رفتن به مطلب
  • 0

کمک درباره کشیدن و رها کردن drag and drop

mehmed1377

سوال

سلام دوستان من در بسیک4اندروید میخوام imageveiw رو درگ و دروپ کنم اما میخوام در جاهای خاصی از صفحه بشه دروپ کرد و گرنه برگرده به جای قبلش.

هدفم ساخت بازی ساده ای مثل شطرنج هست

ممنون میشم کمکم کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام
من یه ایمیج ویو رو لایوت گذاشتم  که 4 تا مربع توش هست یعنی به چهار قسمت(4ربع) تقسیم شده.
و 4تا هم ایمیج ویو کوچیک تر  دارم با نام (img1 , img2 , img3 , img4)  که قراره توی چهار قسمت ایمیج ویو اول قرار بگیره .
میخوام با درگ و دروپ (کشیدن و رها کردن)اون رو بین این چهارتا جابجا کنم . و اگه به درستی رو یکی از اون چهار تا خونه  قرار نگرفت برگرده به خونه قبل.
میخوام دستور شرط if بذارم که اگه در دو قسمت بالایی  (ربع اول و دوم)مثلا  img1 , img3  قرار داشت به متغیر emtiaz یک واحد اضافه کنه.
...
فعلا من مشکلم اینه که نمیدونم چطور درگ و دروپ کنم؟ و مختصاتش رو بدست بیارم که براش شرط بذارم
با کتابخانه Dragable هم کاری نتونستم بکنم.

اگه  منظورم رو متوجه نمیشی که هیچ بیخیال. خیلی ممنونم که وقتت با ارزشتون رو صرف من کردید

لینک ارسال

آخر نتونستم اونی که میخواستم رو دربیارم. ولی ساختم و اولین برنامه ام رو تو بازار منتشر کردم

بازی 9خونه بازی فکری که دو نفره به صورت افلاین میتوان بازی کرد.

9خونه - Download | Install Android Apps | Cafe Bazaar

لینک ارسال

سلام

توی بیسیک ساختن بازی هایی مثل شرطنح و .... خداییش یکم سخته

شدنی هست اما سخته

شما وقتی ابزاری رو جابه جا میکنید خود کتابخانه بهتون x و y رو میده !!! حدود مختصات رو بگیرید و شرط بزارید

عملا خودم همچین تجربه ای رو ندارم.... فقط چیزی که تئوری توی ذهنمه گفتم

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، مهدی ایزدی گفته است :

سلام

توی بیسیک ساختن بازی هایی مثل شرطنح و .... خداییش یکم سخته

شدنی هست اما سخته

شما وقتی ابزاری رو جابه جا میکنید خود کتابخانه بهتون x و y رو میده !!! حدود مختصات رو بگیرید و شرط بزارید

عملا خودم همچین تجربه ای رو ندارم.... فقط چیزی که تئوری توی ذهنمه گفتم

سلام . شما منظورتون کدوم کتابخانه است ؟

من با Dragable جا بجا میکنم ولی اپشن های دیگه ای نداره فقط global class و initialize و initialized. رو داره.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...