رفتن به مطلب
  • 0

ساخت سرویس دائم (اندروید استودیو)

hamed_ghorbani

سوال

سلاااااااااام خسته نباشید اینقدر جواب سوالای منو نمیدین که خودم اخر حلش میکنم خخخ 

یه سوال داشتم من یه سرویس میسازم توی اندروید استودیو ولی تا موقعی که برنامه باز هست کار میکنه وقتی میبندمش دیگه کار نمیکنه 

چجوری میتونم این سرویس رو بسازم که مثل basic4android یه startserviceAt داشته باشه که بگم هر ده ثانیه مثلا سرویس رو دوباره اجرا کن، خیلی نیاز دارم میشه جواب بده یه نفر؟ ممنون میشم 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

فکر کنم از اندروید 8 یا 9 به بعد دیگه اون سرویس بکگراندی برداشته شد و اگه بخوای همچین سرویسی داشته باشی که همیشه کار کنه باید به صورت Foreground اجرا بشه

لازمه ش یه نوتیفیکیشن هستش که کاربر بفهمه همچین برنامه ای یه سرویس درحال اجرا داره و با استفاده از متد startForeground() میتونی این مشکل رو حل کنی و البته باید دقت کنی چند ثانیه بیشتر فرصت نداری که اینکارو بکنی وگرنه سرویس سریعا kill میشه

نکته ی دیگه هر ده ثانیه یه سرویس اجرا کنی و که foreground باشه زیاد جالب نمیشه مگه اینکه کلا kill نکنیش و همیشه در حال اجرا باشه(واسه باتری جالب نیست)

برای چیزی که میخوای WorkManager کامپوننت خوبی بود که تنها مشکلش اینه که زیر 15 دقیقه نمیشه زمان ست کرد

واقعا چیزی به ذهنم نمیرسه برای اینکار با توجه به محدودیت های الان

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...