رفتن به مطلب
  • 0

rezac

سوال

سلام و خسته نباشید.

من اکتیویتی ورود و ثبت نام نرم افزارم رو ساختم ولی نمیدونم چیکار کنم که اولین اکتیویتی صفحه ورود بالا بیاد.

نرم افزار که باز میشه اکتیویتی main بالا میاد. چیکار کنم؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

اگر از روش ثبت نام انلاین استفاده کردید بیا یه دیتابیس افلاین بساز داخل اون یه ستون به اسم fristtime رو قرار بده بعد مقدار اون رو عددی بذار integer  بعد از اون بیا یه فیلد و با ای دی 1 بساز و مقدار fristtime رو 0 بذار .

تو اکتیویتی main اول دیتابیش افلاین رو فراخوانی و کپی کن بعد تیبل رو با دستور کوئری فراخوانی کن بیا یه دونه متغیر از نوع int بساز و مقدار اون رو برابر کن با فیلد fristtime وشرط زیر رو اجرا کن مثلا متغیر int شما به اسم a هست

if a = 0 then
startactivity (اکتیویتی که کد ثبت نام رو داخلش داری)
else
if a = 1 then 
startactivity (هر اکتیویتی که میخوای کاربر بعد از ثبت نام بتونه به اون دسترسی داشه باشه)

بعد داخل اکتیویتی ثبت نام معمولا تو قسمت jobdone اخر اجرا شدن job یا اگه از روش دیگه ای استفاده میکنی انتهای کدی که مطمئن میشی کاربر درست ثبت نام کرده بیا دستور اپدیت جدول دیتابیس افلاین رو بده و ستون fristtime رو مقدارش رو به 1 تغیر بده 

بعد کد startactivity(main رو اجرا کن و اکتیویتی ثبت نام رو finish کن با اینکار از این به بعد چون مقدار fristtime  دیتابیس افلاین 1 هست دیگه کاربر به صفحه ثبت نام منتقل نمیشه و مستقیم وارد برنامه میشه اینکارو واسه لاگین هم باید انجام بدی همچنین در رویداد لاگ اوت یا خروج کاربر از حسابش باید مجددا مقدار fristtime  رو به 0 اپدیت کنی تا بعد از باز شدن برنامه مجبور بشه لاگین یا ثبت نام کنه.

این روش هم امن و خیلی راحت هست با این روش میتونی حتی قابلیت ویرایش اطلاعت کاربری رو هم به برنامه اضافه کنی که یه ذره کد نویسی بیشتری میخواد.

لینک ارسال

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	StartActivity(test)
	Activity.Finish
End Sub

یا اکتیویتی لاگین رو بیارید تو اکتیوتی Main

یا هنگام ساخت اکتیویتی Main اکتیویتی لاگین رو اجرا کنید

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، M-CAP7AIN گفته است :

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	StartActivity(test)
	Activity.Finish
End Sub

یا اکتیویتی لاگین رو بیارید تو اکتیوتی Main

یا هنگام ساخت اکتیویتی Main اکتیویتی لاگین رو اجرا کنید

متن های دو اکتیویتی رو جابجا کردم. این خطارو داد هنگام کامپایل:

Parsing code.    Error
Specified argument was out of the range of valid values.
Parameter name: index

لینک ارسال

Android Question - Specified argument was out of the range of valid values | B4X Community - Android, iOS, desktop, server and IoT programming tools

مشکل از کلاس اکتیویتی ، خودم به این مشکل برنخوردم ببینم چجوری حل میشه ، اگه امکانش بود پروژه رو پیوست کنید تا تست بشه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...