رفتن به مطلب
  • 0

سردرگمی در برنامه نویسی اندروید

shayanboy2

سوال

عزیزان مدت هاست که به صورت جدی دارم برنامه نویسی رو یاد میگیرم. ۲ تا پکیج اموزش ویدیویی اموزش جاوا رو تموم کردم و همچنین یک پک آموزشی کاتلین رو. کم و بیش با جاوا اشنا هستم و مفاهیم رو میشناشم. اما واقعا الان نمیدونم کجای راه قرار دارم.. تا به حال هیچ برنامه اندرویدی ننوشتم و بیشتر تمرینم در واقع دیدن ویدویو ها و خوندن مطالب مرتبط با برنامه نویسی بوده... الان چند تا کتاب اموزش اندروید گرفتم که هر کدوم حدود ۴۰۰۰ صفحه اموزش به زبان انگلیسی هستن.وقتی این حجم از مطالب رو میبینم حقیقتا ترس برم میداره که چطور میتونم ادامه بدم... ایا اصلا امکان داره؟ یعنی برنامه نویس های دیگه هم چندین هزار صفحه مطالعه انگلیسی داشتن؟ از طرفی نمیتونم قید این حرفه رو بزنم چون علاقه اصلی منه. و هیچ کاری غیر این رو دوست ندارم. در واقع الان که از دانشگاه رشته زبان فارغ تحصیل شدم اومدم سمت علاقه اصلیم... دوستان میتونن در مورد حرف هایی که زدم توضیحاتی به من بدن؟میتونین راهی مناسب به من معرفی کنید؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام و درود

به نظر من که برنامه نویسی رو باید از پایه شروع کرد من تو سن 13 سالگی به این رشته علاقه مند شدم اولا اصلا نمی تونستم برنامه نویسم و حدود یه ماه ولش کردم بعد از اون با کتاب ساز ها اشنا شدم و اولین برنامه مو تو بازار انتشار دادم که رد شد بعد از اون فهمیدم که اصلا چیزی خوبی نیست کتاب ساز ها بعد ش یدفعه با این سایت اشنا شدم و بیسک 4 اندروید و حدودا یک یا دو هفته نیم وقت با اموزش های این سایت کار کردم و بعد از اون شروع کردم به برنامه نویسی و راحت نوشتم و تا الان بیش تر از 100 تا برنامه نوشتم این همه راه یاد گیری برنامه نویسی من بود که البته یه چیزیو نگفتم تو برنامه نویسی واقعا ادم باید سریش یاشه تا بتونه یاد بگیره  و در ضمن یه چیز دیگه بهتون بگم بهتره برای اندروید از بیسک 4 اندروید شروع کنید و حدودا توش یک سال حرفه ای کار کنید اونوقت می بینید که به راحتی زبون های دیگه مثل سی و جاوا رو یاد می گیرید

موفق باشید

لینک ارسال

نیازی به این همه کتاب و این چیزا نیست دوست عزیز

همه مون اولش مثل شما بودیم و سر چند راهی گیر کرده بودیم

اول اینکه شما چند وقته دارید آموزش هارو میبینید و دوتا پک آموزشی هم تموم کردی

یه سوال چرا برنامه ای ننوشتید؟ و وقتی کد نمیزنید چطور انتظار دارید برنامه نویسی رو درک کنید؟ ساختار یه برنامه رو درک کنید؟

بشینید و چندتا برنامه ی تمرینی بنویسید

مثلا دفترچه یادداشت که میتونید توش کار با دیتابیس و ساخت تنظیمات رو یاد بگیرید

یا مثلا یه گالری تصاویر و...

بذار یه چیزی رو بهتون بگم داداشم تا وقتی دست به کد نشدی هیچ چیزی یاد نمیگیری

تو برنامه نویسی دونستن مفاهیم و خوندن و به روز بودن و حتی دونستن چگونگی کارکرد برنامه ها خوبه که هیچ عالیه

اما تا وقتی شما نتونی تبدیل به کد بکنیشون هیچ ارزشی نداره و دنیا پره از آدمایی که فقط میخونن اما عمل ندارن ...

نصیحت من به شما اینه که اول بشینی یه پروژه تمرینی بنویسی

دوم اینکه هرجا ارور یا مشکلی داشتی سرچ کنی ( با استک اورفلو و سایت های ارائه راه حل آشنا شو )

و مهمتر از همه اینکه خودتو درگیر دوراهی ها و... نکن

یهو خودتو بنداز وسط ببین چند چندی :53: موفق باشی

لینک ارسال

در 23 ساعت قبل، Gray Mind گفته است :

نیازی به این همه کتاب و این چیزا نیست دوست عزیز

همه مون اولش مثل شما بودیم و سر چند راهی گیر کرده بودیم

اول اینکه شما چند وقته دارید آموزش هارو میبینید و دوتا پک آموزشی هم تموم کردی

یه سوال چرا برنامه ای ننوشتید؟ و وقتی کد نمیزنید چطور انتظار دارید برنامه نویسی رو درک کنید؟ ساختار یه برنامه رو درک کنید؟

بشینید و چندتا برنامه ی تمرینی بنویسید

مثلا دفترچه یادداشت که میتونید توش کار با دیتابیس و ساخت تنظیمات رو یاد بگیرید

یا مثلا یه گالری تصاویر و...

بذار یه چیزی رو بهتون بگم داداشم تا وقتی دست به کد نشدی هیچ چیزی یاد نمیگیری

تو برنامه نویسی دونستن مفاهیم و خوندن و به روز بودن و حتی دونستن چگونگی کارکرد برنامه ها خوبه که هیچ عالیه

اما تا وقتی شما نتونی تبدیل به کد بکنیشون هیچ ارزشی نداره و دنیا پره از آدمایی که فقط میخونن اما عمل ندارن ...

نصیحت من به شما اینه که اول بشینی یه پروژه تمرینی بنویسی

دوم اینکه هرجا ارور یا مشکلی داشتی سرچ کنی ( با استک اورفلو و سایت های ارائه راه حل آشنا شو )

و مهمتر از همه اینکه خودتو درگیر دوراهی ها و... نکن

یهو خودتو بنداز وسط ببین چند چندی :53: موفق باشی

ممنونم دوست من.. به نکات جالبی اشاره کردید.. تا حدودی بهم انرژی دادید در واقع نیاز داشتم که دوستان حرفه ای تر هم راه درست رو تاکید کنن...  در واقع بیشت روقتم صرف دیدن ویدویو های اموزشی شد و فکر میکردم اول باید حسابی مفاهیم رو درک کنم... اما گویا به گفته شما دوستان دیگه باید وارد فاز عملی بشم...

در در 1397/07/28, 17:49:10، alimo1999 گفته است :

سلام و درود

به نظر من که برنامه نویسی رو باید از پایه شروع کرد من تو سن 13 سالگی به این رشته علاقه مند شدم اولا اصلا نمی تونستم برنامه نویسم و حدود یه ماه ولش کردم بعد از اون با کتاب ساز ها اشنا شدم و اولین برنامه مو تو بازار انتشار دادم که رد شد بعد از اون فهمیدم که اصلا چیزی خوبی نیست کتاب ساز ها بعد ش یدفعه با این سایت اشنا شدم و بیسک 4 اندروید و حدودا یک یا دو هفته نیم وقت با اموزش های این سایت کار کردم و بعد از اون شروع کردم به برنامه نویسی و راحت نوشتم و تا الان بیش تر از 100 تا برنامه نوشتم این همه راه یاد گیری برنامه نویسی من بود که البته یه چیزیو نگفتم تو برنامه نویسی واقعا ادم باید سریش یاشه تا بتونه یاد بگیره  و در ضمن یه چیز دیگه بهتون بگم بهتره برای اندروید از بیسک 4 اندروید شروع کنید و حدودا توش یک سال حرفه ای کار کنید اونوقت می بینید که به راحتی زبون های دیگه مثل سی و جاوا رو یاد می گیرید

موفق باشید

خیلی ممنون دوست عزیز... در مورد بیسیک ۴ هم شنیدم اما منابعش گویا قلیل تر هستن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...