رفتن به مطلب
  • 0

ادیت تکست

aref74

سوال

سلام خدمت اساتید بزرگوار . خسته نباشید . من 3 تا سوال خدمتتون داشتم اگر میشه راهنمایی کنید .

من 3 تا ادیت تکست دارم که کاربر فقط تو ادیت تکست1 باید عدد وارد کنه و این عدد بدون تغییر تو ادیت تکست2 ریخته میشه و برای ادیت تکست سومی ام همون عدد تقسیم بر یک عدد مشخص میشه . مشکلم اینجاست که اگه کاربر عددی که وارد کرده بخواهد کاملا پاکش کنه و یک عدد جدید وارد کنه به دلیل اینکه به محض تغییر عدد عملیات تقسیم روش انجام میشه و مقدارشا تو ادیت تکست3 نشون میده زمانی که کاربر در حال پاک کردن اخرین عدد باعث میشه برنامه بسته بشه چون هیچ عددی تو ادیت تکست1 نیست و ادیت تکست3 میاد هیچیا تقسیم میکنه و باعث بسته شدن برنامه میشه.

1 - این مشکل چجوری حل میشه ؟ 

2- اون ادیت تکست 2 و 3 که کاربر نباید داخلش عدد وارد کنه روشی وجود داره که از وارد کردن عدد توسط کاربر جلوگیری کنه ؟

3 - یک باتن گذاشتم که با فشردنش تمام ادیت تکستها خالی بشه ولی باز اینم باعث بسته شدن برنامه میشه که احتمالا بخاطر همون تقسیمیه که رو ادیت تکست3 انجام میشه . 

این نمونه کدیه که نوشتم ولی جواب نگرفتم :

If EditText1.Text.Trim.Length=0 Then
	    EditText1.Text="."
	    EditText2.Text="."
	    EditText3.Text="."
Else If EditText1.Text.Trim.Length=1 Then
		EditText1.Text=EditText2.Text=EditText3.Text
Else 
        EditText2.Text=EditText1.Text
        EditText3.Text=EditText1.Text/5
End If

اینم کدی که داخل باتن گذاشتم 

EditText3.Text=""
EditText2.Text=""
EditText1.Text=""

یک سوال متفرقه اینکه تبلیغات عدد برای اندرویداستودیو بصورت ویدیویی یا تمام صفحه وجود داره ولی برای b4a چیزی ذکر نشده . امکان قرار دادنش برای b4a هست ؟

ببخشید طولانی شد 

ممنون .

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

باید شرط بزاری:

if Edittext1.text = "" Then

else
کد هاتون یعنی تقسیم و اینا
end if

خط اول شرط گذاشتیم که اگر متن ادیت تکست خالی بود چه کاری انجام بده که ما چون هیچی ننوشتیم کاری انجام نمیده else هم میگه اگر شرط بالا برقرار نبود یعنی ادیت تکست خالی نبود دستورات زیر را انجام بده که می تونی دستوراتت رو اینجا قرار بدی end if هم که پایان شرط هست.

لینک ارسال

در 16 ساعت قبل، aref74 گفته است :

سلام خدمت اساتید بزرگوار . خسته نباشید . من 3 تا سوال خدمتتون داشتم اگر میشه راهنمایی کنید .

من 3 تا ادیت تکست دارم که کاربر فقط تو ادیت تکست1 باید عدد وارد کنه و این عدد بدون تغییر تو ادیت تکست2 ریخته میشه و برای ادیت تکست سومی ام همون عدد تقسیم بر یک عدد مشخص میشه . مشکلم اینجاست که اگه کاربر عددی که وارد کرده بخواهد کاملا پاکش کنه و یک عدد جدید وارد کنه به دلیل اینکه به محض تغییر عدد عملیات تقسیم روش انجام میشه و مقدارشا تو ادیت تکست3 نشون میده زمانی که کاربر در حال پاک کردن اخرین عدد باعث میشه برنامه بسته بشه چون هیچ عددی تو ادیت تکست1 نیست و ادیت تکست3 میاد هیچیا تقسیم میکنه و باعث بسته شدن برنامه میشه.

1 - این مشکل چجوری حل میشه ؟ 

2- اون ادیت تکست 2 و 3 که کاربر نباید داخلش عدد وارد کنه روشی وجود داره که از وارد کردن عدد توسط کاربر جلوگیری کنه ؟

3 - یک باتن گذاشتم که با فشردنش تمام ادیت تکستها خالی بشه ولی باز اینم باعث بسته شدن برنامه میشه که احتمالا بخاطر همون تقسیمیه که رو ادیت تکست3 انجام میشه . 

این نمونه کدیه که نوشتم ولی جواب نگرفتم :

If EditText1.Text.Trim.Length=0 Then
	    EditText1.Text="."
	    EditText2.Text="."
	    EditText3.Text="."
Else If EditText1.Text.Trim.Length=1 Then
		EditText1.Text=EditText2.Text=EditText3.Text
Else 
        EditText2.Text=EditText1.Text
        EditText3.Text=EditText1.Text/5
End If

اینم کدی که داخل باتن گذاشتم 

EditText3.Text=""
EditText2.Text=""
EditText1.Text=""

یک سوال متفرقه اینکه تبلیغات عدد برای اندرویداستودیو بصورت ویدیویی یا تمام صفحه وجود داره ولی برای b4a چیزی ذکر نشده . امکان قرار دادنش برای b4a هست ؟

ببخشید طولانی شد  .

سلام دوست عزیز 

شما چرا سه تا ادیت تکست گزاشتی 

خب همون اولی کافیه دیگه 

به جای ادیت  تکست 2 و 3 شما بیا و لیبل استفاده کن چون دومی و سومی ویوو ورودی نیست ک بخواد از کاربر چیزی بگیره

لینک ارسال

در 19 ساعت قبل، seyed ali گفته است :

باید شرط بزاری:

if Edittext1.text = "" Then

else
کد هاتون یعنی تقسیم و اینا
end if

خط اول شرط گذاشتیم که اگر متن ادیت تکست خالی بود چه کاری انجام بده که ما چون هیچی ننوشتیم کاری انجام نمیده else هم میگه اگر شرط بالا برقرار نبود یعنی ادیت تکست خالی نبود دستورات زیر را انجام بده که می تونی دستوراتت رو اینجا قرار بدی end if هم که پایان شرط هست.

علی اقا خیلی ممنون مشکلم حل شد . نمیدونستم میشه بعد از then چیزی ننوشت و بعدش چیزای مختلفی گذاشتم که هیچ کدوم جواب نداد . مشکل باتن ام حل شد .

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، sbr گفته است :

سلام دوست عزیز 

شما چرا سه تا ادیت تکست گزاشتی 

خب همون اولی کافیه دیگه 

به جای ادیت  تکست 2 و 3 شما بیا و لیبل استفاده کن چون دومی و سومی ویوو ورودی نیست ک بخواد از کاربر چیزی بگیره

سلام . به این دلیل از ادیت تکست استفاده کردم چون میخام ارقامی که داخلش ریخته میشه 3رقم3رقم جدا بشه . فک نکنم تو لیبل امکان پذیر باشه . اگرم هست که راهنمایی کنید چجوری میشه ؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...