رفتن به مطلب

ترمیم بوت گوشی با دستورات adb

smohammad7

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. من یه گوشی p8 lite -L02 دارم. چند وقت پیش خواستم از اندروید ۶ به ۵ دانگریدش کنم. اول ریکاوری کاستوم twrpنصب کردم و فایل اندروید ۵ update.app رو با huawei extractor تبدیل به update.zip کردم و بعد با استفاده از گزینه install from zip در کاستوم ریکاوری twrp خواستم گوشی رو فلش کنم اما گوشی خاموش شد و دیگه روشن نشد. الآن صفحه گوشی سیاهه حتی لوگو هواوی هم نمیاد. "تنها علامت حیاتش اینه که موقعی که وصلش میکنم به کامپیوتر صدای اتصالش از بلنگوی کامپیوتر پخش میشه و ledاعلانش هم چند دفعه به صورت چشمک زن به رنگهای قرمز و سبز خاموش و روشن میشه.

حالا می خواستم بپرسم آیا با استفاده از adb یا android sdk  یا هر چیز دیگه ای میشه گوشی رو فلش کنیم یا فایل ترمیم بوت رو رایت کنیم تا حداقل لوگو بالا بیاد و بعد فلشش کنیم؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این چه کاری بود کردین؟؟؟؟ رام رسمی رو با twrp فلش میزنن؟ الان بوت دستگاه رو پروندین عزیز

با ریکاوری های cwm و twrp فقط رامهای کاستوم رو فلش میزنن عزیز. رام رسمی حتما باید از ریکاوری استوک(ریکاوری خود گوشی) فلش زده بشه.

الان نگران نباشید به ترتیب کارای زیر رو انجام بدین.

اول اون رامی که میخواین فلش بزنین رو دانلود کنین

بدون اینکه پسوندشو عوض کنین با نرم افزار huawei extractor اونو باز کنین.(دقت کنید حتما پسوندش .app باشه نه چیز دیگه)

حالا فایلهای زیر رو اکسترکت کنید و بریزید تویه پوشه

recovery.img

cust.img

boot.img

system.img

این کارا رو انجام بدین تا ادامشو هم بگم بهتون

لینک ارسال

داداش ممنون بابت راهنمایی تون:

خوب من باhuawei extractor رام رسمی رو که اکسترکت می کنم دو تا فایل با نامهای recovery.img و recovery2.img نشون میده. حالا کدومو باید اکسترکت کنم؟

لینک ارسال

در 50 دقیقه قبل، smohammad7 گفته است :

داداش ممنون بابت راهنمایی تون:

خوب من باhuawei extractor رام رسمی رو که اکسترکت می کنم دو تا فایل با نامهای recovery.img و recovery2.img نشون میده. حالا کدومو باید اکسترکت کنم؟

گفتم که عزیز  recovery.img

لینک ارسال

حالا فایل زیر رو دانلود و اکسترکت کنید همچنین فایلهای قبلی که از رام درآوردید هم تو این پوشه بریزید دقت کنید همه تو یه پوشه باشن

adb

این کارا رو انجام بدین تا مرحله آخر رو هم بگم خدمتتون

لینک ارسال

خوب adb رو دانلود کردم و فایل های اکسترکت شده رو تو پوشه adb ریختم. حالا چه کار کنم؟

لینک ارسال

روی فایل py_cmd.exe کلیک کنید تا باز شه. گوشی رو تو حالت فست بوت به سیستم وصل کنید

دستورات زیر رو به ترتیبی که گفتم و به دقت وارد کنید. دقت کنید حتما مرحله به مرحله پیش برید و صبر کنید تا هر مرحله تموم بشه و به مرحله بعد برید

1-      فلش بوت

fastboot flash boot boot.img

2-      فلش ریکاوری

fastboot flash recovery recovery.img

3-    فلش کاست

fastboot flash cust cust.img

4-   فلش زدن سیستم عامل ( این مرحله خیلی مهمه و خیلی طول میکشه صبر کنید تا کامل تموم بشه)

fastboot flash system system.img

و مرحله آخر بعد از اینکه همه کارای بالا با موفقیت انجام شد دستور زیر رو بزنید تا سیستم ریبوت شه

fastboot reboot

تموم. صبر کنید تا سیستم عامل بالا بیاد و حتما یه بار فکتوری ریست کنید

موفق باشید

لینک ارسال

چطور به حالت فست بوت برم؟ دکمه پاور رو که میگیرم آرم هواوی هم نمیاد و صفحه سیاهه. همونطور که گفتم تنها علامت حیاتش اینه که وقتی به کامپیوتر وصل می کنم  led اعلان چند بار چشمک زن به رنگهای قرمز و سبز تغییر رنگ میده و صدای وصل شدن وسیله از کامپیوتر پخش میشه.

لینک ارسال

ببینید عزیز شما باید اول مطمپن شید که گوشی شارژ داره. اونو حتما یه ساعت بزنید شارژ

واسه رفتن به حالت فست بوت اول اونو با کابل به سیستم وصل کنید بعد دکمه پاور و ولون پایین رو بگیرید میره فست بوت

لینک ارسال

الآن گوشی یک ساعت و نیم تو شارژه ولی باز آرم هواوی هم بالا نمیاد،  پاور رو که میگیرم صفحه مشکیه فقط led اعلان شروع میکنه به چشمک زدن (به ترتیب به رنگ های قرمز سبز سبز قرمز سبز سبز قرمز سبز سبز و بعد خاموش میشه). موضوع بحث رو واسه همین گذاشتم ترمیم بوت گوشی با دستورات adb نه fastboot چون هر کار کردم وارد نتونستم وارد محیط فست بوت بشم.

لینک ارسال

ببینید هموطن شما بدون اطلاعات کافی اقدام به نصب رام کردین که این کار خیلی خطرناک و اشتباهیه.

گذشته از اینا هر محیطی توی گوشی وظیفه خودش رو داره. محیط adb برای فلش زدن رام یا ترمیم بوت یا ریکاوری نیست دوست عزیز. پس جمله ترمیم بوت با adb جمله اشتباهیه

حتما باید تو محیط فست بوت باشین تابتونین بوت رو فلش بزنین.

در ضمن محیط فست بوت چیزی نیست که بخواد از دست بره یا خراب بشه شما در هر حالتی میتونید به اون دسترسی داشته باشید.

برای گوشی شما مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدین

اولین کار اینه که حتما گوشی رو با یواس بی به سیستم وصل کنید.

بعدش دکمه پاور و ولوم پایین رو بگیرین تا برید به فست بوت. نباید مشکلی باشه. من p8 lite -l21 رو همه بلایی سرش آوردم و الان سرو مرو گنده داره کار میکنه.

این نکته هم لازم  خیلی مهمه:   که باید حتما درایور هواوی نصب باشه. و حتما از ویندوز ۷ استفاده بشه. چون ویندوزای جدید معمولا نمیشناسن دیوایسو

لینک ارسال

هر کاری می کنم گوشی به حالت فست بوت نمیره(power+volume downیا  ولوم کاهش صدا و وصل کردن به pc)، در ضمن پوشه adb رو از حالت فشرده خارج کردم فایل py_cmd.exe اجرا نمیشه.

لینک ارسال

با android sdk نمیشه فایل ها رو تو گوشی فلش زد؟

البته از کسی شنیدم میشه انلاین از سایت هواوی ترمیم بوت انجام داد.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...