رفتن به مطلب
  • 0

لیست ویو وارونه (درخواست راهنمایی)

vistamobile

سوال

سلام. من یه مقادیری دارم که با لیست ویو و مولتی پنل تو آپ نمایش میدم ولی یه مشکلی هست وقتی مقادیر رو دانلود میکنم جدیدترین مقدار میاد آخر!! یعنی پیامی که تازست میره پایین. چون مقدار پیامها زیاده و هر لحظه اپدیت میشه مشکل ساز شده. اینکه کاربر بره پایین واسه پیامهای جدیدتر. میخوام برعکس کار کنه!! یعنی جدیدترین بیاد بالا. تو انجمن خودمون یه روش بود که پژمان و شهاب توضیح دادن ولی تایپکش حذف شده قدیمیه. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

راستی راستی تا یادم نرفته میخوام بهش لیمیت بدم دهتا دهتا پیامها رو نشون بده. اگر وارونه کنم میشه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام. من با لیست ویوو و دیتابیس زیاد کار کردم ولی با مولتی پنل نه. اطلاعات از دیتابیس خونده میشن و به همون ترتیب نمایش داده میشن؟

لینک ارسال

در هم اکنون، rasool.g گفته است :

سلام. من با لیست ویوو و دیتابیس زیاد کار کردم ولی با مولتی پنل نه. اطلاعات از دیتابیس خونده میشن و به همون ترتیب نمایش داده میشن؟

نه داداش فایل تکست هستش که دانلود میشه. تو فایل هربار یه متن اپدیت میشه. به اینصورت متن ذخیره شده :

3 . این درخواست سوم است    < - - این اخریه که آپدیت شده و بصورت منطقی اول قرار میگیره

2 . این درخواست دوم است     < - -  این دومیه که فرستاده شده

1 . این درخواست اول است    < - -   این اولین مقدارمه که فرستادم رو سرور بعد دانلود میشه واسه کاربر

ولی چون سومی بعدا اضافه شده یعنی آخرین و تازه ترین هستش پس تو تکست انلاینمون اوله ولی تو فراخونی میره سوم!!

گرفتین چی میگم؟  قبلا یک و دو ذخیره شده ولی سه نه. پس وقتی دیتابیس افلاینمون اپدیت بشه مقدار جدید میره پایینتر. پس باید وارونش کنیم بیاییم بگیم بیا جدیدرو بیار اول

ولی نیتونم :unknown:

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، vistamobile گفته است :

م؟  قبلا یک و دو ذخیره شده ولی سه نه. پس وقتی دیتابیس افلاینمون اپدیت بشه مقدار جدید میره پایینتر. پس باید وارونش کنیم بیاییم بگیم بیا جدیدرو بیار اول

پس یه دیتابیس در کار هست که اطلاعات در اونجا ذخیره و از اونجا خونده میشه؟

در این صورت با استفاده از order در دستورات sql می تونید بگید اطلاعات از اخر به اول خونده بشه یا از اول به اخر

یعنی در اصل order ترتیب نمایش و خوندن اطلاعات جدول دیتابیس رو بر اساس فیلد هایی که بهش میدید مشخص میکنه و می تونید بهش مقدار صعودی یا نزولی بدید.

در دیتابیس انلاین یا افلاین باید یک فیلد id داشته باشید مثلا به این شکل

id text
1 اولین متن
2 دومین متن
3 سومین متن
4 
5 ...
6 اخرین متن اضافه شده

یا از فیلد rowid که به صورت پیشفرض در جداول پایگاه داده افلاین اندروید (sqlite) موجوده استفاده کنید.

نمایش و خواندن اطلاعات جدول از جدیدتر به قدیمی تر

SELECT * FROM myTable1 ORDER BY rowid DESC 

نمایش و خواندن اطلاعات جدول از قدیمی تر به جدیدتر (حالت پیشفرض)

SELECT * FROM myTable1 ORDER BY rowid ASC 

نمایش 10 رکورد اول

SELECT * FROM myTable1 ORDER BY rowid DESC LIMIT 10

اگه لازم بود فیلد id هم بسازید بهتره از autoincrement استفاده کنید.

اگه دیتابیسی هم در کار نیست می تونید مثلا اطلاعات رو بریزید داخل یک لیست و لیست رو از اخر به اول بخونید و نمایش بدید.

for i = (list.size - 1) to 0 step -1
	show( list.get(i) )
next

این کد رو تست نکردم اگه مشکلی داشت بگید تا اصلاحش کنم.

لینک ارسال

در هم اکنون، rasool.g گفته است :

پس یه دیتابیس در کار هست که اطلاعات در اونجا ذخیره و از اونجا خونده میشه؟

...............

سلام داداش. نه دیتا بیس نیست. فقط یه تکست ساده بدون id. ولی پشت سر هم میاد به همون ترتیبی که گفتم. تو تکست پیامهای جدیدتر بالاتره ولی تو گوشی پایینتر. احتمالا با این یکی کارم راه بیافته :

for i = (list.size - 1) to 0 step -1
	show( list.get(i) )
next

ولی باید تست بزنم. اگر نشد به نظرت راهی هست که ریخت تو دیتا بیس؟ یعنی تکست دانلود بشه و بعد بریزم تو دیتابیس؟ یا نه. تشکر

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

اگر نشد به نظرت راهی هست که ریخت تو دیتا بیس؟ یعنی تکست دانلود بشه و بعد بریزم تو دیتابیس؟ یا نه. تشکر

حتما میشه. کار با پایگاه داده ساده ترم هست

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...