رفتن به مطلب
  • 0

زیر و رو شدن یک دکمه یا اکتیویتی

mrem1379

سوال

سلام خدمت دوستان .

یه مشکل خیلی جدی ک همیشه ازیتم کرده این بوده که بعضی وقتا ی اکتیویتی ک باید رو اجرا بشه زیر میمونه ، یا مثلا یه ایمیج ویوو باید بیوفته  روی یه دکمه اینطور نمیشه .

منظورم این نیستا

listview1.panel.addview

مثلا اینه که چطور میشه با جابه جا گردن تعریف یا بالا پایین کردن کد یا ساب موقعیت لایر رو هم تعریف کرد

از .bringtofront   .sendtoback

هم استفاده کردم نشد .

سیآع سفید

ممنون .:gamer2:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوست عزیز،

واقعا متوجه نشدم منظورتون چیه.

میتونید با یه مثال بیشتر توضیح بدید؟

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، mrem1379 گفته است :

سلام خدمت دوستان .

یه مشکل خیلی جدی ک همیشه ازیتم کرده این بوده که بعضی وقتا ی اکتیویتی ک باید رو اجرا بشه زیر میمونه ، یا مثلا یه ایمیج ویوو باید بیوفته  روی یه دکمه اینطور نمیشه .

منظورم این نیستا

listview1.panel.addview

مثلا اینه که چطور میشه با جابه جا گردن تعریف یا بالا پایین کردن کد یا ساب موقعیت لایر رو هم تعریف کرد

از .bringtofront   .sendtoback

هم استفاده کردم نشد .

سیآع سفید

ممنون .:gamer2:

این مشکل در لیوتهای بیسیک هست ، مثلا بسیار به ندرت ولی بارها! دیده ام مثلا دکمه ای باپنل مربوطه هردو  با اینکه حتی bringtofront شده اند و در گوشی های مختلف و شبیه ساز بدون مشکلی نمایش داده میشه ولی در برخی دیگر از گوشی ها وتبلت ها دیده نمیشه ! 

* یه پیشنهاد و روشی که در خیلی وقتها جواب داده اینه که یا اصلا از لیوت بیسیک فور استفاده نکنید و یا اگر استفاده کردید ، حتما همیشه همه ی اشیاء رو داخل پنل قرار بدهید و لاغیر یعنی  اصلا چیزی اعم از دکمه و... به صفحه اکتیویتی در لیوت بیسیک اضافه نکنید! 

ونکته دیگه : در مواردی که به مشکل برمی خورید: داخل بخش designer  همه اشیائی که چنین مشکلی درش هست تیک جلوی enabled و true=visible   رو فعال کنید و در عوض اگر قصددارید اونا هنگام اجرا نمایش داده نشوند داخل قسمت کدهای برنامه از دستور false=enabled و false =visible   استفاده کنید . 

در خیلی از موارد با همین دو کار مشکل برای من برطرف شده ! نمی دونم چرا وچطور شده  ولی جواب داده ! 

البته الان که دارم اینو مینویسم خودم با یک مورد که درگیر شدم همین مشکلو داره و توی یک تبلت خاص دارای اندروید شش یکی ازدکمه هارو نشون نمیده ! این دوتا مورد بالا رو هم مراعات کرده ام ولی جواب نداد!!! :fekr:  بااینکه توی شبیه ساز و چندتا گوشی اعم از هواوی و جی ال ایکس و سامسونگ مشکلی نداره واون دکمه نمایش داده میشه !

خلاصه ببینید با دونکته بالا مشکلتان حل میشه 

لینک ارسال

در 15 ساعت قبل، نورنما گفته است :

این مشکل در لیوتهای بیسیک هست ، مثلا بسیار به ندرت ولی بارها! دیده ام مثلا دکمه ای باپنل مربوطه هردو  با اینکه حتی bringtofront شده اند و در گوشی های مختلف و شبیه ساز بدون مشکلی نمایش داده میشه ولی در برخی دیگر از گوشی ها وتبلت ها دیده نمیشه ! 

* یه پیشنهاد و روشی که در خیلی وقتها جواب داده اینه که یا اصلا از لیوت بیسیک فور استفاده نکنید و یا اگر استفاده کردید ، حتما همیشه همه ی اشیاء رو داخل پنل قرار بدهید و لاغیر یعنی  اصلا چیزی اعم از دکمه و... به صفحه اکتیویتی در لیوت بیسیک اضافه نکنید! 

ونکته دیگه : در مواردی که به مشکل برمی خورید: داخل بخش designer  همه اشیائی که چنین مشکلی درش هست تیک جلوی enabled و true=visible   رو فعال کنید و در عوض اگر قصددارید اونا هنگام اجرا نمایش داده نشوند داخل قسمت کدهای برنامه از دستور false=enabled و false =visible   استفاده کنید . 

در خیلی از موارد با همین دو کار مشکل برای من برطرف شده ! نمی دونم چرا وچطور شده  ولی جواب داده ! 

البته الان که دارم اینو مینویسم خودم با یک مورد که درگیر شدم همین مشکلو داره و توی یک تبلت خاص دارای اندروید شش یکی ازدکمه هارو نشون نمیده ! این دوتا مورد بالا رو هم مراعات کرده ام ولی جواب نداد!!! :fekr:  بااینکه توی شبیه ساز و چندتا گوشی اعم از هواوی و جی ال ایکس و سامسونگ مشکلی نداره واون دکمه نمایش داده میشه !

خلاصه ببینید با دونکته بالا مشکلتان حل میشه 

مشکلی با نشون دادن ندارم 

مشکل شما ازین روش حل میشه 

۱ - یا دکمه رو اصلا تعریف نکردید مثال :

dim button1 as button 

یا 

private button1 as button 

۲ - یا بهش اندازه ندادید ک کجا قرار بگیره 

button1.setleftandright(a%x,b%x)

button1.settopandbuttom(a%y,b%y)

البته تو هر دو میشه از x و y اسفاده کرد ولی نسبت هاش فرق میکنه (ایکس ها افقی و ایگرگ ها عمودی ) 

و حتی میشه بصورت جمع و کسر بنویسیم 50%x-10%y

و بعدشم میشه همونطور ک گفتید فعالش کرد با button1. visible=true

لینک ارسال

:give_rose: نه عزیز ، اینایی که شما میگید چیزهای پیش پا افتاده دست که چندسال پیش یادگرفتم ! و گفتم این مشکل در لیوت خود بیسیک فورهست ویک ایراد غیرمنتظره وغیرعادیه! 

اینا که گفتید اصلا ربطی به اینکه اشیاء توی لیوت توی یک گوشی نمایش داده بشن و توی گوشی دیگه نمایش داده نشود، یا مثلا مثل مشکل شما پشت پنل ویا اشیاء دیگری باشندو دیده نشوند ندارد. 

خب شما برای اینکه مشکلی اذیتتان میکنه رو بتونیدحل کنید کدهاتونو اینجا بگذارید تا دوستان راهنمایی تون بکنند.

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...