رفتن به مطلب
  • 0

payamjj

سوال

دوستان گل سلام  ممنون میشم اگ بلدین راهنمای کنین.

دیتابیس اپ من برام مهمه و اگ بتونن بیرون بکشن میرن ازش میسازن. حالا من پروگارد کردنو بلد نیسم . آموزشی چیزی هست ک بتونم یادبگیرم ؟ ویدیو و نمونه کد که راحت باشه ..
ممنون میشم راهنمایی کنین .

حتما باید آفلاین کار بده بهم نمیخام سمت سرور باشه اگ قرار بر آنلاین بودن باشه ضعف بحساب میاد برا اپ من .

دیتابیس رو یعد پروگارد نمیتونن بیرون بکشن ؟ آیا ؟ اگ میتونن پس راه حل دیگ چیه ؟

جز مخفی سازی دیتابیسم .

رمزگزاری رو هم نبلدم .

نیتیو کارکردن چجوریه ؟ اونم مث پروگارده ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دوست عزیز پروگارد کردن هیچ تاثیری رو منابع برنامه(عکس، فیلم، دیتابیس، و...) نمیزاره و کارش اینه که میاد و کدهای برنامتون رو به هم میریزه که کسی نتونه کد برنامه تونو به دست بیاره

برای اینکه دیتابیستون رو غیر قابل دسترس کنین باید یکی از راه های زیر رو برین

یا اینکه دیتابیس آنلاین استفاده کنین

یا اینکه دونه دونه فیلدهاشو اینکریپت کنین

یا اینکه کلشو بریزین تو یه فایل زیپ و و فایل زیپ رو رمز بدین(برای کسایی که روت نکردن نمیتونن دسترسی داشته باشن)

در کل این مشکلیه که همه ماهایی که دیتابیس داریم باهاش روبه رو هستیم و تا حالا هیچ راه حل منطقی و قطعی براش نیومده

لینک ارسال

مرسی جناب مهندس عرض کردم آنلاین کارکردن باعث میشه اپ من مورد ضعف واقع بشه . باید آفلاین باشم . دونه دونه اینکریپت کردن خیلی سخته و غیرمعقول.

اوکی من دیتابیس رو ورمیدارم میزارم داخل یک فایل rar  روشم رمز میزارم .

حالا داخل کد جاوا وقتی میخام از فولدر asset   اون فایل دیتابیس رو که اتفاقا داخل فایل فشرده رمز گزاری شده هستش رو باز کنم و ازش بخونم ... چطوری؟ بلد نیستم لطفا راهنمایی بدین.

و سوال دومم . >>>؟؟؟؟ (برای کسایی که روت نکردن نمیتونن دسترسی داشته باشن) این چیه ؟ ینی برنامه من فقط روی گوشی های روت شده بالا میاد ؟؟

یا منظورتون اینه که اونا که گوشیشون روت شده میتونن فایل منو دیکامپایل کنن؟؟

لینک ارسال

سلام

گفته های محمدرضای عزیز هم راه حل های خوبی هستن.

ببینید پروگارد میاد فقط و فقط اسامی کلاس و متغییر هارو تغییر میده، و بازم همه چی قابل مشاهده هستش و خوانا.

دیتابیس آنلاین امنیتش بالاست اگر محدودیتی توی برنامتون نباشه

اما واسه آفلاین ؟ کتابخانه SQLCipher دقیقا واسه همین مورد هستش، کل فایل دیتابیستون رمز میشه.اما بازم ما رمز دیتابیس رو باید یه جایی بزاریم که قابل دسترسی هستش.شما می تونید رمز دیتابیس رو انکریپت کنید و توی برنامه قرار بدید.

اما اگر بتونید همین دیتابیس افلاین رو، رمزش رو توی دیتابیس آنلاین ذخیره کنیدو فقط هر بار اجرا بیاد رمز رو بگیره که فکر نکنم اینترنت آن چنانی بخواد.

بنده خودم از دیتابیس آفلاین به همین شکل استفاده کردم، دیتابیس رو کاملا انکریپت کردم، بعدش رمز دیتابیس رو با کلیدش رو هم انکریپت کردم و توی برنامه قرار دادم که بازم قابل کرک هستش ولی خب یکم روند کار رو کند تر می کنه.

داخل فایل زیپ هم بزارید بازم فایل زیپ رمز داره و باید اکسترکت بشه که قابل دسترسی هستش.

لینک ارسال

ممنون جناب آرتا .

ینی من زیپ کنم بعد با لایبرری  مربوط به فایل های زیپ بازش میکنم . اینجوری که نمیتونن دیتابیس منو وردارن که ؟؟

اونجایی که باید داخل کد بگم فایل زیپ منو اکسترکت کن اونجارو کدشو میشه محبت کنین اگه دارین ؟

و اینکه غیر از زیپ کردن این لایبرری  SQLCipher  که فرمودین چیو رمزگزاری میکنه ؟ فایل دیتابیس منو ؟  بعد من دیتابیسمو با این اینکریپت کنم موقع دادن پسورد و بازکردنش از سرور از یه جایی با اتصال پسورد رو بخونم و بدم به این لایبری تا باز کنه و کارشو بکنه ؟؟ این رو هم بلد نیسم میشه یکم بیشتر راهنماایی کنین

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...