رفتن به مطلب
  • 0

اسکرکل ویو درون اسکرول ویو

pejman

سوال

با سلام وقتی من یه لیوتی. ک شامل یه اسکرول ویو و یه ایمیج ویو هست رو تو یه یه اسکرول یو دیگه لود میکنم اسکرول ویو داخلی حرکت نمیکنه ایا راهی  هست؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام 

چه نیازی به این کار هست! اگر اینکار بخاطر استفاده هم زمان از اسکرول افقی وعمودی هست 

از کتابخانه ScrollView2D استفاده نمایید که هردو اسکرول  رو باهم به صورت فعال ،نمایش میده هم اسکرول افقی وهم عمودی 

لینک ارسال

هر دو اسکرول ویو من عمودی هستن به این عکس توجه کنید متوجه میشید

Screenshot_2017_12_02_02_00_07.png

میخوام بعد اسکرول خوردن و رسیدن قسمت منو و نظرات به بالای اکتیوتی قسمت غذا ها اسکرول بخوره

لینک ارسال

منظورتونو متوجه نمی شم !

منظورتون از اسکرول دوم ، قسمت Tab بالای صفحه (ساندویچ و کباب و... ) هست ؟اون که افقی هست!

شما در این تصویر یک اسکرول ویو عمودی (پیتزا مخصوص وهمبرگر و... ) دارید.و دوتا هم منوی از نوع tab   (منوی ساندویچ وکباب ) و (منوی رستوران و نظرات ) که هر دو افقی هستند

یه تصویر هم دارید(رستوران شاندیز...) که اگر متحرک باشه ،اسکرول عمودی از نوع ParallaxScrollView باید باشه.

لینک ارسال

بله دقیقا میخوام با اسکرول کردن ایمیج ویو فید شه و قسمت تب ها در بالای اکتیویتی قرار بگیرن ک فضای بیشتری برای نمایش باشه

لینک ارسال

موضوع همینه ک وقتی این لیوت تو پارالاکس اسکرول ویو هم لود میکنم اسکرول ویو داخلی کار نمیکنه

لینک ارسال

ممنون میشم اگه اساتید کمک کنن

انگار تو b4a  نمیشه لیست ویو یا اسکرول ویو گذاشت تو یه اسکرولویو دیگه

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، pejman گفته است :

ممنون میشم اگه اساتید کمک کنن

انگار تو b4a  نمیشه لیست ویو یا اسکرول ویو گذاشت تو یه اسکرولویو دیگه

سلام مشکل شما اینه که سکرول اول همون عمودی ارتفاع خودشو از دست میده و شما باید اونو تنظیم کنید من الان تست کردم مشکلی نداشت جز چیزی که گفتم

ScrollView1.Panel.Height = 'مقدار ارتفاع

لینک ارسال

باتوجه به این سورس شما ، اگه شما طبق مثالی که زده اید ، در آن واحد نیاز به دو ویو فعال نداشته باشید این روش رو در سایت مرجع پیشنهاد داده اند:

شما از ScrollView2D  درون اسکرول ویوی اصلی تان استفاده نمایید و وقتی لیست ویو غیرفعال هست گزینه DisableTouchEventInterception(True) رو صدا بزنید . 

ظاهرا بدون این روش گفته شده که دو اسکرول باهم به خوبی کار نخواهد کرد .(یعنی مثلا لیست ویو رو به تنهایی داخل پنل مجزا قرار بدهید نوار اسکرول لیست ویو ظاهرمیشه ولی هرازگاهی میگیره ولیست ویو اسکرول میشه  واکثرمواقع اسکرول لیست ویو غیرفعال هست وکارنمیکنه مثل سورس زیر : «فقط وقتی اسکرول موجود در لیست ویو کارمیکنه که دقیقا روی نوار اسکرول موجوددرلیست ویو، را تاچ و لمس نمایید ولاغیر !» )

teeest2

If you don't need both views active at the same time, you can use a ScrollView2D instead of your ScrollView and call DisableTouchEventInterception(True) when the ListView is displayed.

ListView inside a Scrollview | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

Android Question - scrollview inside a horizontalscrollview | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

البته یه راه حل دیگه ای که هست اینه که شما لیست ویو رو خارج از محدوده اسکرول ویو در یک پنل مجزی قرار بدهید ، که البته دیگه به درد پارالکس نمیخوره ، مگه اینکه به صورت غیراصولی و باکلک رشتی و... خودتون تصویر رو بالا پایین ببرید . یعنی وقتی لیست ویو اختصاصی تان شروع به اسکرول به پایین میخوره تصویر که در یک پنل مجزاست ، باتوجه به آخرین پوزیشن نمایشی مقدار (Y1وY2 ) اش کم بشه ودرهمان حین باهمان مقیاس (Y1) لیست ویو هم کم بشه تا به صفر برسه ! وهمینطور برعکس وقتی لیست ویو اختصاصی تان مثل آریا لیست ویو موقع اسکرول به گزینه های اول رسید مقادیر بالا شروع به زیاد شدن بکنند تا تصویر کامل نمایش داده بشه .

Android Question - searchview inside a scrollview | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...