رفتن به مطلب
  • 0

اجرای همزمان سرویس و اکتیویتی

mehdi29665

سوال

سلام خدمت اساتید

من با avr  کار میکنم و داخل برنامه نویسی داخل هر قسمت از برنامه که وقفه ای صورت بگیره  برنامه در اون قسمت متوفف میشه و بعد از اجرای دستورات  وقفه ، ادامه برنامه اجرا میشه. ولی اینطور که من فهمیدم داخل اندروید مثلا وقتی که میخایی تماسی برقرار بشه یا پیامی ارسال بشه همزمان که دستور برقراری تماس اجرا میشه ادامه فرمانهای داخل برنامه هم اجرا میشه و برنامه برای برقراری تماس متوقف نمیشه یا زمانی که سرویسی راه اندازی میشه ، اون سرویس بطور مجزا از اکتیویتی اصلی کارش رو میکنه.

سوالم اینه که آیا میشه داخل برنامم از چند سرویس استفاده کنم و توقع داشته باشم که اونا هر کدوم مستقلا و همزمان کار خاصی رو بدون مزاحمت برای هم انجام بدن.

بطور واضح تر مثلا یک سرویس یه سری دستورات رو داره با تایمر انجام میده و داخل همون سرویس منتظر دریافت پیامک هم هست که اگه پیامی با متن مورد نظر اومد بیاد و یه کاری رو انجام بده مثلا وای فای رو روشن کنه و یا هر کار دیگه.

حالا زمانی که پیامی به گوشی میاد برنامه اگه داخل دستورات تایمر باشه کار متوقف شده و به زیر برنامه پیامک میره و بعد از پایان زیر برنامه پیامک ادامه دستورات قبلی رو اجرا میکنه؟؟

اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

البته این سوال فعلا در حد یک سرویس یا اکتیویتیه و در صورتیکه تعداد سرویس ها بیشتر بشه برنامه به چه شکل پیش میره

لینک ارسال

سلام.

شما هیچ محدودیتی تو استارت کردن سرویس و موازی کاری بین اونا ندارید عزیز. فقط تنها نکته ایرکه باید مدنظر داشته باشید اینه که مفاهیم چندنخی یا مالتی تردینگ رو باید بدونید. 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...