکیک کنی با به کار بردن یک رشته بین کدهای بالا:

&"...l..."&

موفق باشید...

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، imvic گفته است :

سلام خدمت اساتید محترم  و دوستان عزیز 

آقا من برام یه مشکلی پیش اومدهه یعنی یه سوال 

اونم اینه که من یه دیتابیس دارم که 60 تا ستون داره میخوام ببینم عایا دستوری وجود داره در بیسیک که به جای نمایش ستون  در دیتابیس سطری نمایش بده ؟؟؟ یعنی تمام اون ستون ها هارو برای یک سطر نمایش بده ؟؟؟

بله عزیز میشه  البته اگه منظورتونو درست فهمیده باشم  شما کافیه ستونی که میخواین رو انتخاب کنید مثلا به این صورت

"SELECT name FROM yourtbl"

به جای name اسم ستون رو بنویسید

دوم سوال اینکه ایا کدی هست در دیتابیس که چندین شرط رو بررسی کنه (((( چندین)))) تمام دستوراتی که پیدا کردم برای یک شرط بود اونم با WHERE که اونم یه شرط رو بررسی میکنه.  اینم ساده اس با AND شرطها رو از هم جدا کنید به شکل زیر

"SELECT name FROM yourtbl WHERE id=5 AND age=35 And ......"

ممنونم ازتونکه پاسخگوی مشکل بنده هستین.

لینک ارسال

• مهدی ایزدی عنوان را به مشکل شرط در دیتابیس (حل شده) تغییر داد

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...