رفتن به مطلب
  • 0

اینسرت اطلاعات در دیتابیس از اکتیویتی های مختلف

mahfelsoft

سوال

دوستان من چند تا اکتیویتی دارم که مواردی رو از توی هر کدوم به یه جدول میخوام وارد کنم . اما مثلا توی اکتیوتی 1 موارد رو اینسرت میکنم به عنوان آی دی 1 ذخیره میکنه . میرم توی اکتیویتی 2 ذخیره میکنم دوباره روی همون آی دی 1 ذخیره میکنه و الی آخر .... چیکار باید کرد ؟

و با توجه به اینکه اینها از اکتیویتی های متفاوته چطور میشه ادیتشون کرد ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 28 دقیقه قبل، mahfelsoft گفته است :

دوستان من چند تا اکتیویتی دارم که مواردی رو از توی هر کدوم به یه جدول میخوام وارد کنم . اما مثلا توی اکتیوتی 1 موارد رو اینسرت میکنم به عنوان آی دی 1 ذخیره میکنه . میرم توی اکتیویتی 2 ذخیره میکنم دوباره روی همون آی دی 1 ذخیره میکنه و الی آخر .... چیکار باید کرد ؟

و با توجه به اینکه اینها از اکتیویتی های متفاوته چطور میشه ادیتشون کرد ؟

خب دوست عزیز دستور insert به صورت خودکار برای هر بار اجرا به فیلد بعدی میره و به قول شما یکی به آی دی اضافه میکنه 

شماوقتی تی اکتیویتی اول از insert استفاده کردید توی اکتیویتی های بعدی که میخواید به همونفیلد قبلی مواردی رو اضاف کنید  به جای  دستور insert ، از دستور Update استفاده کنید .

لینک ارسال

در 2 دقیقه قبل، sbr گفته است :

خب دوست عزیز دستور insert به صورت خودکار برای هر بار اجرا به فیلد بعدی میره و به قول شما یکی به آی دی اضافه میکنه 

شماوقتی تی اکتیویتی اول از insert استفاده کردید توی اکتیویتی های بعدی که میخواید به همونفیلد قبلی مواردی رو اضاف کنید  به جای  دستور insert ، از دستور Update استفاده کنید .

:shok: دوست عزیز اینا که شما فرمودی که کاملا مشخصه . دستور اینسرت رو دیگه هر کسی میدونه . مسله اینه که چطور دستور بنویسم که چه رکوردی رو آپدیت کنه .

و در مورد مسئله اول هم اینطوری نبود که سوال پرسیدم . از دستور اینتسرت استفاده میکنم اما روی آی دی قبلی ذخیره میکنه .

لینک ارسال

در 49 دقیقه قبل، mahfelsoft گفته است :

:shok: دوست عزیز اینا که شما فرمودی که کاملا مشخصه . دستور اینسرت رو دیگه هر کسی میدونه . مسله اینه که چطور دستور بنویسم که چه رکوردی رو آپدیت کنه .

و در مورد مسئله اول هم اینطوری نبود که سوال پرسیدم . از دستور اینتسرت استفاده میکنم اما روی آی دی قبلی ذخیره میکنه .

اینطوری برای دستور آپدیت شرط میزارید که  که کدوم رکوردی  رو آپدیت کنه 

UPDATE tbl SET name = 'اسم' , Family = 'فامیل' WHERE id = 1

اگه میخواید  مثلا اخرین رکورد رو آپدیت کنید کافیه قبل از دستور تعداد رکورد ها رو با دستور RowCount بگیرد و توی دستور بالا مقدار id رو برابرش بزارید 

لینک ارسال

دقیق منظورتون رو نفهمیدم. ولی در مورد قسمت هایی که متوجه شدم

در 44 دقیقه قبل، mahfelsoft گفته است :

چطور دستور بنویسم که چه رکوردی رو آپدیت کنه .

برای اپدیت حتما باید از where استفاده کنید. در غیر این صورت روی تمام رکورد ها اعمال میشه

UPDATE Customers
SET ContactName = 'Alfred Schmidt', City= 'Frankfurt'
WHERE CustomerID = 1;

در 51 دقیقه قبل، mahfelsoft گفته است :

از دستور اینتسرت استفاده میکنم اما روی آی دی قبلی ذخیره میکنه .

برای هر اکتیویتی یک ای دی در نظر بگیرید

یا اگه می خواید ای دی جدید خودکار ساخته شه و اون رو بدست بیارید

به یه فیلد AUTOINCREMENT نیاز دارید. با ایندکس PRIMARY KEY .

هنگام insert کردن این فیلد رو مقدار دهی نکنید و بزارید خودکار پر بشه

CREATE TABLE `tb1` (
	`id`	INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT,
	`Field2`	INTEGER,
	`Field3`	REAL,
	`Field4`	TEXT,
	`Field5`	BLOB,
	`Field6`	NUMERIC
);
INSERT INTO tb1 (Fuield2,Field3,Field4, ...)
VALUES (64654,"asdas",4.54, ...); 

بدست اوردن id اخرین رکورد اضافه شده

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...