رفتن به مطلب
  • 0

android studio یا B4A

Elham-Karimi

سوال

16 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

جاوا دارای منابع زیاد و غنی هستش.

در کنارش بیسیک هم دارای کتابخونه های غنی هستش اما وابسته به جاوا.

بیسیک4اندروید از لحاظ یادگیری آسان تر و محثط توسعه راحت تر و بدون پیچ و خم.

اندروید استودیو محدودیت خاصی رو برای ساختن اپلیکیشن ندارید و خب به بهترین کتابخونه ها و منابع Github  و . . .   به راحتی یک خط کد داخل گریدل می تونید دسترسی داشته باشید.

البته با بیسیک هم می تونید با Wrap  کردن و بدون Wrap  کردن استفاده کنید.

شما سمت جاوا برید ب راحتی با بیسیک هم می تونید کار کنید.بیسیک هم کار کنید بالاخره جاوا یه جاهایی نیازتون میشه.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 3 ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

جاوا دارای منابع زیاد و غنی هستش.

در کنارش بیسیک هم دارای کتابخونه های غنی هستش اما وابسته به جاوا.

بیسیک4اندروید از لحاظ یادگیری آسان تر و محثط توسعه راحت تر و بدون پیچ و خم.

اندروید استودیو محدودیت خاصی رو برای ساختن اپلیکیشن ندارید و خب به بهترین کتابخونه ها و منابع Github  و . . .   به راحتی یک خط کد داخل گریدل می تونید دسترسی داشته باشید.

البته با بیسیک هم می تونید با Wrap  کردن و بدون Wrap  کردن استفاده کنید.

شما سمت جاوا برید ب راحتی با بیسیک هم می تونید کار کنید.بیسیک هم کار کنید بالاخره جاوا یه جاهایی نیازتون میشه.

با سپاس از پاسخ دقیق شما

الان من چون اصلا برنامه نویسی هیچ زبانی کار نکردم گفتن برای شروع بیسیک کار کنم تا با فوت و فن برنامه نویسی اشنا بشم چون جاوا میگن بسیار سخته

نظر شما هم همینه؟

ایا بیسیک رو کار کنم بعدها سد نمیشه برای یادگیری جاوا؟

لینک ارسال

سلام. اگر عجله دارید و سر رشته ندارید با بیسیک

اگر میخواید اصولی باشه اندروید استودیو . موفق باشید

لینک ارسال

سلاو براگم زور سپاس

والا هیچی بلد نیستم از هیچ زبانی برا همین سوال کردم

در ۱ ساعت قبل، vistamobile گفته است :

بیسیک

امیدوارم این سوال منو بی ادبی قلمداد نکنین . شما بازیهایی که در بازار انتشار دادین با بیسیک نوشین یا یونیتی؟

لینک ارسال

سلام. تجربه شخصی خودم رو براتون میگم انشالا مفید باشه.

من شروع بنامه نویسیم با جاوا و اکلیپس بود. به یک ماه نکشیده کم آوردم واقعا و دیگه نمیتونستم ادامه بدم. رفتم سراغ بیسیک و حدود شش هفت ماه بالذت برنامه نویسی کردم و تقریبا به تسلط کافی رسیدم تو بیسیک. دوباره اومدم جاوا و ایندفه با سرعت عجیب و باور نکردنی تونستم مفاهیمشو یاد بگیرم. توصیه اکید میکنم بهتون که با بیسیک شروع کنید و تا پنج شش ماه اول رو با تمرین و ممارست زیاد روی بیسیک کار کنید. وقتی تونستید اولین برنامه واقعیتون رو بنویسید بعد کم کم شروع به جاوا یاد گرفتن کنید.

موفق باشید

لینک ارسال

در 41 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

من شروع بنامه نویسیم با جاوا و اکلیپس بود. به یک ماه نکشیده کم آوردم واقعا و دیگه نمیتونستم ادامه بدم. رفتم سراغ بیسیک و حدود شش هفت ماه بالذت برنامه نویسی کردم و تقریبا به تسلط کافی رسیدم تو بیسیک. دوباره اومدم جاوا و ایندفه با سرعت عجیب و باور نکردنی تونستم مفاهیمشو یاد بگیرم. توصیه اکید میکنم بهتون که با بیسیک شروع کنید و تا پنج شش ماه اول رو با تمرین و ممارست زیاد روی بیسیک کار کنید. وقتی تونستید اولین برنامه واقعیتون رو بنویسید بعد کم کم شروع به جاوا یاد گرفتن کنید.

موفق باشید

دقیقا دنبال همین فرد و همین جواب بودم

میخاستم ببینم اگه برم سرد میشم

که شما مانند ایینه اینده خودمو نشون دادید

چشم راهنمایی های شما و دیگر اساتید عزیز رو روی سرم جا میدم و از فردا شروع خواهم کرد

فقط خواهشی دارم تو این راه تنهام نزارید چون سالهاست جزو ارزوهامه

لینک ارسال

در 13 ساعت قبل، Elham-Karimi گفته است :

سلاو براگم زور سپاس

والا هیچی بلد نیستم از هیچ زبانی برا همین سوال کردم

امیدوارم این سوال منو بی ادبی قلمداد نکنین . شما بازیهایی که در بازار انتشار دادین با بیسیک نوشین یا یونیتی؟

سلام . بله کل بازی ها رو با بیسیک زدم. بیسیک آینده خوبی داره حتی بعد از افول اندروید. مطمئن باشید مثل جاوا و سیمیبین و بادا ،  چراغ سیستم عامل اندروید هم تا دو سه سال دیگه خاموش میشه و تایزن یا یه چیز دیگه بجاش میاد. 

-----------------------------------------------------------------------------

در 13 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

موفق باشید

منم با این نظر کاملا موافقم و تفسیر و یادگیری کدها بعد از کار با بیسیک واقعا راحت تره ولی از نظر من هم شما نباید به بیسیک متکی باشید. موفق باشید

لینک ارسال

در 28 دقیقه قبل، vistamobile گفته است :

چراغ سیستم عامل اندروید هم تا دو سه سال دیگه خاموش میشه و تایزن یا یه چیز دیگه بجاش میاد. 

البته بنده کسی نیستم نظر شما اساتید رو نقد کنم

ولی تا حد زیادی مخالفم

هیچگاه جاوا و سیمین به این گستردگی دنیا رو فرا نگرفت

ینی اندروید شده نیازه روزمره همه

جاوا و سیمین خیلی کم بود دورانشون

و فکرم نکنم چیزی ب گستردگی اندروید(راحتی کار کاربران )بیاد

بازم میگم نظر شخصی منه و قصد نقد فروموده های شما رو ندارم

از ظرفی دیگه چون اندروید استدیو و اندروید مال گوگل بوده فک نکنم چیزی بالا دستش بیاد

از نظر من هم نیاز برنامه نویسو برطرف میکنه هم کاربر رو

در 33 دقیقه قبل، vistamobile گفته است :

یسیک آینده خوبی داره حتی بعد از افول اندروید.

ولی این حرفتون رو متوجه نشدم

اگر اندروید نمونه بیسیک چه اینده ای رو میتونه داشته باشه؟

لینک ارسال

در 16 دقیقه قبل، Elham-Karimi گفته است :

البته بنده کسی نیستم نظر شما اساتید رو نقد کنم

ولی تا حد زیادی مخالفم

هیچگاه جاوا و سیمین به این گستردگی دنیا رو فرا نگرفت

ینی اندروید شده نیازه روزمره همه

جاوا و سیمین خیلی کم بود دورانشون

و فکرم نکنم چیزی ب گستردگی اندروید(راحتی کار کاربران )بیاد

بازم میگم نظر شخصی منه و قصد نقد فروموده های شما رو ندارم

از ظرفی دیگه چون اندروید استدیو و اندروید مال گوگل بوده فک نکنم چیزی بالا دستش بیاد

از نظر من هم نیاز برنامه نویسو برطرف میکنه هم کاربر رو

ولی این حرفتون رو متوجه نشدم

اگر اندروید نمونه بیسیک چه اینده ای رو میتونه داشته باشه؟

ببینید این سیاست شرکتهاست ، سیستم عاملها هم دورانی دارن سیستم های بهتر با هسته محکم تر و انعطاف بیشتر. اصلا ربطی به فراگیری اندروید نداره. سیستم عامل بعدی هم هیچ مشکلی با اندروید نداره !! مطمئن باشید تمام نرم افزار ها و بازی های اندروید روی سیستم عامل بعدی نصب میشه. 

اول قرار بود تایزن تا 2020 جای اندروید رو بگیره ولی بعدش گفتن فیوشا که اونم کنسل شد. و حتی سیستم عامل سالی فیش که با وجود ارائه گوشی هم شکست خورد. حالا باید منتظر موند و دید گوگل چه تصمیمی میگیره. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد آینده بیسیک هم اینکه b4x واسه اندروید و جاواو و ای او اس الان برنامه داره پس صد در صد با همین رویه کد نویسی، برای سیستم عامل بعدی هم نقشه داره. ب

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

سیستم عاملها هم دورانی دارن سیستم های بهتر با هسته محکم تر و انعطاف بیشتر. اصلا ربطی به فراگیری اندروید نداره.

بله کاملا حق با شماست

در 1 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

در مورد آینده بیسیک هم اینکه b4x واسه اندروید و جاواو و ای او اس الان برنامه داره پس صد در صد با همین رویه کد نویسی، برای سیستم عامل بعدی هم نقشه داره. ب

این فرمودتون کاملا امیدوار کننده بود

یعنی با فراگیری b4a میتوان امیدی به اینده داشت(آیا قابلیت ساخت برنامه برای ios رو هم داره؟)

لینک ارسال

سلام اگه هیچ زبانی بلد نیستی اول بیسیک مسلط شو چون واقعا درک مطالبش ساده تره بعد از 6 ماه به استادی میرسی بعد مفاهیم برات اشنا میشه میتونی به سرعت جاوا یاد بگیری وگرنه کلا سر در گم میشی تو جاوا

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، mohammad3250 گفته است :

سلام اگه هیچ زبانی بلد نیستی اول بیسیک مسلط شو چون واقعا درک مطالبش ساده تره بعد از 6 ماه به استادی میرسی بعد مفاهیم برات اشنا میشه میتونی به سرعت جاوا یاد بگیری وگرنه کلا سر در گم میشی تو جاوا

سلاو کاکه ده س خوش باشه به چاوان

سلام داداش ممنونم دستتون درد نکنه چشم

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، Elham-Karimi گفته است :

سلاو کاکه ده س خوش باشه به چاوان

سلام داداش ممنونم دستتون درد نکنه چشم

ااااا؟ کورد کجایی ؟

لینک ارسال

سلام. من اول برنامه نویسی رو با html و javascript و بعدش php شروع کردم. برای شروع بنظرم خیلی خوب و ساده هستش (نرم افزار های لازم برای برنامه نویسی: مرورگر وب مثل فایرفاکس - ویرایشگر متن مثل نوتپد !! ). برای برنامه نویسی خیلی از پروژه ها و برنامه های اندروید هم، برنامه نویسی وب و برنامه نویسی سمت سرور معمولا لازمتون میشه.

بنظرم از b4a شروع کنید. خودم هم از b4a شروع کردم. حرفه ای تر که شدید میتونید برید سمت جاوا و اندروید استودیو.

b4a برای شروع برنامه نویسی هم خوبه.

b4a کتابخونه های زیاد و خوبی داره ولی اخرش به یه جایی میرسید که کتابخونه ای که لازم دارید داخل b4a نیستش یا کیفیت مطلوب رو نداره و باید منتظر بشید یا پول بدید کسی کتابخونه ی موردنظرتون رو بنویسه . در حالی که جاوا کتابخونه های بسیار گسترده تر و محدودیت های کمتری داره و معمولا در سطح حرفه ای جاوا هم لازمتون میشه. ولی بازم توصیه میکنم اول از b4a شروع کنید. خیلی از برنامه ها و بازی ها رو میشه با b4a هم نوشت. یعنی بازم درکل از یادگیری b4a پشیمون نمیشید.

برنامه نویسی برای ویندوز با ویژوال استودیو (c# vb.net) هم خیلی ساده هستش و شروع با اون زبون ها رو هم توصیه میکنم.

اندروید استودیو دنگ و فنگ و اعصاب خوردکنی بیشتری داره. به سیستم قوی تری هم نیاز داره و اگر خواستید اندروید استودیو رو شروع کنید بر اساس تجربه خودم باید یک اینترنت با سرعت خوب و قند شکن خوب پولی هم بگیرید.

من با قند شکن های رایگان نتونستم حتی یک پروژه اجرا کنم :shok:

زمانی که رم کامپیوترم 2 بود b4a با شبیه ساز رو به راحتی اجرا می کردم. ولی اندروید استودیو حداقل کامپیوتر با رم 6 بنظرم می خواد. همونم در کنار شبیه ساز و مرورگر ممکنه هنگ کنه 

لینک ارسال

در 12 ساعت قبل، mohammad3250 گفته است :

ااااا؟ کورد کجایی ؟

سنه-مریوان

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، rasool.g گفته است :

سلام. من اول برنامه نویسی رو با html و javascript و بعدش php شروع کردم. برای شروع بنظرم خیلی خوب و ساده هستش (نرم افزار های لازم برای برنامه نویسی: مرورگر وب مثل فایرفاکس - ویرایشگر متن مثل نوتپد !! ). برای برنامه نویسی خیلی از پروژه ها و برنامه های اندروید هم، برنامه نویسی وب و برنامه نویسی سمت سرور معمولا لازمتون میشه.

بنظرم از b4a شروع کنید. خودم هم از b4a شروع کردم. حرفه ای تر که شدید میتونید برید سمت جاوا و اندروید استودیو.

b4a برای شروع برنامه نویسی هم خوبه.

b4a کتابخونه های زیاد و خوبی داره ولی اخرش به یه جایی میرسید که کتابخونه ای که لازم دارید داخل b4a نیستش یا کیفیت مطلوب رو نداره و باید منتظر بشید یا پول بدید کسی کتابخونه ی موردنظرتون رو بنویسه . در حالی که جاوا کتابخونه های بسیار گسترده تر و محدودیت های کمتری داره و معمولا در سطح حرفه ای جاوا هم لازمتون میشه. ولی بازم توصیه میکنم اول از b4a شروع کنید. خیلی از برنامه ها و بازی ها رو میشه با b4a هم نوشت. یعنی بازم درکل از یادگیری b4a پشیمون نمیشید.

برنامه نویسی برای ویندوز با ویژوال استودیو (c# vb.net) هم خیلی ساده هستش و شروع با اون زبون ها رو هم توصیه میکنم.

اندروید استودیو دنگ و فنگ و اعصاب خوردکنی بیشتری داره. به سیستم قوی تری هم نیاز داره و اگر خواستید اندروید استودیو رو شروع کنید بر اساس تجربه خودم باید یک اینترنت با سرعت خوب و قند شکن خوب پولی هم بگیرید.

من با قند شکن های رایگان نتونستم حتی یک پروژه اجرا کنم :shok:

زمانی که رم کامپیوترم 2 بود b4a با شبیه ساز رو به راحتی اجرا می کردم. ولی اندروید استودیو حداقل کامپیوتر با رم 6 بنظرم می خواد. همونم در کنار شبیه ساز و مرورگر ممکنه هنگ کنه 

بسیار عالی و کامل ممنونم از راهنمایی های خوبتون چشم حتما همین کارو میکنم

بله دوستان زیادی گفتن از بیسیک شروع کنم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...