رفتن به مطلب
  • 0

چگونگی کدنویسی برنامه این کیه؟

یخ فروش جهنم

سوال

با عرض سلام و خسته نباشید

یک سوال از محضر برنامه نویسان داشتم

یه آپ هست در کافه بازار به نام " این کیه؟ " که از اینجا میتونید نسخه دموش دانلود کنید

این برنامه کدنویسیش به چه شکله؟ اگر امکانش هست یه توضیحی برام بدید درصورت امکان و وقت داشتن با سورس. چون من میخوام یه برنامه شبیه به همین بنویسم مشکلمم این که چطور تصویر همراه با 4 فیلدش نشون میده و چجوری میشه رویداد درست بودن نام هنرمند با دیتابیس تشخیص بده و بره مرحله بعد.

لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

[ATTACH=CONFIG]247[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]248[/ATTACH]

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

18 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

• 0

با سلام خدمت شما دوست عزیز خوش اومدی به این انجمن

خوب جواب شما اینه که این حتما از دیتا بیس استفاده کرده که 100% میشه گفت از دیتا بی هست چون واسه سیو کردن متیازات باید باشه البته با راهای دیگه هم میشه ولی مطمئنن از دیتابیس هست . ومسلما خیلی راحت میشه بقیه چیزاشو ساخت و کد نویسی کرد ..اگه شما کار با دیتا بیس رو بلد باشین دیگه مشکلی نیست.

با تشکر

لینک ارسال

• 0

خوش اومدی به این انجمن عزیز،

چیزی که به ذهنم میرسه اینه که ما یه دیتابیس داریم با 3 فیلد با عنوان های ID و Name و Picture.

بستگی به خودت داره که عکس ها رو در دیتابیس قرار بدی و یا از منوی Files به پروژه ت اضافه کنی. که به نظرم دومی بهتر باشه.

فیلد ID با توجه به افزایش تعداد رکوردها بالا میره. فیلد Name که اسم بازیگر هستش. و فیلد Picture نام عکسی که مربوط به اون بازیگر هستش و در منوی Files اضافه شده !

شما باید یک رکورد رو بطور تصادفی از پایگاه داده خودتون انتخاب کنید که اتفاقا دیشب در این مورد بحث داشتیم داخل این تاپیک:

http://answercenter.ir/showthread.php?t=221

از اینجا به بعد یکم کار پیچیده میشه !!

بعد از انتخاب یک رکورد، باید اون رو بعنوان سوال نمایش بدین !! و اما نکته اینجاس که 3 جواب دیگه که غلط هستن رو چطور بدست بیاریم ؟!

اون رو هم با انتخاب تصادفی 3 رکورد و سپس گرفتن فیلد Name از اون رکورهای تصادفی انتخاب شده !!

دارم رو یه چیزی کار میکنم، تا شب یا فردا صبح که سرم خلوت شد برات با کد و سورس توضیح میدم.

موفق باشی.

لینک ارسال

• 0

دوست عزیز مشکل من امتیاز نیست

همونطور که گفتم مشکلمم این که چطور تصویر همراه با 4 فیلدش نشون میده و چجوری میشه رویداد درست بودن نام هنرمند با دیتابیس تشخیص بده

اینجور که من حدس میزنم تو دیتابیس مثلا رکورد یک فیلد ها به این شکل وارد شده :

تصویر - اناهیتا همتی - آنا نعمتی -ساناز همتی - آناهیتا همت

توی برنامه چجوری کدی میتونه وقتی تصویر گرفت اون 4 فیلد دیگش نمایش بده و مهمترین قسمت مثلا عکس مربوط به آنا نعمتی چطور چه کدی تشخیص میده باتوم انتخاب شده درسته؟

امیدوارم منظورم رسونده باشم

لینک ارسال

• 0
دوست عزیز مشکل من امتیاز نیست

همونطور که گفتم مشکلمم این که چطور تصویر همراه با 4 فیلدش نشون میده و چجوری میشه رویداد درست بودن نام هنرمند با دیتابیس تشخیص بده

اینجور که من حدس میزنم تو دیتابیس مثلا رکورد یک فیلد ها به این شکل وارد شده :

تصویر - اناهیتا همتی - آنا نعمتی -ساناز همتی - آناهیتا همت

توی برنامه چجوری کدی میتونه وقتی تصویر گرفت اون 4 فیلد دیگش نمایش بده و مهمترین قسمت مثلا عکس مربوط به آنا نعمتی چطور چه کدی تشخیص میده باتوم انتخاب شده درسته؟

امیدوارم منظورم رسونده باشم

فقط یه برنامه نویس مبتدی میاد سوالات رو از پیش تعیین میکنه !

من برنامه رو دانلود نکردم شما جوابمو بدین ! آیا همیشه سوالات مربوط به یک عکس یکسانه ؟!

یه سورس کد ابتدایی براتون تا شب آماده میکنم ولی پیشرفته ترش رو اگه بخواین کمی باید صبر کنید.

لینک ارسال

• 0

سوالی پرسیده نمیشه فقط تو هر مر حله یه عکس ظاهر میشه که پایینش 4 تا اسم هست اسم درست انتخاب کنی میری مرحله بعد دوباره یه تصویر و 4 تا اسم و همینطور تا اخر...

ممنون اقای محمودی

لینک ارسال

• 0

سلام دوست عزیز

الان واست یه سورس نوشتم که فک کنم خیلی بدردت بخوره توضیح نمیدم چون وقتی سورس روببینی متوجه میشی

این کیه؟

پسورد فایل : basic4android.org

لینک ارسال

• 0

سلام

توی نوشتن یک برنامه راه روش های مختلف و الگوریتم های مختلغی وجود داره

خوب واسه ساخت همچین برنامه ای روش زیاده

مثلا میتونی اسم عکسارو توی یک آرایه بریزیم و بعد فیلد های دیتابیس رو تکی بگیری و با شرط بگی اگه فلان ایندکس از عکس بود بیا اگه کاربر این گزینه رو انتخاب کرد پیفام بده یا برو مرحله بعد یا امتیاز بده

ببینید شما کافیه کار با دیتابیس رو یاد بگیرید و اگه نیاز بود رندم کردنشم یاد بگیر راحت میتونی کارتو راه بندازی

ببینید راه زیاده فقط باید یکم خلاقیت به خرج بدین همین، بنده هم مثه خودتون مبتدیم

انشاالله مهران واست آمادش میکنه من با سیستم داداشمم و بیسیک ندارم

لینک ارسال

• 0

تشکر از همه دوستان

ممنون جناب قبادی اما این چیزی نبود که میگفتم دوست عزیز من تایپک کاربر mashgholom درباره دیتابیس و رندوم خوندم یه چی تو مایه های همون میگم

همونطور که گفتم یه دیتابیس چندتا روکورد مثلا رکورد اول فیلد اولش عکس فیلد دومش اناهیتا فیلد سوم مهناز فیلد چهارم شیوا فیلد پنجم مهتاب مثلا عکس مربوط به شیواست وقتی زد روی شیوا تشخیص بده درسته

بری مرحله بعد دوباره به همین شکل گزینه های فیلدهای اون عکس نمایش بده نمیدونم چطور منظورم برسونم خیلی خیلی به این کار احتیاج دارم گرافیک برنامه طراحی شده دیتابیس هم امادست اما تو این ارتباط گیر کردم واقعا اگه میشه راهنمایی کنید

لینک ارسال

• 0

دوست خوبم بچه ها پاسخ های درستی بهت دادن .

ولی اگه میخوای گیج نشی یا با دیتابیس تاحالا کار نکردی میتونی این ترفندی که بهت میدم اجرا کنی

*تو میتونی اسم کنترلی که برای نمایش عکس بازیگر استفاده شده است اسم با زیگر قرار بدی ویه متغیر داشته باشی که هر با ربا فشردن دکمه یه رشته ای رو برابرمتغیر قرار بده.

یه مثال برات میزنم اگه نتونستی یه سورس برات درست می کنم.

1-اول متغیر رو تعریف می کنی

dim s1 as string

2-این کد رو تو تایمر قرار میدی

if image1.name=s1 then
Activity.RemoveAllViews
("Activity.LoadLayout("Layout2
else
("اشتباه انتخاب کرده اید")mgbox
end if

اینم از مثال دیگه بسته سلیقه ی خودت داره مثلا ۱امتیاز به عدد داخل لیبل اضافه کنه و غیره

امید وارم بدردت بخوره

لینک ارسال

• 0

این چیزی که شما میخواید میشه از چند طریق نوشت منم اومدم واسه شما راحتش کردم خیلی هم راحت شده دیگه نیاز به دیتابیس نیست!

لینک ارسال

• 0

اقای قبادی اخه اینجور مشکلی هست سوالات ثابته من بعدا میخوام rnd تعریف کنم که تو اینجور چیزی مشکله

لینک ارسال

• 0
اقای قبادی اخه اینجور مشکلی هست سوالات ثابته من بعدا میخوام rnd تعریف کنم که تو اینجور چیزی مشکله

بیین آقای ....یخ فروش امیدوارم نیام جهنم ازت یخ بخرم :D

عزیزم اینایی که ماداریم بهت میگیم همش ترفند وخلاقیته لقمه ی آماده نیست که بشه هینجوری ازش استفاده کرد.

من که بهت گفتم نو میتونی تو هر صفحه به سلیقه ی خودت سئوال تو عوض کنی عکستو عوض کنی امتیاز کاربرو جمع کنی اسم لایتی که قرار نمایش داده بشه به صورت رندم انتخاب کنی و غیره ..

واین راهی که من بهت گفتم فقط یه راه برای رسیدن به اون چیزی هست که میخوای. تو باید این راه رو گسترشش بدی دستکاریش کنی تا به نتیجه ایده آل برسی.

**موفق باشی**

لینک ارسال

• 0

بله این دقیقا همون چیزی که میخوام اما فقط مشکلی که داره این که وقتی از اپ خارج بشی و دوباره وارد بشی تصاویر یا بهتر بگم مراحل برنامه ثابته یعنی الان به طور ثابت مرحله اول سپیده خداارودی من میخوام تصادفی تعریف کنم تا اونجایی که اطلاع دارم باید حتما از دیتابیس استفاده بشه بتونیم rnd تعریف کنیم

لینک ارسال

• 0

نه این اشتباست که تنها از دیتا بیس میشه rnd رو استفاده کرد یکم کار کنید میشه هرجا مشکل داشتین بپرسین

لینک ارسال

• 0

ببین دوست عزیز میدونم چی میگی ولی واسه راندم که فقط دیتابیس نیست تو تو این برنامه اگه یکم دقت کنی میتونی بهش راندم بدی که عکس رو انتخاب کنه من اینجاشو میسپارم بخودت که یکم روش باید کارکنی مشکلت حل میشه!

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...