رفتن به مطلب

بکار گیری UART از طریق اندروید استودیو

SaeedKhosravi

ارسال‌های توصیه شده

میخوام یک اپلیکیشن بسازم که بتواند روی rx/tx که پین های پروتکل uart روی برد من هستند داده هارو بنویسد یا بخواند.من قبلا(زمان ایمیج زدن برای اندروید) uart های 5 و 6 را فعال کردم و الآن اپلیکیشن من باید بتواند روی پورت TX بنویسد واز روی پورت RX داده های دریافتی را بخواند.یک اپلیکیشن از پیش ساخته وجود دارد (serial port master)که بر روی آن درست بودن کانفیگ uart ها تست شد و هم داده ارسال شد و هم دریافت و ارور permissin هم نداشتم.و اپلیکیشنی که میخواهم بسازم باید همانند اپلیکیشن پیش ساخته بتواند داده بفرستد و بخواند.و سوال بنده:برای ساختن چنین اپلیکیشنی باید چه کتابخانه هایی و چه فایل هایی اضافه شود؟

من از برد توسعه cubieboard2با پردازنده allwinner A20 استفاده میکنم.

با تشکر.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از این کتابخونه استفاده کنید باید جواب بده

https://github.com/mik3y/usb-serial-for-android

فقط پارامترهای  BaudRate , STOPBITS  , ... با usart برد یکسان باشه

لینک ارسال

ممنون از پاسخ سریع من فقط چند دقیقه بود که ثبت نام کردم و به این سرعت مشکلم مورد توجه واقع شد.واقعا ممنونم

نزدیک به یک ماهه دارم دنبال این موضوع تو اینترنت سرچ میکنم ولی متاسفانه اکثرا همه uart رو با usb to serial اشتباه میگیرن 

این کتابخونه که معرفی کردید برای استفاده از مبدل usb to serial هستش مثلا مبدل rs232 که در این مدل شما برد توسعه یا موبایل خودتون رو با کابل usb به مبدل متصل میکنید اما در مورد موضوع بنده:روی دو پین rx و tx  داده هارو نوشته یا خوانده بشه.این مدل بدون هیچ مبدلی باید باشه دقیقا همانند یک stm32 که دو سیم به پین های rx و tx متصل میشن .

بازم ممنون از پاسخگویی سریع شما واقعا متحیر شدم.

لینک ارسال

امکان مستقیم وصل کردن گوشی به برد از طریق پورت USB وجود نداره! (ما مستقیم دسترسی فیزیکی به پین های CPU گوشی نداریم ، که از پین TRx سیم بکشیم)

usb to serial  در واقع همون UART به حساب میاد ، چرا ؟ یه پل برای ما ایجاد میکنه گوشیمون رو از طریق OTG به یه مبدل وصل کنیم از طریق اون دیتا ارسال یا دریافت کنیم

دوتا کار میشه انجام داد ( استفاده از ماژول بلوتوث یا وای فای ESP یا پروتکل های داخلی برد مثل وای فای یا بلوتوث)

لینک ارسال

بنده با گوشی کار نمیکنم و دسترسی به پین های cpu دارم. 

از کوبی برد خودم سیم برای uart وصل کردم وrx رو به tx وصل کردم  و با نرم افزار serial port master با مود loopback اطلاعات رو فرستادم و همونجا هم دریافت کردم این یعنی تمام کانفیگ های من زمانی که داشتم سورس اندروید رو میزدم درست بوده و کار میکنه.الان مشکلم اینه که باید یک اپلیکیشن بسازم که مثل serial port master اطلاعات رو بفرسته که بتونم مثلا یک دستور برای تنظیم دمای یخچال یا شروع برفک زدایی رو روی tx بنویسم و از طرفی دمای یخچال یا فریزر رو از بافر rx بخونم.این کوبی برد من قراره به یک stm32f429 متصل بشه.یعنی rx کوبی برد به tx  اس تی ام و بالعکس. 

درضمن ماژول به کار من نمیاد چون زمانی که تو تیراژ ساخته بشه قیمتش فضایی میشه و از طرفی stm32 هم از اینراپت تایمر که داخلش uart هستش کار میکنه.

لینک ارسال

روی برد سیستم عامل اندروید ریخته شده ، برای اون میخواید برنامه بنویسید؟

کار سخت شد:DD:خود سایت اصلی محصول رفرنس یا داکیومنت برای این کار نداده؟

این اپ serial port master  رو پیدا نکردم ، پیوست کنید ببینم ساختارش چجوریه ، احتمالا این بخش UART با C نوشته شده باشه.

لینک ارسال

بله روی برد سیستم عامل اندروید ریختم و یک اپ برای ارتباط برد با یک stm32 باید درست کنم.

https://apkpure.com/serial-port-api-sample/android_serialport_api.sample

اینجا فایل apk هستش برای دانلود و توی اکتیویتی که برای setup در این برنامه هستش باید پورت ها و بادریت مشخص بشه من ttyS5 ,ttyS6 رو روی برد کانفیگ کردم و توی این اپ هم اون پین هارو داره فکر کنم توی تنظیماتش استفاده از otgهم باشه .برای کسایی که لازم دارن.

خود سایت کوبی برد حتی سورس های خام رو برای A10 و A20 برداشته و فقط چندتا سورس کراپ شده گذاشته که عملا به هیچ دردی نمیخوره. 

http://dl.cubieboard.org/parteners/waveshare/Source_Code/a20-cubieboard-dvk/Driver and API/API/

تو لینک بالا چند بار اسم uart test اومده(سایت خود کوبی برد هستش)ولی نوشته uart test3 و 4 و اینکه من نمیدونم این فایل ها به دردم میخوره یا نه چون من uart5 و 6 رو فعال کردم. 

من  خواهش میکنم هر کمکی که میتونید بکنید چون من اندروید نویس نیستم و در اصل با ARMکار میکنم.

با تشکر 

لینک ارسال

چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

چند بار اومدم import کنم ارور403 داد.البته بدون xpn تست کردم

بعدش دانلودش کردم و الان فایل هارو دارم ولی نمیدونم کدوم فایل هارو باید کجای پروژه کپی کنم.البته قبلا گفتم اندروید رو خیلی کم بلدم.

و تو پروژه من پوشه ای بنام jni وجود نداره و نفهمیدم محتویات این پوشه رو کجا باید بریزم.

اگر امکانش هست توضیح بدید که چطور باید این کارو انجام بدم

لینک ارسال

ساخت پروژه های NDK به این سادگیا نیست.

این مباحث رو سرچ کنید:

1. شروع برنامه نویسی NDK در اندروید استودیو
  2. شروع برنامه نویسی JNI

نیازمند آپدیت بودن SDK و نصب بودن NDK و قندشکن

لینک ارسال

یعنی به اینصورت نمیشه که من یک پروژه جدید در اندروید استودیو بسازم و فایل های مورد نیازم رو تو فولدر های پروژه کپی کنم و توی گریدل به کامپایل کردن فایلها اشاره کنم؟

اگر راه ساده تری وجود داره راهنمایی کنید

و اینکه مرحله به مرحله باید چکار کنم 

زیاد وقت ندارم 

فقط توی تکست باکس داده ارسال بشه ویا خوانده بشه کافیه  

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...