رفتن به مطلب

آموزش کار با ListView

مجید آرتا

ارسال‌های توصیه شده

میشه لطفادرباره پرداخت درون برنامه ای و اینکه بشه هرکدام از لیست ویو ها رو بعد از انجام پرداخت درون برنامه در دسترس کاربر قرار داد آموزش بدین.فک میکنم آموزش کم یابی و به خیلیا میتونه کمک کنه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 58
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

با سلام

اولا سوال خودتونو تو یه تاپیک جدا بدید درضمن قرار شده تو فروشگاه سایت کتابخونه درون پرداخت با آموزشش قرار بگیره

ثانیا تو همین سایت مطالبی در این موضوع شما هست سرچ بفرمایید

لینک ارسال

دوستان چطور میشه یه عکس رو بصورت ثابت در لیست ویو تنظیم کرد.

هرچی خصیصه عکس داره تست کردم همشون Scroll میشن با آیتمها.

من میخوام یه عکس بصورت فیکس یمونه.

مرسی

لینک ارسال

منظورتونو از اسکرول نفهمیدم ولی واسه عکس دوست گرامیمون دارن روش کار میکنن یعنی کتابخونشو کامل میکنه و اگه به این تا\یک برید بهتر متوجه میشین:

www.basic4android.org/newpostinthread1939.html

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان خسته نباشید

وقتی تو باتون سوم به عکس آدرس میدین این File.dirAssest چیه؟ اشاره به چه آدرسی داره؟ چطور می تونم عکس مورد نیازم رو اونجا کپی کنم؟

ممنون

لینک ارسال

سلام دوست عزیز

وقتی پروژتو میسازی و اون رو سیو میکنی توی محل ذخیره یه پوشه وجود داره به نام Files

توی اون هرچی کپی کنی وقتی برنامتون کامپایل کنی میره تو asset

به همین سادگی!

لینک ارسال

سلام

For i = 0 To 100
       ListView1.AddSingleLine("سلام دنیا")
       ListView1.SingleLineLayout.Label.Gravity  = Gravity.RIGHT
   Next

شرمنده دوست عزیز. تو برنامه من فارسی درست پشتیبانی نمی شه. برای درست شدندش چیکار کنم؟

لینک ارسال

شرمنده دوست عزیز. تو برنامه من فارسی درست پشتیبانی نمی شه. برای درست شدندش چیکار کنم؟

حتما شما از Api 8 استفاده می کنید.توصیه میکنم از api 14 استفاده کنید.

لینک ارسال

خب شما ظاهرا اوله راهید ( مثله خود بنده ) خب شما به این تاپیک ها یه سری بزنید میفهمید موضوع چیه :

http://answercenter.ir/thread4.html

http://answercenter.ir/thread338.html

توی قسمت آموزش های تصویری هم بگردید آموزش هست

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

عرض سلام خدمت تمام دوستان

بعد از ایجاد لیست ویو، با چه دستوری باید رویداد کلیک بر روی هرکدوم از گزینه های لیست ویو رو مشخص کنیم؟

که مثلا روی هرکدوم از ردیف های لیست ویو که کلیک میشه یکاری انجام بده؟

لینک ارسال

خیلی ممنون دوست عزیز بابت پیشنهادت...

ولی من الان برنامم کامله یعنی از webview برای مطالب اموزشی و لیست های جدا جدا تعریف شده استفاده کردم..

اون موقع این مطالب رو نمی دونستم بعدا که تو بازار گذاشتم گفت باید تنظیمات و جستجو داشته باشه...

و تقریبا اطلاعاتم تو مبحث دیتابیس صفره یعنی به طور کامل هیچ اطلاعی ازش ندارم...

اگه راهی باشه با توجه به همین شرایط الان باشه خیلی خوب میشه...

ولی اگرم نمیشه برای کار با دیتابیس باید چه کار هایی انجام بدم؟؟

http://answercenter.ir/topic/1882-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88%D9%85%D8%AA%D9%86%D8%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1/

http://answercenter.ir/topic/2213-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-multi-panel/

http://answercenter.ir/topic/2707-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3/

http://answercenter.ir/topic/2707-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3/

http://answercenter.ir/topic/126-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-database-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-navicat-for-sqlite-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF/

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام به همه عزیزان

من از دستور زیر اتفاده میکنم واسه لیست منوی ورودی برنامه که نوشتم که 2 خط نوشته داره و یک آیکن !

LV1.AddTwoLinesAndBitmap("111111", "222222", Bitmap1

دو تا مشکل دارم 

1. نمی تونم طولش رو تنظیم کنم یعنی از صفحه میزنه بیرون در واقع طولش خیلی زیاده و از چپ و راست صفحه گوشی میره بیرون ( نمی دونم مشکل از کجاس کد تنظیم ظول داره یا چیز دیگری)
2. میخام آیکن سمت راست نمایش داده بشه  و نوشته ها بعدش باشه ولی آیکن سمت چپ نوشته ها نمایش داده میشه ( در واقع میخام همش راست چین بشه)

عکس شبیه ساز رو هم ضمیمه کردم

Untitled.png

ممنون میشم عزیزان اگر اطلاعی دارن یا 

لینک ارسال

سلام

واسه جلوگیری از‌بیرون‌ زدن متن از لیست‌ ویو اول لیست ویوتونو با کدنویسی دیزاینر‌ اسکریپت در دیزاینر قرار‌ بدید و بعد در اکتیویتی کریت ارتفاع یا Height اون رو زیاد کنید .

واسه راست چین کردن متن هم میتونید از کد زیر استفاده کنید

ListView1.TwoLinesAndBitmap.Label.Gravity = Gravity.RIGHT

موفق باشید :gol:

لینک ارسال

سلام

واسه جلوگیری از‌بیرون‌ زدن متن از لیست‌ ویو اول لیست ویوتونو با کدنویسی دیزاینر‌ اسکریپت در دیزاینر قرار‌ بدید و بعد در اکتیویتی کریت ارتفاع یا Height اون رو زیاد کنید .

واسه راست چین کردن متن هم میتونید از کد زیر استفاده کنید

ListView1.TwoLinesAndBitmap.Label.Gravity = Gravity.RIGHT

موفق باشید :gol:

سلام مرسی از راهنمایی شما 

درست شد نوشته ها راست چین شد و فیکسش کردم 

ولی مشکلی که هنوز هست اینه که عکسی که معرفی کردم هنوز سمت چپ هست و به راست منتقل نشده؟!!

فکر کنم باید لیست ویو رو کلا راست چین کنم تا این مشکل حل بشه !! البته نمی دونم 

شما پیشنهادی نداری که بتونم عکس ( آیکنی که قرار دادم) رو هم به راست منتقل کنم؟

در ضمن امروز لایک های من تموم شده ولی فردا تشکررو حتما میزنم زیر پست خوبتون :D

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

منم دارم اینجور برنامه ایی میسازم ولی چند تا سوال برام پیش اومده . ممنون میشم جوابم رو بدید

سوال اول اینکه اشکالی داره تعداد اکتیویتی هام زیاد باشه ؟؟؟ مثلا برای هر گزینه که توی منوی اصلی یا فهرستم دارم ، یک اکتیویتی جدید باز بشه و مثلا برنامم 40 تا اکتیویتی داشته باشه . این ایراد داره ؟ و کلا راه اشتباهیه ؟؟ چه مشکلی داره ؟؟

سوال دوم اینکه فرض کنید 10 تا دکمه توی صفحه دارم با کلیک روی هر دکمه یک اکتیویتی باز میشه . اگه کاربر به ترتیب روی هر 10 تا دکمه کلیک کنه خوب این 10 تا اکتیویتی روی هم باز میمونن . 

با چه دستوری میتونم بگم بقیه اکتیویتی ها رو ببند ؟ چون من نمیدونم کاربر روی کدوم دکمه ها کلیک میکنه که توی کد بنویسم فلان اکتیویتی رو ببند . اصلا کد بستن رو نمیدونم.

خیلییییییی از لطفتون ممنونم .

لینک ارسال

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

منم دارم اینجور برنامه ایی میسازم ولی چند تا سوال برام پیش اومده . ممنون میشم جوابم رو بدید

سوال اول اینکه اشکالی داره تعداد اکتیویتی هام زیاد باشه ؟؟؟ مثلا برای هر گزینه که توی منوی اصلی یا فهرستم دارم ، یک اکتیویتی جدید باز بشه و مثلا برنامم 40 تا اکتیویتی داشته باشه . این ایراد داره ؟ و کلا راه اشتباهیه ؟؟ چه مشکلی داره ؟؟

سوال دوم اینکه فرض کنید 10 تا دکمه توی صفحه دارم با کلیک روی هر دکمه یک اکتیویتی باز میشه . اگه کاربر به ترتیب روی هر 10 تا دکمه کلیک کنه خوب این 10 تا اکتیویتی روی هم باز میمونن . 

با چه دستوری میتونم بگم بقیه اکتیویتی ها رو ببند ؟ چون من نمیدونم کاربر روی کدوم دکمه ها کلیک میکنه که توی کد بنویسم فلان اکتیویتی رو ببند . اصلا کد بستن رو نمیدونم.

خیلییییییی از لطفتون ممنونم .

سلام

سوالتون ربطی ب لیست ویو نداره ک :fekr:

اما پاسختون

ببینید تعداد بالای اکتیویتی ها هیچ ایراد خاصی نداره در برنامتون اما چند تا مشکل ب وجود میاره :

اول اینکه‌ کارتون رو زیاد میکنه

دوم حجم برنامه رو خیلی میبره بالا

سوم وقت گیره ساختنش

چهارم ممکنه باعث افت سرعت برنامه بشه

و‌ کلا استاندارد نیست ...

و اما سوال دومتون

واسه بستن کامل یک اکتیویتی هم از کد زیر استفاده کنید

Activity.Finish

لینک ارسال

سلام

سوالتون ربطی ب لیست ویو نداره ک :fekr:

اما پاسختون

ببینید تعداد بالای اکتیویتی ها هیچ ایراد خاصی نداره در برنامتون اما چند تا مشکل ب وجود میاره :

اول اینکه‌ کارتون رو زیاد میکنه

دوم حجم برنامه رو خیلی میبره بالا

سوم وقت گیره ساختنش

چهارم ممکنه باعث افت سرعت برنامه بشه

و‌ کلا استاندارد نیست ...

و اما سوال دومتون

واسه بستن کامل یک اکتیویتی هم از کد زیر استفاده کنید

Activity.Finish

خیلی ممنونم از جوابتون 

پس اگر از اکتیویتی برای باز شدن صفحه جدید استفاده نکنم باید از چی استفاده کنم ؟

مثلا یک کتاب ساختم با 10 تا داستان .

وقتی روی داستان1 کلیک میکنم به جای اینکه داستان رو توی اکتیویتی جدید قرار بدم ، توی چی این کار رو انجام بدم ؟ یعنی با کلیک روی دکمه داستان اول ، چی باز بشه ؟

بازم ممنونم.

لینک ارسال

خیلی ممنونم از جوابتون 

پس اگر از اکتیویتی برای باز شدن صفحه جدید استفاده نکنم باید از چی استفاده کنم ؟

مثلا یک کتاب ساختم با 10 تا داستان .

وقتی روی داستان1 کلیک میکنم به جای اینکه داستان رو توی اکتیویتی جدید قرار بدم ، توی چی این کار رو انجام بدم ؟ یعنی با کلیک روی دکمه داستان اول ، چی باز بشه ؟

بازم ممنونم.

خواهش میکنم :gol:

کامل پاسخ شماست

http://answercenter.ir/topic/8057-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1/

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...