رفتن به مطلب
  • 0

گیج شدم!! ( درخواست راهنمایی برای شروع کار b4a)

xt2 مهمان

سوال

با سلام

من تازه تو این سایت عضو شدم خیلی اموزش ها رو هم مطالعه کردم اما چیزی نفهمیدم.

اگه میشه بگید چجوری از پایه b4a رو یاد بگیرم

که اصلا چجوری کد بنویسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیتابیس چیه اصلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کتابخونه چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام. ببین برنامه بیسیک یه برنامه کامل و جامعیه که از چند بخش تشکیل شده:

یه قسمت که واسه کد نویسی هستش

یه قسمت واسه طراحی گرافیکی

و هرکدوم از این قسمتها خواص و ملزومات خاص خودشون رو دارن. حالا تو قسمت کد نویسی به هر یک از صفحه ها میگن اکتیویتی و تو قسمت دیزاین هم به هر صفحه میگن لی اوت (activity & layout)

ما تو هر اکتیوای می تونیم یک یا چند تا لی اوت بزاریم و تو هر لی اوت هم مطالب رو میزاریم. یعنی اگه بگیم بیسیک یه کتابه ، در اون صورت اکتیویتی میشه جلد و بدنه و لی اوت هم میشه صفحات که توشون متن و عکس و... هستش.

بیسیک هم مثل هر برنامه ی که برای برنامه نویسی تهیه شده نیاز به افزونه یا همون کتاب خونه داره. مثلا فرض کن می خوای یه قسمت بزاری که توش کاربر با فشردن یک دکمه بتونه تماس بگیره با شماره خاص در اون صورت به کتابخونه PHONE باید دسترسی بدی.

دیتا بیس هم مجموعه اطلاعاتیه که به بیسیک متصلش می کنی حالا یا آفلاین یا آنلاین. فرق عکس یا متنی که،از طریق دیتا بیس اضافه میکی با اونی عکس و متنی که از طریق خود دیزاینر اضافه میکی در سرعت و حجمه یعنی دیتابیس بهتره. توصیه من به شما مطالعه کتاب انگلیسی راهنمای بیسیک هستش (70 درصد کتاب عکسه و با زبان انگلیسی ساده وشته شده) که تو انجمن لینک دادم جستجو کنین و اگر انگلیسیتون خیلی دیگه ضعیفه از آموزشهای خیلی پایه شروع کنین.

شما اول برنامه و مکمل ها رو از طریق آموزشهای اینجا دانلود و نصب کنین و بعد زره زره برین جلو. موفق باشید

لینک ارسال

همرو دانلود کردم نصب هم کردم منتها یه اموزش کامل و جامع پیدا نمیشه

برنامه های اموزش b4a هم همشون الکین فقط بخاطر پول (تجربه دارم که میگما)

لینک ارسال

همرو دانلود کردم نصب هم کردم منتها یه اموزش کامل و جامع پیدا نمیشه

برنامه های اموزش b4a هم همشون الکین فقط بخاطر پول (تجربه دارم که میگما)

درود

اگه مایل بودین در ازای پرداخت هزینه کلاس های خصوصی آنلاین از طریق برنامه TeamViewer برای شما گذاشته میشه و یک سری سر فصل های

خاص رو بهتون آموزش میدیم تا حدی که درک درست و نسبتا کاملی رو از برنامه نویسی Basic4Android داشته باشید.

در صورت تمایل میتونید به آدرس ایمیل زیر ایمیل بزنید:

[email protected]

لینک ارسال

راستی یه سوال در این پست : http://answercenter.ir/thread3.html?3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Basic4Android-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF4=#post7

------------------------------ اینجا---- من همرو دانلود و نصب کردم (هر چند jdk رو از قبل داشتم ) --- ایا کتابخانه هم جزو موارد دانلودی بالا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک ارسال

راستی یه سوال در این پست : http://answercenter.ir/thread3.html?3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Basic4Android-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF4=#post7

------------------------------ اینجا---- من همرو دانلود و نصب کردم (هر چند jdk رو از قبل داشتم ) --- ایا کتابخانه هم جزو موارد دانلودی بالا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما بعد از نصب بیسیک4اندروید به صورت خودکار یک سری کتابخانه ها توی بر فرض مثال مسیر زیر ذخیره می شوند:

C:\Program Files (x86)\Anywhere Software\Basic4android\Libraries

یک سری کتابخانه های دیگه هست که موقع کار کردن و همه وارد تر شدن به B4A لازم میشه باهاشون کار کنید که بعضی از کتابخانه های مهم رو

توی بخش کتابخانه ها قرار دادیم که باید دانلود و فایل Jar و XML از کتابخانه مورد نظر رو توی مسیر بالا کپی کنید

لینک ارسال

سلام

اقای ایزدی بر فرض مثال منیه برنامه نوشتم حالا میخوام اون رو روی گوشیم نصب کنیم یعنی فایل نهایی رو ازش خروجی بگیرم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کتاب اموزش b4a مقدماتی برای کسانی که قبلا کار نکردن نیست؟؟؟؟؟؟؟

لینک ارسال

سلام

اقای ایزدی بر فرض مثال منیه برنامه نوشتم حالا میخوام اون رو روی گوشیم نصب کنیم یعنی فایل نهایی رو ازش خروجی بگیرم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کتاب اموزش b4a مقدماتی برای کسانی که قبلا کار نکردن نیست؟؟؟؟؟؟؟

http://answercenter.ir/thread924.html

با جست و جوی ساده میتونید جواب بیشتر سوالاتتون رو پیدا کنید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...