رفتن به مطلب

دریافتکتابخانه PersianUniqueID (ایجاد شناسه منحصر به فرد)

محمدرضا شاهپیری

ارسال‌های توصیه شده

کتابخانه PersianUniqueID (ایجاد شناسه منحصر به فرد)

به نام خداوند.

شناسایی کاربران برای برنامه نویسا یه امر خیلی ضروری هست. روشهای زیادی وجود داره که بشه کاربرا رو از هم تفکیک کرد ولی متاسفانه همه ی این راه ها قابل دور زدن هست. اینجا بحث سر این موضوع میشه که کدوم روش بیشترین امنیت رو داره و سخت تر از بقیه دور زده میشه. کتابخونه حاظر یکی از بهترین و امنترین روش برای این موضضوع هست که فقط با تعویض رام میشه اونو دور زد که کار نسبتا سختی هست و هرکسی نمیتونه این کارو بکنه و اگر هم بکنه در واقع کلی باید وقت و هزینه صرف کنه. این کتابخونه به هیچ دسترسی خاصی نیاز نداره و بر اساس اطلاعات فیکس شده گوشی هست که در نهایت اونو با تابع UUID هش میکنه و یه شناسه منحصر به فرد برای گوشی ایجاد میکنه که به هیچ وجه قابل تعویض نیست(حتی با روت کردن) مگر با تعویض رام.

دوستان استفاده کنن و اگه تونستن بدون تعویض رام اونو دور بزنن اعلام کنن تا باگش برطرف شه.

امیدوارم مورد استفاده واقع شه.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• محمدرضا شاهپیری عنوان را به دریافت کتابخانه PersianUniqueID (ایجاد شناسه منحصر به فرد) تغییر داد
  • 1 ماه بعد...

سلام

جسارتا زمان دریافت آی.دی در بخش لاگ متن زیر ثبت میشه :

*** Service (starter) Create ***
** Service (starter) Start **
** Activity (main) Create, isFirst = true **
arm64-v8a
armeabi-v7a
armeabi

دلیلش چیه ؟

ممنون

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

جسارتا زمان دریافت آی.دی در بخش لاگ متن زیر ثبت میشه :

*** Service (starter) Create ***
** Service (starter) Start **
** Activity (main) Create, isFirst = true **
arm64-v8a
armeabi-v7a
armeabi

دلیلش چیه ؟

ممنون

این لاگو واسه تست گذاشته بودم نوع سی پی یو رو نشون میده. یادم نبود بردارم. چیز خاصی نیست.

لینک ارسال

• محمدرضا شاهپیری عنوان را به دریافت کتابخانه PersianUniqueID (ایجاد شناسه منحصر به فرد) تغییر داد
در 5 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

این لاگو واسه تست گذاشته بودم نوع سی پی یو رو نشون میده. یادم نبود بردارم. چیز خاصی نیست.

سلام

طبق بررسی در 858 دستگاه متفاوت از کلا دو نوع کد میده که همگی شامل 5 بخش و مجموعا 32 کارکتر است.

همگی در نوع قابل قیاس هستند که یکسری بخش اولشان که 8 کارکتر است همگی صفر و یکسری همگی f است.

بخش چهارم کد هم که شامل 4 کارکتر است در تمام دستگاه ها صفر است !

گویی می توانستید بجای 5 بخش ، کد را بصورت 4 بخشی استخراج کنید.

با تشکر

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...
در در 17 اردیبهشت 1398 در 15:34، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام

در ابتدا از ارائه این کتابخانه متشکرم.

بنده حدود 3 ماه با استفاده از این کتابخانه شناسه دستگاه های کاربران رو در دیتابیس ذخیره کردم که الان ثبت نام رو محدود کنم و هر دستگاه فقط بتونه یک مرتبه ثبت نام کنه...

اما الان که چند کوئری گرفتم میبینم از حدود 9 هزار شناسه ، 8500 تای اون تکراریه !

یعنی این کتابخانه برای حدود 9000 دستگاه 500 شناسه یکتا خروجی داده و 8500 تای دیگه یکی از این 500 شناسه تکراری رو داشتن.

مثلا یه شناسه دیدم که 371 بار تکرار شده... یعنی برای 371 دستگاه مختلف همین شناسه دریافت شده !

نتیجتا شناسه ای که این کتابخانه میده منحصر به فرد نیست.

425 دستگاه هم بدون شناسه NULL ثبت شدن !

کلا تلاشم برای جمع آوری و استفاده از شناسه ها بلا استفاده موند :viannen_45:

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام خدمت شما. دوست عزیز شما احتمالا نسخه اولیه رو استفاده کردین عزیز. یکی دو روز بعد از انتشار نسخه اول نسخه دوم با عنوان نسخه 1.2 منتشر شد که این باگ توش برطرف شده. نسخه 1.2 رو دانلود کنید و تست کنید. اتفاقا خود بنده هم نیاز شدید به این موضوع دارم و اگه این جواب نده باید یه راه دیگه پیدا کرد.

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام خدمت شما. دوست عزیز شما احتمالا نسخه اولیه رو استفاده کردین عزیز. یکی دو روز بعد از انتشار نسخه اول نسخه دوم با عنوان نسخه 1.2 منتشر شد که این باگ توش برطرف شده. نسخه 1.2 رو دانلود کنید و تست کنید. اتفاقا خود بنده هم نیاز شدید به این موضوع دارم و اگه این جواب نده باید یه راه دیگه پیدا کرد.

سلام

آره نسخه 1 هست و باید یه آپدیت بدم که اگر کماکان همون دستگاه رو دارن شناسه جدید جایگزین شناسه قدیمشون بشه.

بخش اول که 8 کارکتری است یا 8 کارکتر 0 است و یا f.

به نظر شما بهتر نیست جهت بهینه شدن سرعت جستجو در تعداد بالا فقط یک کارکتر 0 یا f بذاریم ؟

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام

استاد شاهپیری، نسخه جدید هم برای بعضی از دستگاه هایی که ثبت نام کردن ، شناسه رو NULL میده.

لینک ارسال

در در 5 مهر 1398 در 03:27، fun_code گفته است :

سلام

استاد شاهپیری، نسخه جدید هم برای بعضی از دستگاه هایی که ثبت نام کردن ، شناسه رو NULL میده.

سلام. اگه بتونید مدل و نسخه اندروید دستگاهایی که این مشکل رو دارن دربیارید خیلی خوبه. ولی در کل شما باید یه گزینه هم بزارید واسه زمانی که این مشکل پیش میاد از imei استفاده کنه. اینجوری نهایتا چنتا imei داشته باشین و بقیه دیگه یکتاس

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...
در در 17 اردیبهشت 1398 در 15:34، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام استاد

با توجه به محدودیت در اندروید 10 ، آیا مشکل تکراری بودن یا NULL بودن خروجی کتابخانه خوب شما برطرف نخواهد شد ؟

چون علنا برنامه نویسان با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

Erel پیشنهاد داده از ID ادموب استفاده کنیم. اما برای محصولاتی که در گوگل پلی منتشر میشن مشکلاتی رو خواهد داشت و در گوشی با اندروید کمتر از 6 تست کردم و ID نداد.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...
در در 7 مهر 1398 در 08:51، محمدرضا شاهپیری گفته است :

بقیه دیگه یکتاس

سلام

استاد بنده مجددا با مشکل برخوردم.

کتابخانه شما در برخی دستگاه ها اصلا کدی نمیده...

در اندرویدهای 10 هم کلا سریال رو نمیشه دریافت کرد.

از AdvertisingId گوگل استفاده کردم. گویی این کد هم در تنظیمات گوگل قابل ریست کردن است.

جدا راهی برای دریافت شناسه منحصر به فرد نیست ؟

با تشکر

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

استاد بنده مجددا با مشکل برخوردم.

کتابخانه شما در برخی دستگاه ها اصلا کدی نمیده...

در اندرویدهای 10 هم کلا سریال رو نمیشه دریافت کرد.

از AdvertisingId گوگل استفاده کردم. گویی این کد هم در تنظیمات گوگل قابل ریست کردن است.

جدا راهی برای دریافت شناسه منحصر به فرد نیست ؟

با تشکر

نسخه جدید رو دریافت کنید. تغییرات زیادی تو این نسخه انجام دادم و خودم تو پروژه هام استفاده میکنم و عملکردش خوب بوده. شما هم تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

لینک ارسال

سلام خداقوت

میشه نمونه کد استفاده از کتابخونه رو هم بدید یاد بگیرم؟
من تازه کارم و بلد نیستم
ممنونم

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، hamedafrough گفته است :

سلام خداقوت

میشه نمونه کد استفاده از کتابخونه رو هم بدید یاد بگیرم؟
من تازه کارم و بلد نیستم
ممنونم

سادس که عزیز. کتابخونه رو تیک بزنید و کدهای زیر...

Dim pr As PersianUniqueID
pr.GetUniqueID

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، basic 4 android گفته است :

ممنون ان این روی همه اندروید ها 9 به بالا کار میکنه ؟

بله دوست عزیز. رو اندروید 9 و 10 تست شده موردی نداره

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...