رفتن به مطلب
  • 0

در مورد ایجاد پنل توضیحات

majidshakhsi@gmail.com

سوال

سلام و عرض ادب

من میخام یک لایه توضیحی رو بر روی لایه اصلی ایجاد کنم و یک سری متن و توضیحات رو بر روی اون اضافه کنم. و هر موقع بیرون اون کلیک کردم مخفی بشه

شما توی یکی از سوالات پاسخ داده بودین از کتابخونه dialog و از customdialog استفاده کنیم.

من هم همینکار رو کردم و یک لایه بر روی اون ایجاد کردم.

حالا چطوری میتونم تصویر و متن روی اون داشته باشم بطوریکه حتی قابل اسکرول کردن هم باشه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 1 ساعت قبل، [email protected] گفته است :

سوالتون مفهوم نیست عزیز. لطفا بیشتر توضیح بدین و اگه مقدوره یه طرح مفهمومی یا اسکرین بزارید

لینک ارسال

در در 20 مهر 1398 در 13:19، [email protected] گفته است :

سلام و عرض ادب

من میخام یک لایه توضیحی رو بر روی لایه اصلی ایجاد کنم و یک سری متن و توضیحات رو بر روی اون اضافه کنم. و هر موقع بیرون اون کلیک کردم مخفی بشه

شما توی یکی از سوالات پاسخ داده بودین از کتابخونه dialog و از customdialog استفاده کنیم.

من هم همینکار رو کردم و یک لایه بر روی اون ایجاد کردم.

حالا چطوری میتونم تصویر و متن روی اون داشته باشم بطوریکه حتی قابل اسکرول کردن هم باشه؟

من یک صفحه دارم که توش سوال چهارگزینه ای هست و کاربر یکی از جواب ها رو انتخاب میکنه و میتونه همونجا نتیجشو ببینه.

حالا من قصد دارم یک امکان بهش اضافه کنم و اون هم دیدن پاسخ تشریحی هست. مثلاً اگر کاربر روی کلیدی کلیک کرد بتونه یک پانل رو مشاهده کنه که جواب تشریحی مساله روی اون سوار شده و چون ممکنه جواب تشریحی طولانی باشه بتونه اسکرولش کنه. در واقع ما یک لیوت داریم که روش سوال و چهار گزینه تستی هست. حالا میخایم یک پانل روی این لیوت باز کنیم تا کاربر پاسخ تشریحی رو ببینه. همچنین چطور میشه توی دیتا بیس من پاسخ تشریحی رو ترکیبی از متن و فرمول ریاضی قرار بدم. تشکر

لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، [email protected] گفته است :

به نظرم استفاده از پنل و مخفی کردنش کار جالبی نیست. شما میتونید از دیالوگ استفاده کنید. از کتابخونه Dialogs استفاده کنید و یه دونه CustomDialog2 تعریف کنید و بهش ویوتونو بدیدن. که قاعدتا باید توی اسکرول ویو بزارید متنتونو

لینک ارسال

در 11 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

به نظرم استفاده از پنل و مخفی کردنش کار جالبی نیست. شما میتونید از دیالوگ استفاده کنید. از کتابخونه Dialogs استفاده کنید و یه دونه CustomDialog2 تعریف کنید و بهش ویوتونو بدیدن. که قاعدتا باید توی اسکرول ویو بزارید متنتونو

تشکر از پاسختون

اینکار رو انجام دادم و خدا رو شکر درست شد. اومدم در یک فایل panel.bas محتوای روی پانل رو قرار دادم و بعدش اونو در اکتیویتی فراخوانی کردم. بعدشم توی رویداد کلیک یک دکمه این پانل رو توی dialog2 قرار دادم

اما هنوز دومشکل بزرگ دارم و اون هم اینکه

1) چطوری میتونم الان این customdialog2 رو اسکرول کنم در حالیکه ظاهراً اسکرول بایستی توی اکتیویتی اصلی من باشه. من روی لیوت بارگذاری شده بر اکتیوتی اصلیم سوالم و چهار گزینه و یک دکمه برای دیدن پاسخ قرار دادم که خود اینها به درستی اسکرول میشن. حالا چطور بایستی صفحه دیالوگم رو که روی یک اکتیوتی ثانویه بر روی اکتیوتی اولیه باز میشه قرار بدم. منظورم اینه الان:

(Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean
  (  Activity.LoadLayout("layout_Soal)

pasokhtashrihi.New(Attentionpanel,lbl_ans,imgvie...

Sub btn_ans_Click

Dim cd As CustomDialog2
'    scrv.Initialize("")
'    scrv.Panel.AddView(Attentionpanel,0,0,100%x,100%y)
    cd.AddView(Attentionpanel,90%x,80%y)

'    cd.AddView(scrv,90%x,80%y)

cd.Show("پاسخ تشریحی","","","",Null)

'    
End Sub

2) چطور میتونم ترکیبی از متن و فرمول رو از دیتابیس فراخوانی کنم و در label روی پانل سوال یا پاسخ تشریحی قرار بدم. منظورم اینه که فرمول ها یا سیمبل ها در دل متن ممکنه قرار داشته باشند

تشکر فراوان

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...