رفتن به مطلب
  • 0

ذخیره پوشه عکس و فراخوانی (درخواست راهنمایی)

vistamobile

سوال

سلام. چجوری میشه یه پوشه عکس رو به بیسیک اضافه کرد . وقتی کاربر برنامه رو برای اولین بار اجرا کرد، پوشه در گوشی ذخیره بشه و بعد چجوری میشه عکسهای داخل پوشه رو فراخوند؟ 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 5 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

سلام کاکه گیان. ممنون باید تست بزنم. ان شا الله درست بشه. راستی نمیشه کل عکسها رو یکجا داد؟ مثلا گفت از 1.png الی 100.png? :girl_pardon:

مهندس از حلقه استفاده کن بعد توی حلقه بیا همون شرط وجود داشتن رو بزار

اونهایی که وجود دارن رو توی یک LIST بریز و ازشون استفاده کن

لینک ارسال

خودم یه فکر بهتری کردم. zip میکنم و در اولین اجرا اکستراکت میکنم تو پوشه دلخواه. برم تست بزنم

لینک ارسال

در 12 دقیقه قبل، vistamobile گفته است :

سلام. چجوری میشه یه پوشه عکس رو به بیسیک اضافه کرد . وقتی کاربر برنامه رو برای اولین بار اجرا کرد، پوشه در گوشی ذخیره بشه و بعد چجوری میشه عکسهای داخل پوشه رو فراخوند؟ 

سلام دوست عزیز ، ابتدا باید شما عکس ها رو‌به صورت تکی به بیسیک اضافه کنید، بعد تو منیفست به برنامه دسترسی خواندن و نوشتن رو بدید، و بعد در کارت حافظه یک پوشه رو ایجاد کنید و تمامی عکس ها رو به صورت تک تک با استفاده از کد درون پوشه کپی کنید ، من الان دارم میرم سرجلسه امتحان ، اگه کدها رو لازم داشتید بعدازظهر میام و در تاپیک قرار میدم 

موفق باشید.

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، hawax324 گفته است :

سلام دوست عزیز ، ابتدا باید شما عکس ها رو‌به صورت تکی به بیسیک اضافه کنید، بعد تو منیفست به برنامه دسترسی خواندن و نوشتن رو بدید، و بعد در کارت حافظه یک پوشه رو ایجاد کنید و تمامی عکس ها رو به صورت تک تک با استفاده از کد درون پوشه کپی کنید ، من الان دارم میرم سرجلسه امتحان ، اگه کدها رو لازم داشتید بعدازظهر میام و در تاپیک قرار میدم 

موفق باشید.

سلام کاکه . ممنون میشم تو نوشتن کدها کمک کنین. با کتابخونه jpeg مشکل دارم. منتظرم. :gamer2::53:

لینک ارسال

سلام. کتابخونه  jpeg  رو میخوام استفاده کنم. میخوام عکس ها رو تیکه تیکه کنم واسه بکگراند بوتون.

یک سری عکس رو دارم که باید فراخونی بشه از حافظه داخلی گوشی. یعنی این عکسها تو پوشه فایل بیسیک هستش که اولش باید انتقال داده بشه به یک پوشه خاص مثلا android / aks goshi. بعد این عکسها فراخونی بشه رو ایمیج ویو و همچنین یک قسمتهایی از عکس هم برش داده بشه رو باتون. واسه شماتیک تعمیراتی گوشی های موبایل میخوایم برنامه بسازیم. 

پس من یک تعداد عکس دارم که میخوام قستمهایی از اون ها بشن بکگراند باتون. نمیتونم این همه عکس رو برش بزنم با فتوشاپ. بهتره از طریق کد نویسی باشه. الان این عکسها رو چجوری بریزم تو حافظه گوشی و فراخونی کنم؟

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

سلام کاکه . ممنون میشم تو نوشتن کدها کمک کنین. با کتابخونه jpeg مشکل دارم. منتظرم. :gamer2::53:

سلام رووله ، خب دوست عزیز والا من با کتابخونه jpeg کار نکردم ولی این آموزش استفاده از فایل رو برات قرار میدم.

خب توی قمت اکتیویتی کریت ی دستور قرار میدی : به صورت کد زیر :

If File.ExternalWritable Then
	If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder") = False Then
	File.MakeDir(File.DirRootExternal,"folder")
	End If
Else
Msgbox("حافظه شما غیرقابل نوشتن و استفاده است","هشدار")
		End If

خب در قسمت بالا ما میریم و چک میکنیم که آیا حافظه داخلی ما قابلیت نوشتن رو داره یا نه ، اگه داشت چک کنه که پوشه ای به اسم folder وجود داره یا نه ، اگه وجود نداشت یکی بسازه توی حافظه داخلی ؛ اگر هم غیرقابل نوشتن بود که پیام بده که حافظه قابل نوشتن نیست.

خب بعد از این میایم و عکس ها رو از طریق فایل منیجر بیسیک در برنامه قرار میدیم.

سپس میایم و اون فایل ها رو به وسیله کد در همون پوشه در حافظه داخلی قرار میدیم .

نکته : برای اینکه نرم افزار ارور نده بیا این کد ها  رو به داخل شرط اول اضافه کن : 

خودم واست میذارم که گیج نشی :

If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder/pic1.jpg") = False Then
			File.Copy(File.DirAssets,"pic1.jpg",File.DirRootExternal,"folder/pic1.jpg")
End If
If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder/pic2.jpg") = False Then
			File.Copy(File.DirAssets,"pic2.jpg",File.DirRootExternal,"folder/pic2.jpg")
End If

خب حالا این کدها رو بسته به تعداد فایلت باید تکرار کنی و به کد اول اضافه کنی به اینصورت :

If File.ExternalWritable Then
	If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder") = False Then
	File.MakeDir(File.DirRootExternal,"folder")
	End If
If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder/pic1.jpg") = False Then
			File.Copy(File.DirAssets,"pic1.jpg",File.DirRootExternal,"folder/pic1.jpg")
End If
If File.Exists(File.DirRootExternal,"folder/pic2.jpg") = False Then
			File.Copy(File.DirAssets,"pic2.jpg",File.DirRootExternal,"folder/pic2.jpg")
End If
Else
Msgbox("حافظه شما غیرقابل نوشتن و استفاده است","هشدار")
		End If

و در آخر هم دسترسی خواندن و نوشتن رو به برنامه بدید.

امیدوارم واست مفید باشه.

واسه فراخوانیشم به برنامت راهنماییت نمیکنم ببینم خودت میتونی حدس بزنی که باید چیکار کنی.

لینک ارسال

سلام کاکه گیان. ممنون باید تست بزنم. ان شا الله درست بشه. راستی نمیشه کل عکسها رو یکجا داد؟ مثلا گفت از 1.png الی 100.png? :girl_pardon:

لینک ارسال

در 12 دقیقه قبل، vistamobile گفته است :

خواهش ، والا امتحان نکردم ، دیگه با بیسیک کار نمیکنم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...