رفتن به مطلب
  • 0

یادگیری B4a (فراموشی :( )

Elham-Karimi

سوال

سلام

اساتید عزیز لطفا هرکسی این مطلبو میخونه پاسخ بده چون واقعا گیر کردم

مدتیه به کمک شما و فیلمها دارم شروع میکنم

تا ساخت چراغ قوه و رکوردر صدا هم رفتم اسپلش و پخش موزیک و اینارم یاد گرفتم ولی یه مشکل بزرگ دارم خیلی بزرگ

مثلا امروز جراغ قوه رو درست میکنم سه روز دیگه یادم میره و میخام دوباره درست کنم باز باید از رو فیلم و نوشته ها برم جلو

تجربیات شما رو میخاستم بدونم . ایا من به درد یادگیری نمیخورم یا اینکه b4a خیلی سخته یا کمکاری از خودمه؟

ب این ایمان دارم که کسانی که در این سایت هستن واقعا کار بلدن چون واقعا خیلی چیزا یاد گرفتم اما اون مشکلو دارم فقط

تورو خدا راه کاری پیشنهادی تجربیاتی که خودتون داشتین رو بگین

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

پیشنهادات بقیه دوستان رو ندیدم ولی پیشنهاد من اینه که با کاغذ کار کنید!

هرموضوعی که یاد میگیرید فلوچارتش رو روی کاغذ پیاده کنید(درمورد فلوچارت سرچ کنید اگه نمیدونید یادش بگیرید حتما)

فلوچارت اصل و اساس برنامه نویسیه و خیلی تاثیر داره در یادگیری مفهوم الگوریتم.

طبیعتا نباید فراموش کنید با این روش(نیاز به حفظ کردن نیست باید بفهمیدش)

بعد کم کم چارت بقیه چیزایی که یاد گرفتید رو هم اجرا کنید دستتون میاد چجوریه

موفق باشید

لینک ارسال

برنامه نویسی چیزی نیست که ، ی روزه یاد بگیرید , تا بی نهایت ادامه دارد ( )

اما فراموشی :

سعی کنید چیزی رو حفظ نکنید یاد بگیرید ، مهم تر از این درک برنامه ایه که میخواید بنویسید ، تا خودتون اول آنالیز نکنید چیزی درک نمی کنید! (بخاطر همین از C++ , C برای یادگیری استفاده می شه)

تو برنامه نویسی متدهای هر کتابخانه یا ... ، با شما دارن ارتباط برقرار می کنند ، چطوری!؟ از اسم هر متد به شرطی که کتابخانه استاندارد باشه. (یادگیری لغات انگلیسی تو برنامه نویسی کمک زیادی می کنه)

تلاش ، تلاش ، تلاش ، تلاش ، تلاش ، تلاش ، تلاش ، .....

لینک ارسال

در 58 دقیقه قبل، Elham-Karimi گفته است :

سلام

اساتید عزیز لطفا هرکسی این مطلبو میخونه پاسخ بده چون واقعا گیر کردم

مدتیه به کمک شما و فیلمها دارم شروع میکنم

تا ساخت چراغ قوه و رکوردر صدا هم رفتم اسپلش و پخش موزیک و اینارم یاد گرفتم ولی یه مشکل بزرگ دارم خیلی بزرگ

مثلا امروز جراغ قوه رو درست میکنم سه روز دیگه یادم میره و میخام دوباره درست کنم باز باید از رو فیلم و نوشته ها برم جلو

تجربیات شما رو میخاستم بدونم . ایا من به درد یادگیری نمیخورم یا اینکه b4a خیلی سخته یا کمکاری از خودمه؟

ب این ایمان دارم که کسانی که در این سایت هستن واقعا کار بلدن چون واقعا خیلی چیزا یاد گرفتم اما اون مشکلو دارم فقط

تورو خدا راه کاری پیشنهادی تجربیاتی که خودتون داشتین رو بگین

تجربه شخصی بنده به اینصورت بود در اوایل....

اولا نشستم واس آموزش دیدن / دیدم کارم نمیشه اینجور و همه چیز مجهوله واسم

پس نتیجه گرفتم یه پروژه رو شروع کنم .... در حین انجام پروژه رفتم دنبال نیاز های اون پروژه 

مثلا یه اپلیکیشن آنلاین رو در نظر بگیر از چندین قسمت تشکیل شده

تک تک قسمتشاشو رفتم دنبالش و سورس های مختلف و از تجربه این و اون تو خیلی قسمتاش استفاده کردم

حرف من اینه که هر پروژه مصالح خودشو داره !  نمیشه با این طرز فکر که باید حتما از نقطه ای شروع به یادگیری کرد و خط زد و رفت سراغ بعدی (یه چیز گسسته ای هست جاوا)

شما اولا سعی کنید در حد آشنایی با b4a و قسمت های مختلف آشنا بشید (اکتیویتی/سرویس/کدماژول و....) 

قدم بعدی نیاز پروژه رو بدونید / چه چیزایی نیازه و کتابخونه ها و قسمت های که میتونید بصورت خلاقانه انجام بدید / 

در آخرم شروع به کار کنید / نمونه سورس تحلیل کنید / تجربه دیگران استفاده کنید .

موفق باشید .

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، M-CAP7AIN گفته است :

برنامه نویسی چیزی نیست که ، ی روزه یاد بگیرید , تا بی نهایت ادامه دارد ( )

سلام و سپاس از شما استاد بزرگوار

در 1 ساعت قبل، میلاد گفته است :

تجربه شخصی بنده به اینصورت بود در اوایل....

سلام اقا میلاد

من b4a کار میکنم و شروع بکار کردم

منم اموزشها رو که میبینم فقط چیزایی ک اموزش داده رو مینویسم شاید برا همینه فراموش میکنم

لینک ارسال

مشکل هرکسی که تازه شروع میکنه همینه ... چون یه چیزی یاد میگیری احساس نیاز نداری بهش...

یه پروژه رو شروع کن مرحله به مرحله برو جلو هرجا گیر کردی جست و جو کن یاد بگیر اینجوری دیگه فراموش نمیکنی...

لینک ارسال

در 59 دقیقه قبل، mohammad3250 گفته است :

مشکل هرکسی که تازه شروع میکنه همینه ... چون یه چیزی یاد میگیری احساس نیاز نداری بهش...

یه پروژه رو شروع کن مرحله به مرحله برو جلو هرجا گیر کردی جست و جو کن یاد بگیر اینجوری دیگه فراموش نمیکنی...

زور سپاس برای به ریزم:53:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...