رفتن به مطلب

کتابخانه کاربردی Persian_Imei (کار با گوشی دو سیمکارته)

ارسال‌های توصیه شده

عزیز من رو چندتا گوشی سامسونگ و هواوی تست کردم بدون مشکل نشون میده هر دو رو.

مدل گوشی و نسخه اندرویدتونو بگین ببینم چیکار میتونم بکنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 6 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

عزیز من رو چندتا گوشی سامسونگ و هواوی تست کردم بدون مشکل نشون میده هر دو رو.

مدل گوشی و نسخه اندرویدتونو بگین ببینم چیکار میتونم بکنم

سامسونگ گلکسی گرند نئو پلاس

4.4.4 api 19

Samsung Galaxy Grand Neo Plus

لینک ارسال

یه متد نوشتم تو کتابخونه تو لینک زیر دانلود کنید ببینید کار میکنه یا نه.

کتابخونه رو دانلود کنید به جای initialaize از initialize2 استفاده کنید ببینید جواب میده یا نه.

Persian_Imei

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

یه متد نوشتم تو کتابخونه تو لینک زیر دانلود کنید ببینید کار میکنه یا نه.

کتابخونه رو دانلود کنید به جای initialaize از initialize2 استفاده کنید ببینید جواب میده یا نه.

Persian_Imei

این کد :

Dim prim As Persian_Imei
  prim.inintialize2
  ToastMessageShow(" imei1name= "&prim.Sim1NetworkOperatorName & CRLF& " imei2name="&prim.Sim2NetworkOperatorName,False)

اینم ارور:

Logger connected to:  samsung GT-I9060I
—------- beginning of /dev/log/main
*** Service (starter) Create ***
** Service (starter) Start **
** Activity (main) Create, isFirst = true **
Error occurred on line: 31 (Main)
java.lang.ClassCastException: android.telephony.MSimTelephonyManager cannot be cast to android.telephony.TelephonyManager
  at com.android.telefonty.TelephonyInfo.getInstance2(TelephonyInfo.java:280)
  at com.reza.sh.imei.Imei.inintialize2(Imei.java:24)
  at b4a.example.main._activity_create(main.java:378)
  at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
  at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:515)
  at anywheresoftware.b4a.shell.Shell.runMethod(Shell.java:710)
  at anywheresoftware.b4a.shell.Shell.raiseEventImpl(Shell.java:339)
  at anywheresoftware.b4a.shell.Shell.raiseEvent(Shell.java:249)
  at anywheresoftware.b4a.ShellBA.raiseEvent2(ShellBA.java:139)
  at b4a.example.main.afterFirstLayout(main.java:102)
  at b4a.example.main.access$000(main.java:17)
  at b4a.example.main$WaitForLayout.run(main.java:80)
  at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:733)
  at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)
  at android.os.Looper.loop(Looper.java:136)
  at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:5584)
  at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:1268)
  at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:1084)
  at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)
** Activity (main) Resume **

لینک ارسال

در در 1396/05/15, 19:11:49، محمدرضا شاهپیری گفته است :

کتابخونه با امکانت خیلی بیشتر آپدیت و به پست اول اضافه شد:53:

سلام

از زحمات شما بسیار متشکرم

فقط دو مشکل جزئی وجود داره که البته خللی در دریافت سریال هال دستگاه دو سیم کارته ایجاد نمیکنه و با چند خط کدنویسی بیشتر این موارد رو به نحوی حل کردم.

یکی اینکه در گوشی بنده احساس میکنه دستگاه دو سیم کارته است (prim.isDualSIM=true) در حالیکه تک سیم کارته است... (گلکسی اس 6 اندروید 7)

و دوم کتابخانه در دستگاه های تک سیم کارته میاد دو سریال رو برمیگردنه... که هر دو یکی است...

• پسندیدن 1
لینک ارسال

در 14 دقیقه قبل، [email protected] گفته است :

سلام استاد دقیقا برای بنده هم همین ارور رو میده روی گرند نئو پلاس سامسونگ لطفا رفع کنید 

دوستان کلا این قضیه گوشیا دو سیمکارته واقعا یه معضلیه که نگو. این کتابخونه اینقد پیچیده شده دیگه نمیتونم مدیریتش کنم خخخ. 

میدونید مشکل اینه که هر کدوم از گوشیا یه سازی میزنن این وسط. یکیشون یه متد داره اون یکی یه متد دیگه حالا بازم تحقیق میکنم ببینیم چی دستم میاد. متاسفانه گوشی رو  ندارم. یه متد مینویسم که همه ی متهای کلاس telephony رو چاپ کنه رو گوشیتون نصب کنید و لاگ رو بفرستید ببینم واسه شما متدش چیه. یه مقدار طول میکشه صبور باشید لطفا:malih::gamer1:

• پسندیدن 3
لینک ارسال

در 16 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

دوستان کلا این قضیه گوشیا دو سیمکارته واقعا یه معضلیه که نگو. این کتابخونه اینقد پیچیده شده دیگه نمیتونم مدیریتش کنم خخخ. 

میدونید مشکل اینه که هر کدوم از گوشیا یه سازی میزنن این وسط. یکیشون یه متد داره اون یکی یه متد دیگه حالا بازم تحقیق میکنم ببینیم چی دستم میاد. متاسفانه گوشی رو  ندارم. یه متد مینویسم که همه ی متهای کلاس telephony رو چاپ کنه رو گوشیتون نصب کنید و لاگ رو بفرستید ببینم واسه شما متدش چیه. یه مقدار طول میکشه صبور باشید لطفا:malih::gamer1:

سلام

جناب شاهپیری ، 4 تا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

1. در حال حاضر به کتابخانه میشه اطمینان کرد و در کدنویسی استفاده کرد ؟ بنده فقط بخش دریافت دو سریال دستگاه رو میخوام ، آیا قابل اطمینان است ؟

2. یعنی کماکان ممکنه در دستگاهی دو سیم کارته ای هیچ سریالی را برنگردونه ؟

3. ممکنه برای دستگاه هایی که سریال ندارم همون null رو برمیگردونه ، درسته ؟

4. با توجه به اینکه در ابتدا با توجه به موقعیت سیم کارت همان سریال را برمیگرداند ، آیا ممکنه به هر دلیلی کتابخانه بیاد مقادیر سریال ها را جابجا نمایش دهد ؟

مثلا در یک وضعیتی سریال اول را 22 و سریال دوم را 44 نمایش دهد.... با تغییر سیم کارت ها یا به هر دلیلی دفعه بعد مقدار سریال اول را 44 و دوم را 22 نمایش دهد.

سوال آخرم هم به این دلیل پرسیدم چون در حال حاضر کد زیر در گوشی های دو سیم گاهی مقدار سریال اول و گاهی مقدار سریال دوم رو نسبت به فعال بودن سیم 1 یا سیم 2 نمایش میده !

Dim oPID As PhoneId
Return oPID.GetDeviceId

با سپاس

لینک ارسال

یه سری نکات هست که باید بهشون توجه داشته باشین عزیز.

مهمترینش اینه که تو هیچ کدوم از نسخه های اندروید تا حالا api ی برای گوشی های دو سیمکارته معرفی نشده و این متدهایی که توی کتابخونه استفاده شده بر اساس غالب دیوایسهای اندروید هست.

بنابر این احتمال اینکه متدها توی بعضی از دیوایسها کار نکنن وجود داره.

در هم اکنون، nima_j گفته است :

2. یعنی کماکان ممکنه در دستگاهی دو سیم کارته ای هیچ سریالی را برنگردونه ؟

حداقل یک سریال رو به طور قطع برمیگردونه. ولی سریال دوم با احتمال بسیار کم ممکنه برنگردونه. مثل گوشی دوستایی که سامسونگ نئو پلاس دارن. در کل با خیال راحت استفاده کنین شاید نهایتا یه مدل دو مدل گوشی از دستتون در بره که اونم اگه بتونم رفع میکنم انشالا

3. ممکنه برای دستگاه هایی که سریال ندارم همون null رو برمیگردونه ، درسته ؟

بله همین طوره. متغیر به صورت پیشفرض با null مقدار دهی شده و درحین گرفتن اطلاعات از دیوایس اگه مقداری نتونه بگیره در آخر همون null برگردونده میشه

با توجه به اینکه در ابتدا با توجه به موقعیت سیم کارت همان سریال را برمیگرداند ، آیا ممکنه به هر دلیلی کتابخانه بیاد مقادیر سریال ها را جابجا نمایش دهد ؟

مثلا در یک وضعیتی سریال اول را 22 و سریال دوم را 44 نمایش دهد.... با تغییر سیم کارت ها یا به هر دلیلی دفعه بعد مقدار سریال اول را 44 و دوم را 22 نمایش دهد.

احتمالش نیست اصلا. سریال یه چیز سخت افزاریه و ربطی به سیمکارت نداره عزیز. هر درگاه یه سریال منحصر به فرد داره که با تعویض سیمکارت عوض نمیشه. اون چیزی که شما فکر میکنین عوض میشه IMSI هست نه IMEI

• پسندیدن 1
لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

احتمالش نیست اصلا. سریال یه چیز سخت افزاریه و ربطی به سیمکارت نداره عزیز. هر درگاه یه سریال منحصر به فرد داره که با تعویض سیمکارت عوض نمیشه. اون چیزی که شما فکر میکنین عوض میشه IMSI هست نه IMEI

ممنونم از راهنماییتون

اما طبق کدی که دادم نمیدونم به چه دلیلی ، اما اد پیشفرض دریافت سریال که فقط یه سریال رو برمیگردونه به سیم فعال دستگاه مرتبطه...

یعنی وقتی سیم فعال رو تغییر میدیم میاد سریال بعدی گوشی رو نمایش میده...!!!!

بخاطر همین گفتم که به هر دلیلی ممکنه این مورد رخ بده در کتابخانه شما ... که مطمئن شدم به نحو دیگه ای کدنویسی کردین.

با سپاس فراوان

لینک ارسال

رو گوشی من که جواب نداد قسمت پیامکش و اینکه میخوام زنگ بزنم میاره به انتخاب خودم یه سیمکارت رو بزنم که تو حالت عادی هم همینطور هست

مدل گوشیم

ZTA BLADE A910

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، [email protected] گفته است :

یه متد نوشتم تو کتابخونه به شکل زیر استفاده کنید و متن لاگ رو پیوست کنید. کتابخونه هم پیوست شده.

Log("metods= "&prm.getAllMethodofTelClass)

Persian_Imei.rar

• پسندیدن 1
لینک ارسال

ببینید هموطن متدی که اسم اپرواتور رو برمیگردونه  getNetworkOperatorName هست. همونجوری که توی لاگ هم میبینید این متد توی کلاس TelephonyManager ی که توی گوشی شما هست وجود داره.

پس نباید مشکلی توی گرفتن نام شبکه باشه. چون موقعی نام گرفته نمیشه که متد وجود نداشته باشه. در صورتی که این متد وجود نداشته باشه دوتا دیگه متد رو من تو کتابخونه بررسی میکنم اگه اونا هم نتونن چیزی بگیرن دیگه واقعا باید گوشی شما تخصصی بررسی بشه.

یه چیز دیگه ای که ذهن منو مشغول کرده اینه که اسم یکی از اپراتورها رو گرفته ولی دومی رو نگرفته که این خیلی شک برانگیزه. وقتی یکیشونو گرفت دومی هم باید گرفته بشه. شما تو تنظیمات گوشی برین بببینین اونجا اسم هردوتا شبکه هست یا نه. یه اسکرین بفرستین از همین صفحه

• پسندیدن 1
لینک ارسال

شما بیا از این آبجکت استفاده کن خیلی راحت هم نام اپراتور هارو بهتون میده هم imei گوشی رو

Dim p As PhoneId 
	Dim ctxt As JavaObject
	ctxt.InitializeContext
	Dim SubscriptionManager As JavaObject = ctxt.RunMethod("getSystemService", Array("telephony_subscription_service"))
	Dim infolist As List = SubscriptionManager.RunMethod("getActiveSubscriptionInfoList", Null)
	For Each info As JavaObject In infolist
		Log(info)
		Log(info.RunMethod("getSubscriptionId", Null))
	Next

• پسندیدن 2
لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، [email protected] گفته است :

متاسفانه فورس استپ میشه برادر

سلام

خطا بیانگر این هستش که شما متغییری از نوع JavaObject  تعریف کردید،  اما نمونشو نساختید، به نوبه ای Initialize نکردید.

• پسندیدن 1
لینک ارسال

فعلا که نتونستم راه حلی واسش پیدا کنم عزیز. به مدل گوشی شما هم دسترسی ندارم متاسفانه. رو چندتا گوشی سامسونگ دیگه تست کردم کتابخونه رو. مشکلی نداشت و دوتاشونو نشون داد. درگیریهای خودمم زیاده و نمیرسم زیاد وقت بزارم. چیزی دستگیرم شد اطلاع میدم بهتون.

• پسندیدن 2
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...