رفتن به مطلب

ساخت یک پروژه بزرگ و آینده دار با B4A

fun_code

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان و اساتید محترم

تصور کنید یک ایده دارید و در حال پیاده سازی اون ایده با B4A هستید و 30 درصد پروژه رو پیش رفتید.

فرض کنید این پروژه روزی در حد دیوار موفق بشه و نیاز به تشکیل یک تیم جهت توسعه و نگهداری و امنیت باشه...

به نظر شما آیا شروع چنین پروژه ای با B4A صحیح است ؟

آیا توسعه به روز این اپلیکیشن با محدودیت های B4A و منابع کمش ممکن خواهد بود ؟

با توجه به اینکه در برنامه نویسی اندروید ، برنامه نویسان جاوا بسیار بیشتر از بیسیک است می توان یک تیم خوب را جهت توسعه تشکیل داد ؟

و به زبان خودمانی ،  کلا ضایع بعدا بفهمن فلان اپلیکیشن با B4A ساخته شده ؟

آیا صلاح در توقف پروژه و شروع آن از ابتدا در محیط اندروید ستودیو و به زبان جاوا است ؟ (چون تخصصی هم ندارم حداقل دو-سه ماه باید برای یادگیریش و راه افتادن زمان بذارم)

هدفم این بود که با B4A پروژه رو تمام و منتشر کنم و اگر روزی گرفت با اندروید استودیو همین رو بسازم و گسترشش بدم و آپدیتش رو با جاوا منتشر کنم که فهمیدم بدلیل محدودیت Sign Key اینکار ممکن نیست.

لطفا نظرات خودتون را ارسال نمایید.

پیشاپیش از همراهی و هم فکری شما سپاسگزارم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 2 ساعت قبل، ForI گفته است :

د

سلام

نمیدونم چرا همه بیسیک رو دست کم میگیرن

بخدا میشه پروژه هایی قوی تر از دیوار و روبیکا رو هم با بیسیک زد، چون دیدم میگم

فکر نمیکنم بیسیک آنچنان محدودیتی یا پایان عمری داشته باشه مگر اینکه عمر اندروید تموم شه !

نظرات و سلیقه ها متفاوته اما منم همین افکار رو داشتم و با دیدن چند اپ قوی که با بیسیک کار شدن دیدم میشه با بیسیک پروژه های بزرگی زد و خود ما 2 سال هست رو یه پروژه بزرگ با بیسیک داریم کار میکنیم.

پروژه هم اگه واسه مشتری باشه نمیگه با بیسیک زدی یا استودیو مهم کیفیت و قدرت کار هست که یقینن میشه با بیسیک هم اپ با کیفیت و قدرتمند زد

دوستان دیگه هم نظراتشون بزارن ببینیم نتیجه چی میشه

"بیسیک رو دست کم نگیرید"

ممنون که نظرتون رو گفتید.

بنده شخصا 15 ساله به زبان بیسیک کدنویسی میکنم...

نمیگم قوی نیست و شخصا پروژه های خوبی باهاش نوشتم که کسی حدس نمیزنه با بیسیک نوشته شده...

اما پیدا کردن کتابخانه های جدیدی که میاد برای بیسیک کار سختیه... حتی دوستانی که ماه ها زحمت میکشن و برای بیسیک هم تبدیل میکنن باز نقصایی داره که به مرور زمان تکمیل میشه...

باید قبول کنیم که بیسیک سعی کرده نقصش رو با امکان اضافه کردن کدهای جاوا تا حدی برطرف کنه اما هنوزم ...

تمام کتابخانه ها و متدهای جدید برای جاوا میاد ، منابع براش زیاده ، پیدا کردن متخصصش کار وقت گیری نیست.

مثلا بنده شیراز ساکن هستم... یه آگهی تو دیوار زدم برای برنامه نویس B4A و تنها یک نفر تماس گرفت !! اما برای جاوا آگهی بذارید بیش از 50 نفر تماس میگیرن.

بنابراین در صورت نیاز نمیشه همکاری در زمینه B4A پیدا کرد.

لینک ارسال

سلام و خسته نباشید

شاید بیسیک 2 سال قبل ضعف های بزرگی داشت ولی امروز 99 درصد برطرف شده

قدرت بیسیک رو خیلی ها باور ندارن چون باهاش کد نزدن یا بلد نیستن کد بزنن

هر پروژه ای که بخاین میشه باهاش نوشت 

هر زبانی برای خودش یه نقاط قدرت و ضعف هایی داره

سرعت در کد زدن و سرعت بالای اجرا و کامپایل از مزیت های بیسیک هست که توی نسخه اخری هم 4 برابر سرعتش بیشتر شده

مصرف زیاد منابع سیستم و نیاز به هیتلر شکن سریع هم از مشکلات اندروید استودیو هست

البته توی بازار فقط برای استخدام برنامه نویس بیسیک کم میخان اون هم چون نمیدونن چیه

خیلی از برترین های بازار مثل شمیم یاس ، قطار شادی و .. رو با بیسیک نوشتن و بعضی از بازی های انلاین رو

خودم پروژه هایی مثل اپارات، دیوار، اسنپ فود، دیجی کالا رو باهاش نوشتم

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، majid08 گفته است :

البته توی بازار فقط برای استخدام برنامه نویس بیسیک کم میخان اون هم چون نمیدونن چیه

در بالا هم عرض کردم که بنده آگهی زدم و نوشتم یک پروژه با درآمد عالی با B4A ، اما تنها یک نفر تماس گرفت که اونم در صحبتی که حضوری باهاش داشتم تخصص و تجربه زیادی نداشت.

اگر بیسیک روزی بتونه جا پای جاوا بذاره که برای ما عالیه

اما بعید به نظر میرسه...

لینک ارسال

در 10 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

در بالا هم عرض کردم که بنده آگهی زدم و نوشتم یک پروژه با درآمد عالی با B4A ، اما تنها یک نفر تماس گرفت که اونم در صحبتی که حضوری باهاش داشتم تخصص و تجربه زیادی نداشت.

اگر بیسیک روزی بتونه جا پای جاوا بذاره که برای ما عالیه

اما بعید به نظر میرسه...

هیچ زبانی نمیتونه جای یک زبان دیگه رو بگیره

بعضی دوستان میگن پروژه کوچیک با بیسیک و بزرگ با جاوا

ولی من میگم فرقی نداره اگر کدنویسی رو درست انجام بدین توی هر محیطی میتونید موفق باشید

شبکه اجتماعی و چت هم با بیسیک نوشتم

و اینکه اگهی زدین کسی نیومده و اون یکی هم بلد نبوده ملاک نیست که بیسیک به درد نمیخوره

خب بیشتر کسانی میشناسم که با بیسیک کد میزنن تقریبا سرشون خلوت نمیشه که برن توی این سایت ها برای پروژه

اگر میشه بفرمایید چه پروژه ای رو اگهی کردین تا بگم میشه با بیسیک زد یا نه و شاید باهاتون همکاری کردم برای نوشتنش :)

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، majid08 گفته است :

هیچ زبانی نمیتونه جای یک زبان دیگه رو بگیره

بعضی دوستان میگن پروژه کوچیک با بیسیک و بزرگ با جاوا

ولی من میگم فرقی نداره اگر کدنویسی رو درست انجام بدین توی هر محیطی میتونید موفق باشید

منظور از پا جای پای جاوا گذاشتن از لحاظ جایگاه است. جایگاهی که جاوا داره رو همگان میدونیم.

اینکه شما عزیزان میفرمایید بنده فرضا برنامه دیوار نوشتم یا ... عجیب است.

آخه این برنامه ها ساده هستن و نهایتا 5 اکتیویتی با چند ریسایکلر . پس چیز عجیبی نیست و بیسیک امکاناتش رو داره...

اما دقت داشته باشید که همین ریسایکلر رو اگر جناب شاهپیری زحمتش رو نکشیده بودن چی میشد ؟

منظور من اینگونه موارد است که کار با بیسیک رو برای اندروید سخت میکنه. روزی اگر امکان جدیدی منتشر بشه و کتابخانه اش برای B4A ساخته نشده باشه باید صبر کنیم تا این کتابخانه ساخته بشه و اگر رقیبی داشته باشیم براحتی با جاوا اون امکان رو اضافه و ما رو پشت سر میذاره...

بنده نگفتم بیسیک به درد نمیخوره که اگر نمیخورد 15 سال باهاش کدنویسی نمیکردم.

عرض میکنم تعداد برنامه نوسان اندروید با بیسیک نسبت به جاوا بسیار کمتر و تشکیل تیم کار سختیه...

کتابخانه هاش نسبت به جاوا کمه و ...

وگرنه بیسیک هم در نوع خودش قویه

و اینکه برای اندروید استودیو آنتی هیتلر پر سرعت نیاز نیست و سایت زیر کمک کننده است :

https://shecan.ir

اخیرا پیداش کردم و وب سایت رسمی B4X رو هم براحتی و با سرعت باز میکنه.

"اگر میشه بفرمایید چه پروژه ای رو اگهی کردین تا بگم میشه با بیسیک زد یا نه و شاید باهاتون همکاری کردم برای نوشتنش :)"

شما که بالا از قدرت بیسیک سخن گفتین و اینجا فرمودین که پروژه چیه که بگید میشه با بیسیک نوشت یا نه !! :shok: >> با بیسیک هر چیزی رو میشه ساخت. <<

پارسال در حال ساخت یک بازی آنلاین بودم و پروژه رو ناچارا تنهایی تمام کردم.

انشالله در پروژه های بعدی که نیاز به کمک داشتم حتما از شما کمک میگیرم. مخصوصا که در استان فارس ساکن هستید. :Laie_60B:

لینک ارسال

یکی از مدرسین در سایت فرانش آموزش اندروید استودیو گذاشته بود و در نظرات دوستان راجع بع b4a صحبت کرده بود و طرف گفته بود به بیسیک اصلا نمیشه اپلیکیشنی شبیه به دیجی کالا ساخت که من پاسخش رو دادم این چه حرفیه و کی گفته نمیشه...!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...