رفتن به مطلب
  • 0

چدا کردن متن با خط کشیدن زیر هر قسمتش

mahfelsoft

سوال

سلام به همه .

دوستان اگه بتونید به این سوالی که میخوام بگنم جواب بدید خیلی کمک بزرگی کردید و من ممنونتون میشم .

بچه ها ببینید من میخوام یه متن رو تیکه تیکه توی یه اکتیویتی بزارم . مثلا دو خطش رو بزارم بعد یه خط زیرش کشیده بشه و بعد 4 خطشو بزارم باز یه خط زیرش بکشم و همینطور الی آخر .جوری که بشه روی هر قسمت کلیک کرد و کاری انجام داد . متنم هم طولانیه و نمیتونم دونه دونه پنل درست کنم . خوب راهی هست آیا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید مثل شکل زیر که مال برنامه باب النعیمه :

کلیک کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام به همه .

دوستان اگه بتونید به این سوالی که میخوام بگنم جواب بدید خیلی کمک بزرگی کردید و من ممنونتون میشم .

بچه ها ببینید من میخوام یه متن رو تیکه تیکه توی یه اکتیویتی بزارم . مثلا دو خطش رو بزارم بعد یه خط زیرش کشیده بشه و بعد 4 خطشو بزارم باز یه خط زیرش بکشم و همینطور الی آخر .جوری که بشه روی هر قسمت کلیک کرد و کاری انجام داد . متنم هم طولانیه و نمیتونم دونه دونه پنل درست کنم . خوب راهی هست آیا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید مثل شکل زیر که مال برنامه باب النعیمه :

کلیک کنید

اون عکسی که دادی واسه اسکرول ویوه...

ولی شما با آبجکت canvas و دستور DrawLine میتونی خط ترسیم کنی.

[font=monospace]Canvas1.DrawLine([color=#800080]100dip[/color], [color=#800080]100dip[/color], [color=#800080]200dip[/color], [color=#800080]200dip[/color], Colors.Red, [color=#800080]10dip[/color])
Activity.Invalidate[/font]

لینک ارسال

خوب این خط ترسیم کردن . واسه متنم چی ؟؟ چطور مثل این عکس در بیاد صفحه ام ؟

لینک ارسال

سلام.

اتفاقا بنده طبق گفته ی اقای ایزدی داشتم روی همین موضوع کار میکردم که با کتابخانه RichString تونستم 75 درصد کار رو انجام بدم ولی این کارو کامل انجام نمیداد که دیگه به دلم ننشت و این بخاطر کتابخونس که ناقص عمل میکنه.

انشاالله بنده فرصت کنم خودم باید راهی واسش پیدا کنم و در اختیار دوستان قرار بدم.

لینک ارسال

ببینید بچه ها من یه کاری رو بلدم با richstring انجام بدم .

مثلا شما یه متن طولانی رو داخل یه تکست میریزی و بعد با ساخت یه اسکرول ویو تابع خط به خط تکستو میگیری و میاری و زیر هر خطش هم میتونی عکس یا لینک یا هر چیز دیگه بزاری . خوبیش اینه که بر طبق طول هر خط خودش تنظیم میکنه خیلی جالبه . حالا طبق گفته آقا امین و کدی که برای خط کشیدن دادن . میتونیم زیر هر خطشم یه خط بکشیم . اما طبق این باید برای گرفتن هر خطش کلی کد بنویسیم که البته شاید تنها راهش هم همین باشه . تازه میتونی هر خط رو رنگ و سایز و فونت جداگانه بدیم .

حالا فقط یه چیز هست اونم اینکه من میخوام هر خط قابلیت کلیک داشته باشه . واسه همین پرسیدم . میخوام روی هر خط متنم که کلیک شد یه کاری واسم انجام بده .

لینک ارسال

خوب این خط ترسیم کردن . واسه متنم چی ؟؟ چطور مثل این عکس در بیاد صفحه ام ؟

این دیگه سلیقه خودته دیگه... مثلا با یه حلقه فکر کنم راحت باشه....

یه آیتم از دیتا بیس رو به اسکرول اضافه کنه یه خط بکشه و آینم بعدی...

لینک ارسال

خوب همینی که گفتی رو میتونی با کد برام توضیح بدی ؟*herher*

الان رفتم یه سورس بسازم متوجه شدم DrawLine رو نمیشه توی یه ویو کشید ...کلا رو صفحه میکشه..اون چیزی که شما میخوای کلا نمیشه با این...

یه کار دیگه که شاید جواب بده... با photoshop یه line بکش که پشتشم transparent باشه ... اینجوری با ایمیج ویو میشه آخر هر متن توی اسکرول ویو اضافه کرد... اونجوری که میخواستی واسه کلیک شدن هم میشه... *fekr**fekr*

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...