رفتن به مطلب

آموزش ساخت صفحه اول نرم افزار روبیکا + MC7DesignerGold

M-CAP7AIN

ارسال‌های توصیه شده

1.jpg

صفحه اول روبیکا رو اکثرا دیدید و اگه توجه کرده باشید آیتم ها تغییر می کنند ، اما چجوری به صورت پویا و از طریق سرور تغییر می کنند.

مثال تست در انتها پست پیوست شد.

گام اول :

ساخت ليوت و اضافه کردن متن دلخواهتون درقسمت تگ من لینک عکس گذاشتم بعدا متوجه می شید.

نکته مهم : برای ساخت این صفحه حتما از پنل و ایمیج ویو برای ساخت قالب (آیتم های) اسکرول ویو استفاده شود.

1. پنل (فقط یدونه استفاده شودبه عنوان پنل پشتی)
  2. ایمیج ویو (هر چندتا که دوست دارید آیتم های اسکرول ویو)

2.jpg

گام دوم :

دادن مسير پوشه ليون به نرم افزار MC7 Designer نسخه Gold و انتخاب کردن متود مشخص شده در عکس B4A Code V-ScrollView JSON و دریافت جیسون ویو ها.

3.jpg

گام سوم :

ساخت پروژه جدید و اضافه کردن اسکرول ویو به لیوت و دانلود کردن این جیسون می تونید جیسون رو داخل هاستتون یا داخل Mysql یا پایگاه داده های دیگر بزارید و این جیسون رو دریافت کنید.من برای تست فایل txt ساختم و در پوشه DirAssets قرار دادم.

گام چهارم :

استفاده از کتابخانه MC7JSONToScrollview که همراه نرم افزار MC7 Designer نسخه Gold قرار داده شده است.تعریف کتابخونه و Initialize کردن.

تو Activity_Resume و Activity_Pause به MC7Glide میگیم وقتی اکتیویتی به این حالت ها رفت برای ما Glide رو به حالت Pause , Resume ببر.

22222222222.jpg

گام پنجم :

ساخت لیستنر برای ساخت ویو (راحت بگم بیایم برای آیتم هامون یه ویو انتخاب و اضافه کنیم)

MyItems برای کتابخانه MC7JSONToScrollview و vPanel برای اضافه کردن ویو و vTag همون تگیه که قبلا گفتم اینجا برای آدرس عکس استفاده کردیم (می تونید پارامتر خودتونو بسازید و تو برنامه استفاده کنید)

GlideO برای کانفیگ کتابخانه MC7Glide است.

2018_09_09_17_47_2aaaaaa2.jpg

گام ششم :

ساخت رویداد کلیک برای MC7RoundedImageView.

گام هفتم :

کامپایل کردن نرم افزار.

2018_09_09_18_19_57.jpgEB4A867C_2F74_48E3_AFBC_BB22C8BBCE13.GIF

نرم افزار و کتابخانه های استفاده شده:

• MC7 B4A Designer v2.5 Gold
  • MC7JSONToScrollview
  • MC7Glide
  • MC7RoundedImageView

سورس این مثال از لینک خرید نرم افزار قابل دریافت است.

اطلاعات بیشتر از طریق وبلاگ

اگه کاربری روش بهتری بجز این روش دارد بیان کند. باتشکر:DD:

MC7Designer.rar

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...