رفتن به مطلب
  • 0

سوال درباره ی لیست کشویی

ahmandir

سوال

سلام دوستان یک مشکل نه چندان بزرگ دارم . توی یکی از صفحاتم دو لیست کشویی دارم که از لیست اولی کاربر استان رو انتخاب می کنه و از لیست دومی شهر رو . بعد این اطلاعات ذخیره می شه . می خوام بعدا وقتی دوباره کاربر به این صفحه اومد همون استان و شهر انتخاب شده باشه . خوب برای Spinner وقتی میخوایم مقدار انتخاب شدش رو مشخص کنیم از کد

list3.setSelection(30);
  استفاده می کنم . باید بهش عدد گزینه ی انتخاب شده رو بدم . راهمی نیست که بتونم متن رو بدم ؟

مثلا بگم لیست اولی از گزینه هات استان تهران رو انتحاب کن و لیست دومی بعد از مشخص شدن مقدار لیست اولی شهرهای استان تهران رو بگیر و از توشون تهران رو انتخاب کن ؟

این الان شده مشکل من . چیکار باید بکنم به نظرتون ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

8 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

@ahmandir درود من کامل شاید متوجه نشده باشم ولی برای دفعه بعدی که میخوایدکاربر مقدار انتخابی قبلی خودشو دید کافیه شما هنگام انتخاب مقدار رو در یک فایل در حافظه INTERNAL ذخیره کنید و دفعه بعدی چک کنید اگر اون فایل داخلش متنی بود بیاد متن رو بخونه و بریزه داخل اون لیست ها

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

@ahmandir درود من کامل شاید متوجه نشده باشم ولی برای دفعه بعدی که میخوایدکاربر مقدار انتخابی قبلی خودشو دید کافیه شما هنگام انتخاب مقدار رو در یک فایل در حافظه INTERNAL ذخیره کنید و دفعه بعدی چک کنید اگر اون فایل داخلش متنی بود بیاد متن رو بخونه و بریزه داخل اون لیست ها

سلام محمد جان . من اطلاعات رو توی متغییر و بانک داده ذخیره دارم و بهشون دسترسی دارم . اما نمی دونم با چه دستوری بریزمش توی spinner خودم . مشکل اینجاست که اسپینر اگه ده تا گزینه داره و کاربر گزینه ی هشتم رو انتخاب کرده باشه که مثلا کرج هست ، توی مراجعه ی مجدد کاربر نمی تونم همون مقدر کرج رو به عنوان آیتم انتخاب شده توی اسپینر خودم نمایش بدم . تنها راهی که برای اینکار بلد هستم استفاده از دستور

spinner1.setSelection(30)

هست که باید شماره ی خونه رو بدم تا همون خونه رو انتخاب کنه . در حالی که من می خوام متن کرج رو بهش بدم تا مقدار کرج به عنوان آیتم انتخاب شده نمایش داده بشه

لینک ارسال

دوستان پیشنهادی ندارید برای بدست قراردادن مقدار به عنوان مقدار انتخاب شده ی spinner ? ممنون میشم راهنمایی کنین کارم خیلی گیره

لینک ارسال

@ahmandir بنظرم این کد کارتونو راه بندازه کدو همینطوری نوشتم چون هنوز کداتونو ندیده بودم ولی الگوش همینه

Dim sp As Spinner
	sp.Initialize("sp")

Dim fname As String = "lastindex" : Dim fdir As String = File.Dirinternal
	If File.Exists(fdir,fname) = False And File.ReadString(fdir,fname).Length=0 Then
		sp.SelectedIndex = File.ReadString(fdir,fname)
	End If

Sub sp_ItemClick (Position As Int, Value As Object)

If File.Exists(fdir,fname) = False And File.ReadString(fdir,fname).Length=0 Then
		File.WriteString(fdir,fname,Position)
	End If
End Sub

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

@ahmandir بنظرم این کد کارتونو راه بندازه کدو همینطوری نوشتم چون هنوز کداتونو ندیده بودم ولی الگوش همینه

Dim sp As Spinner
	sp.Initialize("sp")

sp.SelectedIndex = File.ReadString(fdir,fname)
	End If

Sub sp_ItemClick (Position As Int, Value As Object)

File.WriteString(fdir,fname,Position)
	End If
End Sub

سلام محمد جان . اول ممنونم بخاطر زمانی که گذاشتین . کدی که قرار دادین برای بیسیک فور اندروید باید باشه . من توی اندروید استودیو برنامه نویسی می کنم . توی بیسیک خیلی ساده میگیم تکست برابر با فلان متغییر راحت مقدار انتخاب شده ی spineer تغییر میکنه . اما من دقیقا همین کار رو توی اندروید استودیو ( جاوا ) لازم دارم .

مثلا یک spinner داریم که 4 مقدار : گزینه ی اول گزینه ی دوم گزینه ی سوم گزینه ی چهارم رو داره

خود اسپینر گزینه ی اول رو به عنوان مقدار انتخاب شده نمایش می ده . اگه ی خوام گزینه ی سوم رو نمایش بده با کد زیر مقدار خونه رو به عدد وارد می کنم

.spinner1.setSelection(2)

با این کار گزینه ی سوم انتخاب می شه . اما من نمی خوام با عدد مقدار خونه رو مشحص کنم . می خوام بهش بگم گزینه ی سه رو به عنوان گزینه ی انتخاب شده نمایش بده .

البته اگه راهی پیدا نشه یک راه خودم فکر کنم جواب بده اما یکم پیچیدست . اگه راه بهتری رو دوستان نگفتن مجبور میشم همون کار رو انجام بدم .

به این شکل که برای هر استان یک عدد قرار بدم توی بانک داده . وقتی اسپینر با بانک داده پر شد اون وقت نگاه کنم توی متغییرم کدوم استان انتخاب شده عدد همون استان رو از توی بانک داده به عنوان ست سلکشن وارد کنم . برای شهرهای هر استان هم از 0 تا آخرین شهرش شماره گذاری کنم و مجدد همین کار رو انجام بدم . اول اسپینر استان رو مقدار دهی کنم تا اسپینر شهرها ، شهرهای همون استان رو لود کنه و بعد عدد همون شهر رو از بانک داده قرار بدم توی ست سلکشن . گمونم صد در صد این کار جواب بده اما می خوام اگه راه بهتری هم هست از اون راه استفاده کنم .

باز هم محمد جان ممنونم

لینک ارسال

در 6 دقیقه قبل، ahmandir گفته است :

سلام محمد جان . اول ممنونم بخاطر زمانی که گذاشتین . کدی که قرار دادین برای بیسیک فور اندروید باید باشه . من توی اندروید استودیو برنامه نویسی می کنم . توی بیسیک خیلی ساده میگیم تکست برابر با فلان متغییر راحت مقدار انتخاب شده ی spineer تغییر میکنه . اما من دقیقا همین کار رو توی اندروید استودیو ( جاوا ) لازم دارم .

خواهش میکنم دوست عزیز دقیقاً منظورم از اینکه کداتونو ندیدم این بود که فقط الگوی کار رو میدونم

خب شما که از دیتابیس استفاده میکنید فکر کنم بتونید اخرین ایتم رو داخل یک ستون ذخیره کنید تا مجدد بتونه از دیتابیس طبق اون ایتم بیاد متن مورد نظر رو برگردونه البته باز شاید متوجه نشده باشم

ولی بنظرم این لینک بتونه بهت کمک بکنه

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، محمد رشوند گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز دقیقاً منظورم از اینکه کداتونو ندیدم این بود که فقط الگوی کار رو میدونم

خب شما که از دیتابیس استفاده میکنید فکر کنم بتونید اخرین ایتم رو داخل یک ستون ذخیره کنید تا مجدد بتونه از دیتابیس طبق اون ایتم بیاد متن مورد نظر رو برگردونه البته باز شاید متوجه نشده باشم

ولی بنظرم این لینک بتونه بهت کمک بکنه

سلام محمد جان . اگه امکانش هست یک پیامک بهم بدین ( و اگه زمانتون خالی هست ) تا باهاتون تماس بگیرم . یکم توی توضیح مشکل دارم :sorry:

الگوریتمم خیلی خوبه خدا رو شکر مشکلم فقط ندونستن دستور مناسب برای قراردادن اسم شهر توی spinner هست .

با آداپتور spinner رو مقدار دهی می کنم هیچ جاش هیچ مشکلی ندارم . فقط می خوام متن من رو انتخاب کنه .

یک اسپینررو در نظر بگیرین که اسم استان ها توش هست . من می خوام وقتی صفحه لود شد توی آن کریت استان خراسان جنوبی رو انتخاب کنه . مشکل من دقیقا همینجاست

شماره ی تماسم 09109175509 ( البته اگه زمان خالی دارین )

لینک ارسال

سلام

اگه برا آداپتر spinner از لیست استفاده میکنی میتونی با این دستور position مورد نظرتو پیدا کنی 

نقل قول

("کرج")yourList.indexOf

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...