رفتن به مطلب
  • 0

مشکل با Fill کردن عکس در کتابخانه Picasso

Crashday

سوال

به نام خدا

سلام دوستان،

من یک دیتابیس آنلاین دارم که با کد زیر با استفاده از کتابخانه Picasso عکس مورد نظر رو دانلود می کنم و در ImageView داخل یک پنل نمایش میدم،مشکل اینکه عکسی که دانلود میشه تمام صفحه ImageView رو پر نمی کنه در صورتی که من از کد زیر استفاده می کنم:

ImageView1.Gravity = Gravity.FILL

همچنین از داخل دیزاینر هم Gravity رو برابر با Fill قرار دادم،از کتابخانه Picasso هم بصورت زیر استفاده می کنم:

Dim dl As Picasso
dl.Initialize
dl.LoadUrl(MyURL).Fit.IntoImageView(ImageView1)

در حال حاضر به این صورت نمایش داده میشه که درست نیست،میخوام عکس تمام فضاهای سفید رو هم پر کنه:

در کتابخانه های دیگه این مشکل رو ندارم از جمله کتابخانه ImageDownloader ولی متاسفانه در Picasso این مشکل رو دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

1.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 15 دقیقه قبل، Crashday گفته است :

به نام خدا

سلام دوستان،

من یک دیتابیس آنلاین دارم که با کد زیر با استفاده از کتابخانه Picasso عکس مورد نظر رو دانلود می کنم و در ImageView داخل یک پنل نمایش میدم،مشکل اینکه عکسی که دانلود میشه تمام صفحه ImageView رو پر نمی کنه در صورتی که من از کد زیر استفاده می کنم:

ImageView1.Gravity = Gravity.FILL

همچنین از داخل دیزاینر هم Gravity رو برابر با Fill قرار دادم،از کتابخانه Picasso هم بصورت زیر استفاده می کنم:

Dim dl As Picasso
dl.Initialize
dl.LoadUrl(MyURL).Fit.IntoImageView(ImageView1)

در حال حاضر به این صورت نمایش داده میشه که درست نیست،میخوام عکس تمام فضاهای سفید رو هم پر کنه:

در کتابخانه های دیگه این مشکل رو ندارم از جمله کتابخانه ImageDownloader ولی متاسفانه در Picasso این مشکل رو دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

1.png

چرا از کتابخونه AriaGlide استفاده نمیکنی؟

لینک ارسال

در 24 دقیقه قبل، Siaic گفته است :

چرا از کتابخونه AriaGlide استفاده نمیکنی؟

واسه کار من استفاده از این کتابخانه آسون تره ضمن اینکه سرعت خوبی داره و امکانات مورد نظر من رو هم داره.تنها مشکلم همینه بقیه موارد اوکی هست..

لینک ارسال

dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width, ImageView1.Height).CenterInside.IntoImageView(ImageView1)
dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width, ImageView1.Height).CenterCrop.IntoImageView(ImageView1)
dl.LoadUrl(MyURL).fit.IntoImageView(ImageView1)

هر یک از این سه تا کد رو چک کن و imageview1.gravity = gravity.Fill رو هم پاک کن و ببین چطور میشه.

اگه می تونی، بخش آموزشی خود Picasso رو هم ببین.
Picasso — Image Resizing, Scaling and fit()

و این صفحه توی سایت B4X که درباره کار کردن با Bitmap هست.

Android Question - Scale & Crop Bitmap to Fill ImageView | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، razavioo گفته است :

dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width, ImageView1.Height).CenterInside.IntoImageView(ImageView1)
dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width, ImageView1.Height).CenterCrop.IntoImageView(ImageView1)
dl.LoadUrl(MyURL).fit.IntoImageView(ImageView1)

هر یک از این سه تا کد رو چک کن و imageview1.gravity = gravity.Fill رو هم پاک کن و ببین چطور میشه.

اگه می تونی، بخش آموزشی خود Picasso رو هم ببین.
Picasso — Image Resizing, Scaling and fit()

و این صفحه توی سایت B4X که درباره کار کردن با Bitmap هست.

Android Question - Scale & Crop Bitmap to Fill ImageView | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

ممنون عزیز،با این کد مشکل حل شد:

dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width,ImageView1.Height).IntoImageView(ImageView1)

فقط یه سوال،الان این عکس رو تغییر سایز میده و بعد جایی ذخیره اش میکنه؟ یعنی عکس تغییر سایز داده شده کش میشه ؟ ذخیره میشه؟

اگه راه حل بهتری دوستان بلد بودن که حافظه کمتری مصرف کنه لطفا بگن،البته همین هم فعلا مساله رو حل کرد.ممنون

لینک ارسال

در 19 ساعت قبل، Crashday گفته است :

ممنون عزیز،با این کد مشکل حل شد:

dl.LoadUrl(MyURL).Resize(ImageView1.Width,ImageView1.Height).IntoImageView(ImageView1)

فقط یه سوال،الان این عکس رو تغییر سایز میده و بعد جایی ذخیره اش میکنه؟ یعنی عکس تغییر سایز داده شده کش میشه ؟ ذخیره میشه؟

اگه راه حل بهتری دوستان بلد بودن که حافظه کمتری مصرف کنه لطفا بگن،البته همین هم فعلا مساله رو حل کرد.ممنون

نه، دقیقا به ترتیب اول عکس رو از آدرس داده شده دانلود می کنه (ولی ذخیره نمی کنه) و بعد سایزش رو بر اساس سایز imageview تغییر میده و بعد داخل اون قرارش میده. ولی صددرصد راه حل بهینه تری باید باشه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...