رفتن به مطلب
  • 0

if برای وب ویو

milad19

سوال

باسلام

دوستان چطور میشه برای لود کردن آدرس در وب ویو ایف گذاشت؟

از راه عادیش رفتم ارور میده

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان

من یه صفحه اچ تی ام ال ساختم و اونو تو یه وب ویو لود کردم حالا می خوام تو این صفحه اچ تی ام ال یه قسمت پایین یه لینک دانلود بزارم چطوری باید انجام بدم

لینک دانلود گزاشتم ولی وقتی روش کلیک می کنم هیچ عکس العملی نشون نمیده ولی وقتی تو کامپیوتر صفحه رو اچ تی ام ال رو باز می کنم لینک دانلود کار میکنه

مشکلش چیه؟

لینک ارسال

وقتی با خود کامپویتر فایل اچ تی امل ال رو باز میکنید یعنی با فایرفاکس یا مرورگر دیگه باز میکنید و روی اون لینک کلیک میکنید با خود مرورگر دانلود میکنه،یعنی همون فایرفاکس این قابلیت رو داره که لینک رو باز کنه و اگه لینک دانلود مستقیم بود دانلودش میکنه. اما وب ویو شما این لینک رو که باز میکنه ، مثلا اگه لینک یه سایت باشه با کلیک روی اون اون سایت رو تو همون وب ویو باز میکنه. اما اگه این لینک ، یه لینک مستقیم برای دانلود باشه اونو نمیتونه باز کنه چون وب ویو داخل برنامه نمیتونه اونو دانلود کنه.

لینک ارسال

ممنون بابت پاسختون

حالا به نظر شما چطوری باید لینک دانلود رو بزارم؟

ایا کدی هست که وفتی روش بزنیم با مرورگر گوشی بالا بیاد و این کد رو تو فایل اچ تی ام الم بزارم؟

لینک ارسال

Erel تو سایت مادر ، توی این لینک گفته که باید از رویداد OverrideUrl استفاده کنی که جز رویداد های خود webview هستش

لینک ارسال

ببین برای اینکه کاری بکنی که لینک مورد نظر رو با مرورگر گوشی باز کنه و دانلود کنه ، اره به راحتی میشه این عملیات رو با کلیم روی یه لیبل یا باتون انجام داد و نه این که لینک رو تو فایل اچ تی ام ال قرار بدی که اینجوری میشه:

Dim f As PhoneIntents
StartActivity(f.OpenBrowser("link"))

اما خیلی واست مهمه که حتما لینک داهخل فایل اچ تی ام ال باشه و با کلیک روی اون لینک توی وب وبو داخل مرورگر گوشی بازش کنه که باید یه کارای دیگه ای انجام بدی و مثلا کار با المنت ها...

یعنی برنامه یه جوری بفهمه که رو اون لینک کلیک شده و عملیات باز شدن لینک با مرورگر گوشی رو انجام بده.

لینک ارسال

moinmah:

از شما هم ممنون من تاحالا اینکارو نکردم اگه این روش رو خوب بلدید توضیح بدید تا دوستمون بفهمه.

لینک ارسال

منم خودم تاحالا این روش رو امتحان نکردم فقط یه چن تا جستجو انجام دادم همه برای لینک در وبویوو گفته بودن که باید از OverrideUrl استفاده کنی که دستورش به این شکله :

[/size][/b][b][color=#0000FF][/color][size=3][color=#0000FF]Sub [/color][color=#000000][/color][color=#000000]myWebView_OverrideUrl (Url [/color][color=#0000FF][/color][color=#0000FF]As[/color][color=#000000][/color][color=#000000] [/color][color=#008B8B][/color][color=#008B8B]String[/color][color=#000000][/color][color=#000000]) [/color][color=#0000FF][/color][color=#0000FF]As[/color][color=#000000][/color][color=#000000] Boolean

[/color][color=#0000FF][/color][color=#0000FF]End Sub[/color][/size][/b][b][size=3]

ولی بهترین کار اینه که یه گزینه منو (Add menu Item) یا یه دکمه در اون اکتیوتی تایتل (Add menu Item3) قرار بدین که با کلیک کاربر ، اون دستوری که آقا پژمان گفتن رو انجام بده ...

اگرم لینک هات زیاده کلا یه قسمت جدیدی تو برنامه ات اضافه کن که تمام برنامه های مورد نیاز رو لینک بدی توی لیست ویو (خودم اینکارو می کنم)

لینک ارسال

خب شما فرض کنید میخوایین انجمن رو لود کنید این کد رو بنده ابتدا مینویسم :

WebView1.LoadUrl("http://answercenter.ir")

بعد میخواییم بفهمیم که سایت لود شده آیا ؟

توی رویداد PageFinished مربوط به وب ویو مینویسیم :

Sub WebView_PageFinished(Url As String)
If Url.Contains("Http://www.basic4android.or/forum.php") = True Then
ToastMessageshow("Successded!",False)
End If
End Sub

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...