رفتن به مطلب

نکات برنامه نویسی (تاپیک همکاری برای همه)

vistamobile

ارسال‌های توصیه شده

سلام. خوب جای این تایپک تو انجمن واقعا خالی بود. قراره هر کسی هر نکته ای براش پیش اومده و میتونه برای دیگران مفید باشه اینجا بگه. (هر زبانی از برنامه نویسی که کار میکنین)

تو انجمن موبایل ما همچین تایپکی داریم و خیلی از مشکلات دوستان حل میشه. یعنی کاربرها میان مشکلاتی که براشون پیش اومده رو با راه حلش میگن.

تو ادارات و موسسات و شرکتهای خارجی هم همچین اتفاقی چند ساله داره می افته. یعنی کارمندها و مسئولینی که مثلا دو سال تا بازنشستگی دارن ، میان تمامی تجاربی که طی این چند سال کسب کردن رو در اختیار نیروهای تازه نفس و جدید قرار میدن. بدون هیچ چشم داشتی و خودتون تاثیر و عواقب عالی اون رو تصور کنین. کاربرهای جدید با کلی تجربه کاری!!

حالا ما هم نیاز داریم به همچین تایپکی تا همه دوستان نکاتی که بلدن یا مشکلاتی که رفع کردن رو ارائه بدن.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اوایل امسال یه بازی ساختم که ویدئو بازی رو میتونین از اینجا ببینین :

الماس سیاه

ولی عجیب شکست خورد و فقط چهل درصد پیشرفت کرد !! چرا؟ خوب این اولین تجربه تلخ من بود. اینکه نباید از کد نویسی دور شد چون واقعا یادتون میره چه کدی قراره چیکار کنه.

نکته دوم کامنت گذاری کد نویسیه. وقتی سورس رو باز کردم بعد 20 روز ، باورم نمیشد این کدها رو من نوشتم.

نکته سوم کد نویسی تمیزه. هر چقدر کد نویسی تمیزتر ، پیشرفت بهتره. خوشبختانه بیسیک از نسخه 5 به بعد خیلی روی کد نویسی تمیز کار کرده و یک سری میانبر داره. حین کد نویسی هم خودش معمولا خطهای پایینتر رو مرتب میکنه.

نکته چهارم ذخیره سازی اتوماتیک و دستیه! خود بیسیک بصورت اتوماتیک هر ده دقیقه یکبار (اگر اشتباه نکنم) ذخیره میکنه ولی خودتون هم ذخیره سازی رو انجام بدین (خودم زخم خوردم)

راستی یه سورس دارم که هر کاری میکردم ران بگیرم نمیشد. خیلی اذیت شدم آخرش فهمیدم یه " . "  تو دیزاین اسکریپ نوشتم !! باورتون میشه؟ یک نقطه کل سورس رو ارور میداد.

ممنون میشم دوستان تجارب کاری یا نکات کاربردی خودشون رو بگن. از کد نویسی گرفته تا قیمت گذاری و طراحی و ...

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاپیک خیلی خوبیه

ما تازه کارا هم می تونیم از تجربیات بقیه استفاده کنیم و ازشون ایده بگیریم

شاید برای برنامه نویسای انجمن بعضی نکات ساده و ابتدایی باشه ولی همون نکات ساده می تونه راهنمای خوبی برای بقیه باشه

قبل ورودم به انجمن هیچ آشنایی با برنامه نویسی نداشتم و رشته دانشگاهی ام هیچ ربطی به برنامه نویسی نداشت. هر انجمنی که مربوط به برنامه نویسی اندرویدی بود ثبت نام کردم و هیچ کدوم بهم کمکی نکرد بغیر انجمن Answer Center که خیلی چیزا ازش یاد گرفتم

از موسس انجمن @مهدی ایزدی واقعا ممنونم :hi:

لینک ارسال

آخر هر هفته فایل هاتونو داخل فضای ابری مثل گوگل درایو و موبایلتون بارگذاری کنید.:gamer1:

ممکنه خدایی نکرده لپ تاپتون سرقت بره یا مثلا حافضه دستگاه بسوزه یا مثلا یا سورسی رو خراب کنید و نتونید درستش کنید.

لینک ارسال

• محمدرضا شاهپیری عنوان را به نکات برنامه نویسی (تاپیک همکاری برای همه) تغییر داد

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...