رفتن به مطلب
  • 0

تابع Rnd

sinam443

سوال

با سلام خدمت اساتید . من یه برنامه ساختم که تو یه بخشش بیستا سوال باید بیاره که من تو دیتابیس یه هزارتا دارم حالا من دوتا سوال دارم یک اینکه نمیتونم تو تابع بگم که بیشتر از بیستا نیار دومم اینکه سوالات من چهارگزینه ای هستن کلا جواباشونو نمیتونم از دیتابیس فراخوانی کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 29 دقیقه قبل، sinam443 گفته است :

با سلام خدمت اساتید . من یه برنامه ساختم که تو یه بخشش بیستا سوال باید بیاره که من تو دیتابیس یه هزارتا دارم حالا من دوتا سوال دارم یک اینکه نمیتونم تو تابع بگم که بیشتر از بیستا نیار دومم اینکه سوالات من چهارگزینه ای هستن کلا جواباشونو نمیتونم از دیتابیس فراخوانی کنم

سلام

واسه سوال اولتون شما باید لیمیت دادن به دیتابیس رو بلد باشید که تو فروشگاه اموزششو دیدم فک کنم

درباره سوال دومتون دقیق متوجه منظورتون نشدم ولی نحوه کارش اینه اول از همه یه تیبل تعریف که کردین هفتا ستون تعریف کنید

ستون اول --> id

ستون دوم --> سوال

ستون سوم --> گزینه 1

ستون چهارم--> گزینه 2

ستون پنجم --> گزینه 3

ستون ششم--> گزینه 4

ستون هفتم--> گرینه درست

بعدش دیگه به راحتی میگید تو هر سطر ستون هفتم جواب درسته

اگه تعریف کردن اینو تو بیسیک بلد نیستید حتما حتما اموزش کار با SQL رو کامل یاد بگیرید که پایه ی اکثر برنامه هاست. موفق باشید:53:

لینک ارسال

در 3 دقیقه قبل، PooyaDe گفته است :

سلام

واسه سوال اولتون شما باید لیمیت دادن به دیتابیس رو بلد باشید که تو فروشگاه اموزششو دیدم فک کنم

درباره سوال دومتون اول از همه یه تیبل تعریف که کردین هفتا ستون تعریف کنید

ستون اول --> id

ستون دوم --> سوال

ستون سوم --> گزینه 1

ستون چهارم--> گزینه 2

ستون پنجم --> گزینه 3

ستون ششم--> گزینه 4

ستون هفتم--> گرینه درست

بعدش دیگه به راحتی میگید تو هر سطر ستون هفتم جواب درسته

اگه تعریف کردن اینو تو بیسیک بلد نیستید حتما حتما اموزش کار با SQL رو کامل یاد بگیرید که پایه ی اکثر برنامه هاست. موفق باشید:53:

ممنون از راهنماییتون سوال اول  یکم پیچیدس نمیدونم تو تابع rnd رو بین صفرو بیست و یک قرار بدم یا که چاره دیگه

لینک ارسال

در 14 دقیقه قبل، sinam443 گفته است :

ممنون از راهنماییتون سوال اول  یکم پیچیدس نمیدونم تو تابع rnd رو بین صفرو بیست و یک قرار بدم یا که چاره دیگه

چالش جالبیه واسه خودمم:viannen_44:

ولی فک کنم با حلقه for بگیم i=1 to 20 بعدش rnd بزاریم برای گرفتن id از sql کارتون راه بیفته

فقط بین For  و Next یه if هم میزاریم که اگه id تکراری بود اون رو نگیر یکی دیگرو بگیر

این کارو انجام بدین نتیجه رو هم بگید اگه دوست داشتید اخه واسه خودمم جالبه:gamer1:

لینک ارسال

در 4 دقیقه قبل، PooyaDe گفته است :

چالش جالبیه واسه خودمم:viannen_44:

ولی فک کنم با حلقه for بگیم i=1 to 20 بعدش rnd بزاریم برای گرفتن id از sql کارتون راه بیفته

فقط بین For  و Next یه if هم میزاریم که اگه id تکراری بود اون رو نگیر یکی دیگرو بگیر

این کارو انجام بدین نتیجه رو هم بگید اگه دوست داشتید اخه واسه خودمم جالبه:gamer1:

ممنون از پاسختون الان امتحان میکنم نتیجه رو هم میگم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...